16 Kobiet, które warto śledzić w polskim internecie

kolaz kobiety ranking

Inspirujących kobiet w polskim internecie nigdy za wiele! Jednak, niektóre z nich warto śledzić szczególnie. Zapraszamy Was na drugą część rankingu Pań, które w sieci pokazują, że chcieć to móc! Pierwszą część zestawienia znajdziecie TUTAJ

Aktywne w dziedzinach: marketingu, social mediów, coachingu - nowoczesne bizneswomen na miarę XXI wieku. 

O kim mowa? Sprawdźcie! Wyróżnione Panie wymienione są w kolejności alfabetycznej. 

Joanna Banaszewska

WWW: http://jbanaszewska.com

Instagram: @jbanaszewska

Mail: [email protected]

LinkedIn: Joanna Banaszewska

 

Joanna Banaszewska- sylwetka

Związana z marketingiem branży fashion. Z wykształcenia projektant graficzny, absolwentka Sztuki Nowych Mediów i grafiki komputerowej na Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. 

Stworzyła jedną z najbardziej zaangażowanych grup odbiorców marki w Polsce – #reneegirls. W trakcie prowadzenia największych sklepów e-commerce współpracowała z ponad 200 influencerami, bez wsparcia agencyjnego.

Ekspert od Instagrama, którego traktuje jako narzędzie nie tylko wizerunkowe, ale także sprzedażowe.  

Jako #brand strateg oraz producent contentu, specjalizuje się także w doradztwie wizerunkowo – biznesowym marek, firm, artystów czy osób prywatnych.

 

Emilia Bartosiewicz

WWW: http://imagineyourself.pl/ 

WWW: http://ladybusinessclub.com

LinkedIn: Emilia Bartosiewicz

Mail[email protected]

 

Emilia Bartosiewicz- sylwetka

Ekspert osobistego PR w sieci. Od 7 lat pracuje z przedsiębiorcami nad skutecznym zwiększaniem ich rozpoznawalności w internecie. Uczestniczyła w zmianie wizerunku marki osobistej w sieci ponad 200 właścicielek firm w Polsce. Doradza w wyborze odpowiednich kanałów social media i narzędzi zwiększających obecność przedsiębiorcy w sieci.  Założycielka i prezes Lady Business Club Business Women Foundation. Twórczyni i redaktor naczelna portalu www.ladybusiness.pl - portalu biznesowego dla ambitnych, świadomych i odważnych kobiet biznesu.

W 2012 r. wybrana do grona 100 Ambasadorek Przedsiębiorczości Kobiet, reprezentujących kobiety biznesu w Polsce. W 2013 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Pozytywista Roku w kategorii „Wizja i przywództwo”, organizowanym przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości Wokulski.

W 2017 r. została zaproszona do Rady Kobiet Emirates & Europe Business Development Cluster oraz znalazła się w gronie wyjątkowych 20 kobiet otrzymując tytuł Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet w Polsce.

 

Jak przebiega proces pozycjonowania? - zobacz nasz poradnik!

 

Angelika Chimkowska

WWW: http://angelikacafe.com

WWW: https://chimkowska.com/ 

LinkedIn: Angelika Chimkowska

Mail: [email protected]

 

Angelika Chimkowska - sylwetka

Wykształcenie i pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w marketingu. Absolwentka Executive MBA (Coventry University – Zarządzanie w Globalnej Gospodarce), SGH (Zarządzanie i Marketing) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych).  

W 2009 roku ukończyła szkołę trenerską w Hamburgu. Udziela się także pro bono. Pracowała m.in. dla takich organizacji jak: Global Professional Woman Network, WOŚP czy Slot Art Festiwal.

Jako mówca dzieli się wiedzą o bieżących trendach biznesowych, zarządzaniu zmianą, produktywnością oraz budowaniu wysokiego poziomu skuteczności osobistej. Jest członkinią Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

 

Kamila Chyła

WWW: https://www.kamilachyla.pl/

LinkedIn: Kamila Chyła

Instagram_ikimasa_

Youtube: Kamila Chyła

Mail: [email protected]

 

Kamila Chyła - sylwetka

Właścicielka marki IKIMASA. Jej misją jest pomoc ekspertkom, które pragną rozwinąć działalność w internecie. Jest fascynatką świata online i możliwości jakie niesie współczesna technologia. 

Pomaga stworzyć solidną ofertę online, dzięki której zaczniesz skutecznie zarabiać. Szkoli jak wykreować markę, zgodnie z archetypem, dzięki której zbudujesz mocny wizerunek i zaprezentujesz się autentycznie, a zarazem profesjonalnie w sieci.

Projektuje i uczy jak zaprojektować stronę www, która nie tylko będzie do Ciebie idealnie pasować, ale pomoże Ci zarabiać i rozwijać twoją działalność online. 

Aktywnie prowadzi bloga, na którym radzi z obszarów marketingu, budowy wizerunku i promocji.

 

Sylwia Dąbrowska

WWW: http://teacherka.pl/

Instagramteacherka.pl

LinkedIn: Sylwia Dąbrowska

Mail[email protected]

 

Sylwia Dąbrowska - sylwetka

W sieci tworzy markę: Teacherka - video, live, podcast. Uczy prezentacji prezentacji przed kamerą i prezentacji scenicznej. Zajmuje się w content video marketingiem z naciskiem na strategiczne wykorzystanie live video. 

Jest instruktorem teatralnym, pedagogiem dramy i absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Teatrem i nauczaniem zajmuję się od 12 lat.

Zarządza niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli "Slow edukacja.

 

18 Inspirujących Kobiet Marketingu i Biznesu Zobacz I część rankingu

 

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty pozycjonowania? - sprawdź w naszym poradniku!

 

Agata Dutkowska

WWW: https://www.latajacaszkola.pl

Facebook: Latająca Szkoła

Instagram: latajacaszkola

MAIL: [email protected]

 

Agata Dutkowska - sylwetka

Założycielka Latającej Szkoły dla Kobiet, oferującej 9 miesięczny kurs kreatywnej przedsiębiorczości dla kobiet oraz darmowe spotkania networkingowe – Latające Kręgi, w siedmiu miastach w Polsce oraz w Berlinie. 

Z wykształcenia – socjolog, artystka i trenerka. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Przez lata związana jako trenerka z Theodor Heuss Kolleg fundacji Roberta Boscha, innowacyjnym programem uczącym aktywizacji społecznej w krajach Europy Wschodniej i byłego Związku Radzieckiego.

Pomysłodawczyni i redaktorka przewodnika „Kraków Kobiet” (Ha!art). Absolwentka rocznego kursu integralnego przywództwa i zarządzania projektami w Metaintegral Academy, w Stanach Zjednoczonych. Jej najnowszy projekt to program wyjazdów studyjnych dla przedsiębiorczych kobiet z Polski do Kalifornii.

 

Justyna Fabijańczyk

WWW: https://www.cyfrowinomadzi.pl

WWW: https://drnazwa.pl/

LinkedInJustyna Fabijańczyk

Mail: [email protected]

 

Justyna Fabijańczyk - sylwetka

Współtwórczyni bloga Cyfrowi Nomadzi. Podróżniczka, dziennikarka, pasjonatka przedsiębiorczości. Podróżuje prowadząc zdalnie agencję brandingową Dr Nazwa. Ukończyła Wydział  Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją w prawie autorskim i prasowym oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. 

Od ponad 10 lat współpracuje z międzynarodowymi firmami, agencjami reklamowymi i firmami z sektora MŚP. Pomaga tworzyć silne i atrakcyjne dla konsumentów marki. Tworzy nazwy firm, produktów, sklepów internetowych, domen, technologii oraz nieodłącznie im towarzyszące hasła, tzw. hasła brandingowe firm. Stworzyła autorską metodę tworzenia bezpiecznych i atrakcyjnych nazw firm – Brand X Pro™.

 

Marta Kaczmarski

WWW: www.martakaczmarski.com

Instagram: marta.kaczmarski

Facebook: Instagram Instruktor

LinkedIn: Marta Kaczmarski

MAIL: [email protected]

 

Marta Kaczmarski - sylwetka

Mówią o niej: Marta od Instagrama ...

Pewnie dlatego, że emanuje głębokim uczuciem do tej platformy społecznościowej i ciągle o tym opowiada w internecie i na salach szkoleniowych.

Nazywa się Marta Kaczmarski. Jestem autorką szkoleń.
1. Instagram dla biznesu i marki osobistej.
2. Hashtagownia
3. Instagram Booster

Instagram instruktor, specjalizuje się w strategiach marketingowychi. Jest również współautorką kursu Instagram dla biznesu i marki osobistej. Na swoim koncie dzieli się poradami, nowościami i strategiami.

 

Olga Kozierowska

WWW: https://sukcespisanyszminka.pl/

LinkedIn: Olga Kozierowska

Twitter: @okozierowska

Mail: [email protected]

 

Olga Kozierowska - sylwetka

Trener biznesu, dziennikarka, mówca motywacyjny, ekspertka od życiowych zmian. Założycielka Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, która od ponad 9 lat wspiera rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce. Do 2009 roku związana z międzynarodowymi korporacjami KLM, Unilever, DPD i GeoPost. Piastowała stanowiska menedżerskie, w tym regionalne, odpowiadając za Marketing i Komunikację w 14 krajach regionu CSEE. Certyfikowany trener metody Points of You®

Prowadzi autorskie audycje na antenie radia Chilli Zet. Felietonistka, autorka trzech książek, audiobooka „21 Dni Przebudzenie” oraz cyklu „Update” na audioteka.pl. Od lat szkoli kobiety bazując na praktycznej wiedzy, badaniach w zakresie identyfikacji potrzeb rozwojowych kobiet w Polsce i na świecie oraz doświadczeniach własnych. Współtwórczyni klubu Male Champions of Change działającego na rzecz rozwoju i wdrażania polityki diversity&inclusion w największych firmach w Polsce. 

 W 2014 roku trafiła do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat, a w 2018 otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Tertiary” European Award.

 

Justyna Kozioł

WWW: http://justynakoziol.com/

LinkedIn: Justyna Kozioł

Instagram: justakoziol 

Mail: [email protected]

 

Justyna Kozioł - sylwetka

Ekspert od PR. Od 12 lat wspieram firmy i organizacje w kontaktach z dziennikarzami. Jej misją jest  wspieranie kobiet i zwiększanie ich obecności w mediach.

Prowadzi konsultacje i szkolenia z zakresu media relation, komunikacji w social mediach, personal brandingu, wystąpień publicznych. Autorka kursu online "Małe Biznesy w Dużych Mediach".

Dodatkowo pasjonatka i nauczycielka jogi, co można zobaczyć na jej prywatnym Instagramie. 

 

Chcesz zwiększyć sprzedać na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? - zobacz nasz cennik!

 

Magdalena Koźmala

WWW: https://businessandprestige.pl

LinkedIn: Magdalena Koźmala

Facebook: Magdalena Koźmala

Mail: [email protected]

 

Magdalena Koźmala - sylwetka

Redaktor naczelna portalu dla kobiet biznesu "Business&Prestige", producent programu „Business Talks”. Producent ogólnopolskiej kampanii CSR #ProjektPomagam. Master & Team coach, trener biznesu, ekspert budowania wizerunku i relacji w biznesie.

Pasjonatka mowy ciała certyfikowana przez najlepszego specjalistę w tej dziedzinie na świecie – dr Paula Ekmana. Zdobywczyni tytułu „Laur Eksperta” za autorskie szkolenie „Mowa ciała i wykrywanie kłamstwa w biznesie”, laureatka nagrody Polish Business Queen w kategorii Queen of Prestige, autorka licznych publikacji z zakresu wizerunku i relacji w biznesie, prelegentka na konferencjach rozwojowych i biznesowych.

 

Taisja Laudy

WWW: http://taisjalaudy.com/

WWW: tlncglobal.com

LinkedIn: Taisja Laudy

Youtube: Taisja Laudy

Mail: [email protected]

 

Taisja Laudy - sylwetka

Przedsiębiorca, wizjoner, prezes TaisjaLaudy&Co. Strateg Spełnienia i Wizjoner, założycielka międzynarodowej firmy TLnC – Certyfikowany Coaching/Consulting Mocnych Stron Instytutu Gallupa. Twórczyni Formuły Geniuszu™. 

Jak dotąd mieszkała w dziewięciu krajach od Syberii w Rosji po Nową Zelandię. Mówi w pięciu językach.

Jej motto to: „Przeprowadzać ludzi do życia w spełnieniu; kiedy sukces, spokój ducha i radość idą w parze, a duch i umysł dążą ku realizacji wspólnego marzenia/misji/zadania, które zrealizować możesz tylko TY wykorzystując swoje Talenty i żyjąc w zgodzie ze swoimi najgłębszymi wartościami.” 

 

Chcesz zwiększyć sprzedać na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

 

Margo Leads

WWW: http://www.margoleads.com/

LinkedIn: Margo Ovsiienko

Facebook: StartupmylifeMargo Leads - Marketing Online

Mail: [email protected]

 

Margo Leads - sylwetka

Blogerka specjalizująca się w automatyzacji marketingu (projektuje i wdraża lejki sprzedażowe dla firm). Ekspert w branży marketingu online. Prowadzi podcast z czołowymi ekspertami z branży marketingowej.

Wśród gości mojego podcastu znajdziesz założycieli agencji marketingowych, ekspertów od SEO, brandingu oraz przedsiębiorców, którzy umiejętnie wykorzystują marketing online.

Rozwija się na wielu płaszczyznach. Zna 5 języków i uczy się szóstego.

 

Dagmara Pakulska

Twitter:  Dagmara Pakulska

Fanpage: Niby Prasówka

LinkedIn: Dagmara Pakulska

Mail: [email protected]

 

Dagmara Pakulska - sylwetka

Marketer, szkoleniowiec i wykładowca akademicki z kilkuletnim doświadczeniem w branży.  Z zawodu oraz z pasji tworzy strategie marketingowe zarówno dla marek lokalnych, jak i ogólnopolskich.

Od pięciu lat dzieli się wiedzą w ramach licznych konferencji i szkoleń, jak również na czołowych polskich uczelniach: AGH, WSE, WSIZ oraz UŁ. W moim portfolio szkoleniowym znajdują się m.in. takie marki jak Idea Hub, Idea Bank, ŁKS czy TVN. 

Jej artykuły można znaleźć w najważniejszych pozycjach branżowych, m.in. w Magazynie Sprawnego Marketingu, jak również w Magazynie Social Media Manager.

 

Grażyna Pawtel Lorente

WWW: https://www.grazynapawtellorente.com/

Youtube: Grażyna Pawtel-Lorente - kursy online

LinkedIn: Grażyna Lorente

Mail: [email protected]

 

Grażyna Pawtel-Lorente - sylwetka

Freelancerka i BiznesMama.. Z wykształcenia jestem specjalistką od marketingu. Twórczyni bloga oraz współzałożycielka stowarzyszenia Tyskie Szpilki w Biznesie.

Od 2012 pracuje z kobietami, prowadzi szkolenia, webinary oraz indywidualne konsultacje biznesowe. 

Pomaga ocenić pomysł na kurs online, zbudować platformę i sprzedać produkt cyfrowy, tak aby osiągnąć wymarzone dochody i zdobyć niezależność finansową.

 

Kamila Rowińska

WWW: https://rowinskabusinesscoaching.com/

Youtube: Kamila Rowińska

LinkedIn: Kamila Rowińska

Instagram: kamilarowinska.pl

 

Kamila Rowińska - sylwetka

Właściciel Rowińska Business Coaching. Certyfikowany master facilitator, trener, dyplomowany coach oraz inwestor.
Autorka i współautorka sześciu książek o tematyce biznesowej i coachingowej, w tym bestsellera „Kobieta Niezależna”. Przez 13 lat zarządzała zespołem 3500 osób współpracując z szwedzkim koncernem kosmetycznym.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: budowania swojej wewnętrznej siły, sprzedaży i budowania zespołu. Jej misją jest wspieranie innych w zwiększaniu efektywności zarówno osobistej, jak i biznesowej.

 

Chcesz poznać sposoby na promocję Twojej strony w sieci? Skontaktuj się z naszymi doradcami!

  

Jak dodać stronę do Google i co to znaczy? - sprawdź!

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
16 Kobiet, które warto śledzić w polskim internecie

Średnia ocen użytkowników4.86 na podstawie 113 głosów

UDOSTĘPNIJ