SEO Prasówka z Widocznym - grudzień 2019

PRASOWKA GRUDZIEN

Koniec roku to czas podsumowań i refleksji nad tym, co wydarzało się w ciągu roku. Jednak w obszarze SEO grudzień obfitował o nowe newsy, który potrafiły na chwilę zatrząsnąć całą branżą.

Zapraszamy na SEO Prasówkę z najważniejszymi ciekawostkami branżowymi z zeszłego miesiąca.

 

News

Badania BrandVerity pokazują, że aż 63% użytkowników nie do końca rozumie, jak działa ranking stron internetowych w wynikach wyszukiwania! Tylko 37% wie, że to co widzimy na pierwszej stronie Google to kombinacja trafności i wydatków na reklamę. 

Zobacz cały news

 

News

Google potwierdza listopadową aktualizację algorytmu. Wprowadzone zmiany polegają na wykorzystaniu dopasowań neuronowych do lokalnych wyników wyszukiwania. Dopasowania neuronowe pozwalają trafniej dobrać wyniki wyszukiwania, nawet jeśli nazwa firmy lub opis nie zostały uwzględnione w zapytaniu.

Zobacz cały news

 

News

Breaking News! Założyciele Google, Larry Page i Sergey Brin ogłosili dziś, że rezygnują ze swoich funkcji dyrektora generalnego i prezesa Alphabet, struktury firmy, której częścią jest Google! Nowym CEO zostanie Sundar Pichai. 

Zobacz cały news

 

News

W Google Search Console pojawia się nowa funkcja, która ułatwi dostęp do komunikatów od Google. Wiadomości są dostępne poprzez ikonę dzwonka znajdującą się w prawym górnym rogu.

Zobacz cały news

 

News

Google oficjalnie zamknęło wsparcie telefoniczne dla Google Moja Firma i usunęło numery ze strony głównej GMF. Jeśli zdarzy ci się zadzwonić na jeden z dawnych numerów, usłyszysz krótką pocztę głosową przekierowującą Cię do Centrum pomocy Google Moja Firma.

Zobacz cały news

 

News

Google pracuje nad zintegrowaniem śledzenia przesyłek w wynikach wyszukiwania, umożliwiając użytkownikom uzyskiwanie informacji bez odwiedzania strony przewoźnika. Wystarczy wprowadzić numer śledzenia w pasku wyszukiwania Google, by sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się paczka

Zobacz cały news

 

News

Między Świętem Dziękczynienia a Cyber Poniedziałkiem wydatki na reklamy w Google Shopping zwiększyły się o  32%, a na Amazon aż o 50%! Co ciekawe, wzrosła także liczba kliknięć w reklamy, w porównaniu z zeszłym rokiem!  

Zobacz cały news

 

News

Google wprowadza Centrum Wydawców - nowe narzędzie pomagające zarządzać treściami w Google News. Wreszcie, wydawcy nie muszą już polegać na RSS do konfigurowania sekcji w Google News - mogą teraz wskazywać bezpośrednio na adres URL.

Zobacz cały news

 

News

Zauważono, że niektóre lokalne profile Google Moja Firma wyświetlają opinie w formacie karuzeli. Potwierdził to także rzecznik Google, mówiąc, że ​​karuzele z recenzjami pojawiają się, gdy jest to istotne dla zapytania, a firma ma wystarczająco dużo wysokiej jakości recenzji.

Zobacz cały news

 

News

Google stworzył witrynę "Google Shopping 100", z topowymi produktami, które ostatnio wzrosły w wynikach wyszukiwania w USA. W okresie świątecznym użytkownicy mogą wykorzystać platformę do inspiracji prezentami, porównywania cen, i sprawdzania, czy produkt jest dostępny w pobliskim sklepie. 

Zobacz cały news

 

News

Ciekawa analogia. John Mueller z Google porównał przetwarzanie plików map witryn przez Googleboty do energy drinków: "Wszystkie pliki map witryny są importowane do wspólnego, dużego shakera, lekko wstrząśnięte, a następnie przekazywane Googlebotowi poprzez adres URL w postaci napoju energetycznego. Nie ma znaczenia, ile masz plików z mapami strony".

Zobacz cały news

 

News

Zauważyliście, że zmienił się sposób wyświetlania newsów w Google? Obecnie Top Stories będą pojawiać się w formie kilku osobnych karuzel, zaraz pod sobą! Warto dodać, że do segregacji newsów Google wykorzystuje najnowszą aktualizację BERT.

Zobacz cały news

 

News

Google cicho ogłosił, że w Search Console wykryto błąd, który może wpłynąć na raportowanie między 8 a 13 grudnia. W rezultacie właściciele witryn mogą zauważyć spadki w raporcie skuteczności w tym okresie.

Zobacz cały news

 

News

Od prawie 3 lat Google mocno przykłada się do weryfikacji newsów pojawiających się w wynikach wyszukiwania. Dziennie sprawdzanych jest ok. 11 mln artykułów dziennie!  Każdy sprawdzony news oznaczony jest w wynikach znacznikiem ClaimReview!

Zobacz cały news

 

News

To rzadka pozycja dla Google, ale na rynku wirtualnych asystentów zajmuje dopiero 3 miejsce (9% udziałów na rynku globalnym), zaraz po Microsoft (22%) i Apple. (35%).  Tak niski odsetek Google jest zaskakujący,  ponieważ Google Assistant może zostać zainstalowany jako samodzielna aplikacja na iPhone'y i iPady Apple, czego nie można powiedzieć o żadnym innym wirtualnym asystencie.

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - grudzień 2019

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ