SEO Prasówka z Widocznym - kwiecień 2021

prasowka kwiecien 2021

W kwietniu pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili powszechne mity na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowości w narzędziach analitycznych. Sprawdźcie o jakich ciekawostkach mowa!

 

Data publikacji a SEO

Sama zmiana daty publikacji, bez ingerowania w treść nie wpłynie na poprawę rankingów w wynikach wyszukiwania. Potwierdził to niedawno John Mueller z Google. Właściciele witryn mogą aktualizować datę i godzinę na stronach internetowych w dowolnym momencie, jednak nie przyniesie to żadnych korzyści dla SEO.

Zobacz cały news

 

Linki zwrotne i wpływ na SEO 

Google nie dba o liczbę linków przychodzących? Tak wynika ze słów John Mueller, który stwierdził, że całkowita liczba linków zwrotnych w witrynie nie ma żadnego znaczenia dla algorytmu wyszukiwania.

Zobacz cały news

 

Aktualizacja recenzji produktów 

Google ogłosiło nową aktualizację recenzji produktów, która na celu ma poprawę jakości wyników wyszukiwania. Co to oznacza w praktyce? "Nagradzane" będą te produkty, które posiadają jak najwięcej rzetelnych i wyczerpujących recenzji od użytkowników.

Zobacz cały news

 

Ocena witryny a SEO

Google informuje: Aby jedna podstrona rankowała w wyszukiwarce na jedną frazę Google bierze pod uwagę ocenę całej witryny. Wniosek? Warto optymalizować także podstrony, których nie pozycjonujemy, o ile mają związek z frazami pozycjonowanymi.

Zobacz cały news

 

Core Web Vitals przesunięty

Google przesuwa start Core Web Vitals do połowy czerwca! Wcześniej nowy czynnik rankingowy miał wejść w życie 1 maja. Mimo to w Google Search Console znajdziemy juz nowy raport dotyczący CWV.

Zobacz cały news

 

Data odwiedzin w GMF 

W Google Moja Firma przy niektórych opiniach znajdziemy datę odwiedzin ocenianej lokalizacji. Informacja ta może być bardzo przydatna w okresie wakacyjnym, dla osób które chcą wiedzieć jak wygląda dana atrakcja turystyczna latem, a jak zimą.

Zobacz cały news

 

Kontrola jakości treści

Zanim Twoja strona zostanie zaindeksowana w Google musi przejść kontrolę jakości treści. Potwierdził to niedawno Gary Illyes. Jeśli strona nie przejdzie pomyślnie takiej weryfikacji, nie pomoże nawet ręczne żądanie indeksowania a Google Search Console!

Zobacz cały news

 

Gdzie umieścić breadcrumbs?

Menu okruszkowe z reguły umiejscawiane jest na górze strony, tak aby użytkownik wiedział, skąd znalazł się danej podstronie. Okazuje się, że pod kątem pozycjonowania umiejscowienie breadcrumbs nie ma większego znaczenia. Potwierdził to niedawno John Mueller z Google.

Zobacz cały news

 

Problemy z indeksowaniem? 

Problem z indeksowaniem? Teraz można zgłaszać go bezpośrednio do Google. Na razie funkcja ta jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. ale miejmy nadzieję, że wkrótce zostanie rozszerzona na inne kraje.

Zobacz cały news

 

Nowe funkcje dla podróżujących

Google dodaje do wyników wyszukiwania nowe funkcje dla turystów. Mają one pomóc zaplanować kolejną podróż. Dotyczą one m.in. ograniczeń związanych z COVID-19 w wybranym miejscu docelowym. W przypadku zmiany obostrzeń użytkownik dostaje maila z informacją.

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - kwiecień 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ