SEO Prasówka z Widocznym - październik 2019

prasowka pazdziernik 2019 widoczni

Październik nie pozwolił nam popaść w jesienny marazm. W wyszukiwarkach internetowych zapowiedziano spore zmiany! Nie zabrakło też zdumiewających statystyk na temat użytkowników internetu. 

O czym dokładnie mowa? Zapraszamy do zestawienia najważniejszych ciekawostek branżowych z października. 

 

News

John Mueller wywołał spore zamieszanie swoją wypowiedzią. Stwierdził, że roboty Google wcale nie muszą polegać na strukturze nagłówków, aby wskazać główny temat  treści na stronie. Teoria ta jest sprzeczna z długoletnią praktyką polegającą na stosowaniu i optymalizacji pojedynczego H1.  

Zobacz cały news

 

News

Google wprowadza nowe znaczniki, dzięki którym będzie można dostosować sposób wyświetlania witryny w Search Snippets. Nowy atrybut obejmuje m.in. długość fragmentu wyszukiwania, długość podglądu wideo i rozmiar miniaturek.

Zobacz cały news

 

News

Google Ads wprowadza do swoich reklam formularze! Nowe rozszerzenie ma na celu przyciągnięcie klientów specjalną ofertą, do której można uzyskać dostęp tylko po wypełnieniu formularza głównego.

Reklamodawcy mogą dostosowywać formularze do swoich potrzeb - dodać tytuł, opis, wskazać o jakie informacje chcą zapytać klientów (nazwa firmy, e-mail, numer telefonu, kod pocztowy).

Zobacz cały news

 

News

Google wprowadza nową serię filmów animowanych o SEO dla początkujących. W przeciwieństwie do poprzednich wideo, ta seria od Google będzie całkowicie animowana.
W filmach poruszone zostaną m.in. tematy:

  • Jak działa wyszukiwarka Google
  • Jak zmienić zawartość wyświetlaną we fragmentach w wyszukiwarce Google
  • Wskazówki dotyczące zatrudniania specjalisty SEO
  • 5 najważniejszych rzeczy do rozważenia na stronie internetowej

Zobacz cały news

 

News

Słyszeliście już o Google BERT - najważniejszej od pięciu lat aktualizacji Google? Dzięki niej wyszukiwarka będzie w stanie lepiej zrozumieć kontekst słów w zapytaniu.
Aktualizacja BERT wpłynie na 10% wszystkich zapytań w Google.

Zobacz cały news

 

News

Google ogłosił wprowadzenie rozszerzenia reklam, które dają możliwość pozyskiwania klientów poprzez formularz kontaktowy.

Google opublikował też typ treści, które nie kwalifikują się do tych reklam. Są to:

  • Treści dla dorosłych
  • Treści związane z alkoholem
  • Treści związane z hazardem
  • Opieka zdrowotna i leki
  •  Treść polityczna

Zobacz cały news

 

News

Czekaliśmy na to blisko pół roku! Wczoraj Google ogłosiło, że wdraża tzw. Raport Prędkości w Google Search Console w zakładce 'Updates'. Raport zaczyna być publicznie udostępniany wszystkim użytkownikom GSC

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - październik 2019

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ