SEO Prasówka z Widocznym - grudzień 2019

Koniec roku to czas podsumowań i refleksji nad tym, co wydarzało się w ciągu roku. Jednak w obszarze SEO grudzień obfitował o nowe newsy, który potrafiły na chwilę zatrząsnąć całą branżą.

Zapraszamy na SEO Prasówkę z najważniejszymi ciekawostkami branżowymi z zeszłego miesiąca.

 

 

1
News

Badania BrandVerity pokazują, że aż 63% użytkowników nie do końca rozumie, jak działa ranking stron internetowych w wynikach wyszukiwania! Tylko 37% wie, że to co widzimy na pierwszej stronie Google to kombinacja trafności i wydatków na reklamę. 

Zobacz cały news

2
News

Google potwierdza listopadową aktualizację algorytmu. Wprowadzone zmiany polegają na wykorzystaniu dopasowań neuronowych do lokalnych wyników wyszukiwania. Dopasowania neuronowe pozwalają trafniej dobrać wyniki wyszukiwania, nawet jeśli nazwa firmy lub opis nie zostały uwzględnione w zapytaniu.

Zobacz cały news

3
News

Breaking News! Założyciele Google, Larry Page i Sergey Brin ogłosili dziś, że rezygnują ze swoich funkcji dyrektora generalnego i prezesa Alphabet, struktury firmy, której częścią jest Google! Nowym CEO zostanie Sundar Pichai. 

Zobacz cały news

4
News

W Google Search Console pojawia się nowa funkcja, która ułatwi dostęp do komunikatów od Google. Wiadomości są dostępne poprzez ikonę dzwonka znajdującą się w prawym górnym rogu.

Zobacz cały news

5
News

Google oficjalnie zamknęło wsparcie telefoniczne dla Google Moja Firma i usunęło numery ze strony głównej GMF. Jeśli zdarzy ci się zadzwonić na jeden z dawnych numerów, usłyszysz krótką pocztę głosową przekierowującą Cię do Centrum pomocy Google Moja Firma.

Zobacz cały news

6
News

Google pracuje nad zintegrowaniem śledzenia przesyłek w wynikach wyszukiwania, umożliwiając użytkownikom uzyskiwanie informacji bez odwiedzania strony przewoźnika. Wystarczy wprowadzić numer śledzenia w pasku wyszukiwania Google, by sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się paczka

Zobacz cały news

7
News

Między Świętem Dziękczynienia a Cyber Poniedziałkiem wydatki na reklamy w Google Shopping zwiększyły się o  32%, a na Amazon aż o 50%! Co ciekawe, wzrosła także liczba kliknięć w reklamy, w porównaniu z zeszłym rokiem!  

Zobacz cały news

8
News

Google wprowadza Centrum Wydawców - nowe narzędzie pomagające zarządzać treściami w Google News. Wreszcie, wydawcy nie muszą już polegać na RSS do konfigurowania sekcji w Google News - mogą teraz wskazywać bezpośrednio na adres URL.

Zobacz cały news

9
News

Zauważono, że niektóre lokalne profile Google Moja Firma wyświetlają opinie w formacie karuzeli. Potwierdził to także rzecznik Google, mówiąc, że ​​karuzele z recenzjami pojawiają się, gdy jest to istotne dla zapytania, a firma ma wystarczająco dużo wysokiej jakości recenzji.

Zobacz cały news

10
News

Google stworzył witrynę "Google Shopping 100", z topowymi produktami, które ostatnio wzrosły w wynikach wyszukiwania w USA. W okresie świątecznym użytkownicy mogą wykorzystać platformę do inspiracji prezentami, porównywania cen, i sprawdzania, czy produkt jest dostępny w pobliskim sklepie. 

Zobacz cały news

11
News

Ciekawa analogia. John Mueller z Google porównał przetwarzanie plików map witryn przez Googleboty do energy drinków: "Wszystkie pliki map witryny są importowane do wspólnego, dużego shakera, lekko wstrząśnięte, a następnie przekazywane Googlebotowi poprzez adres URL w postaci napoju energetycznego. Nie ma znaczenia, ile masz plików z mapami strony".

Zobacz cały news

12
News

Zauważyliście, że zmienił się sposób wyświetlania newsów w Google? Obecnie Top Stories będą pojawiać się w formie kilku osobnych karuzel, zaraz pod sobą! Warto dodać, że do segregacji newsów Google wykorzystuje najnowszą aktualizację BERT.

Zobacz cały news

13
News

 Google cicho ogłosił, że w Search Console wykryto błąd, który może wpłynąć na raportowanie między 8 a 13 grudnia. W rezultacie właściciele witryn mogą zauważyć spadki w raporcie skuteczności w tym okresie.

Zobacz cały news

14
News

Od prawie 3 lat Google mocno przykłada się do weryfikacji newsów pojawiających się w wynikach wyszukiwania. Dziennie sprawdzanych jest ok. 11 mln artykułów dziennie!  Każdy sprawdzony news oznaczony jest w wynikach znacznikiem ClaimReview!

Zobacz cały news

13
News

To rzadka pozycja dla Google, ale na rynku wirtualnych asystentów zajmuje dopiero 3 miejsce (9% udziałów na rynku globalnym), zaraz po Microsoft (22%) i Apple. (35%).  Tak niski odsetek Google jest zaskakujący,  ponieważ Google Assistant może zostać zainstalowany jako samodzielna aplikacja na iPhone'y i iPady Apple, czego nie można powiedzieć o żadnym innym wirtualnym asystencie.

Zobacz cały news

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
widoczni seo nie rezygnuj
Ograniczasz budżet z powodu pandemii? Sprawdź, dlaczego budżet na SEO jest dla Ciebie ważny.
Zobacz więcej
marketing internetowy a coronavirus widoczni
Czy w dobie pandemii odruchowe rezygnowanie z wydatków na reklamę i marketing dla wszystkich jest uz...
Zobacz więcej
semstrom widoczni blog
Sprawdź, jakie dane otrzymasz dzięki temu narzędziu oraz które funkcje przydadzą się najbardziej do ...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - grudzień 2019
Średnia ocen użytkowników 4.65 na podstawie 110 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO