SEO Prasówka z Widocznym - marzec 2021

prasowka marzec 2021

W marcu pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili kilka mitów na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowości w narzędziach analitycznych. Sprawdźcie o jakich ciekawostkach mowa!

 

Więcej nie znaczy lepiej?

"Samo ślepe dodawanie tekstu do strony nie czyni jej lepszym ”. Tak stwierdził John Mueller z Google, mówiąc, że liczba słów nie jest czynnikiem jakości dla Google. Zaskoczeni?.

Zobacz cały news

 

 

Błędy 404 w GSC 

Google twierdzi, że błędy 404 są normalną częścią indeksowania i i mogą stanowić nawet 40% adresów URL w Search Console. Dlaczego?

Google może nadal próbować indeksować adresy URL wiele lat po ich usunięciu ze strony, a właściciele witryn nie mogą nic zrobić, aby temu zapobiec. Dlatego 404 są nieuniknione, nawet dla najbardziej pracowitych specjalistów SEO.

Zobacz cały news

 

Nowa Funkcja Full Coverage 

Google aktualizuje wyniki wyszukiwania o funkcję Full Coverage, która wcześniej była dostępna wyłącznie w Google News. Polega ona na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do łączenia powiązanych historii w czasie rzeczywistym..

Zobacz cały news

 

Błędy w wykrywaniu duplikacji?

John Mueller przyznał, że Google wykorzystuje metodę przewidywania do wykrywania zduplikowanych treści na podstawie wzorców adresów URL. Może to niestety prowadzić do nieprawidłowego identyfikowania stron jako duplikatów.

Zobacz cały news

 

Zarządzanie recenzjami w GMF 

Google Moja Firma wypuściło narzędzie do zarządzania recenzjami. Pozwala ono przeglądać ostatnie recenzje w jednym miejscu, sprawdzać stan zgłoszonych recenzji, czy też zgłosić nową recenzję do usunięcia.

Zobacz cały news

 

Raport bezpieczeństwa reklam 

Google opublikował roczny "Raport bezpieczeństwa reklam", z którego wynika, że w 2020 roku:

  • 3,1 miliarda reklam zostało usuniętych lub zablokowanych za naruszenie zasad Google Ads
  • 6,4 miliarda reklam zostało ograniczonych
  • 1,7 miliona kont reklamodawców zostało zawieszonych
  • 1,3 miliarda reklam zostało usuniętych ze stron internetowych

Zobacz cały news

 

Marketing afiliacyjny a SEO 

Cyrus Shepard w swojej ankiecie zapytał społeczność SEO, czy swoje działania wspierają marketingiem afiliacyjnym. Tylko 45% ankietowanych odpowiedziało, że "Tak". Co sądzicie o tych wynikach?

Zobacz cały news

 

Nominacja w ESA 2021 na widocznych! 

Mamy to! Jesteśmy finalistami w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów branżowych European Search Awards 2021. Zostaliśmy nominowani w kategorii na najlepszą kampanię FMCG wśród dużych agencji. Jury konkursu doceniło efekty naszych działań z zakresu pozycjonowania, które prowadzimy dla sklepu alezwierzaki.pl. Nasz klient odnotował 157,09% wzrostu przychodu w ciągu pół roku!

Widzimy się na finale online #ESA online 27 maja! Trzymajcie za nas kciuki!

Zobacz cały news

 

Długość meta title a SEO 

Kolejny ekspert #Google potwierdza: "Nie ma ograniczeń co do długości meta title". Gary Illyes oznajmił, że nie ma twardych zaleceń w tym zakresie. Zazwyczaj jednak zaleca się, aby tagi tytułowe miały od pięćdziesięciu do około siedemdziesięciu znaków.

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - marzec 2021

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 111 głosów

UDOSTĘPNIJ