SEO Prasówka z Widocznym - kwiecień - maj 2022

prasowka kwiecien maj 2022

Wiosna obfitowała w aktualizacje i nowinki w Google! Lepiej przygotować się na zmiany w zakresie Google Ads, map strony i ogólnej aktualizacji Google. Maj odznaczył się również nieoczekiwanymi wahaniami w Google Search Console. Dowiedz się, co za tym stoi!


Czy stan magazynu wpływa na widoczność strony?

Zastanawialiście się, czy brak produktu w magazynie może wpływać na widoczność strony produktowej? Tak może! Według John Muellera z Google wyprzedanie produktów negatywnie wpływa na ranking wyszukiwania ponieważ takie strony traktowane są jako "miękkie błędy 404".

Zobacz cały news


Jakie rozszerzenia graficzne i video map strony znikną?

Na początku maja Google zapowiedział, że zaprzestaje korzystania z kilku rozszerzeń graficznych i video map strony. Jaki jest powód zmian? Część z rozszerzeń, po ocenie wartości, została uznana za przestarzałe. Wycofane tagi i atrybuty przestaną obowiązywać po 6 sierpnia 2022 r.

Zobacz cały news


Przed nami nowy format reklam Google Ads!

Przesuwana karuzela, czyli nowy format reklam Google Ads! Reklamy po kliknięciu rozwijają się, aby pokazać duży obraz, z nazwą produktu, ceną, ocenami/opiniami i przyciskiem „pokaż teraz”. Od kiedy będzie dostępny? Na razie jest w fazie testów, więc nie wiadomo czy Google go ostatecznie uruchomi.

Zobacz cały news


Nieoczekiwany wzrost w liczbie wyświetleń?

Google poinformowało, że w raportach Page Experience w Google Search Console możemy zaobserwować wzrosty w liczbie wyświetleń. Powodem jest zliczanie odsłon innych form wyników wyszukiwania, np. Wiadomości. Zauważyliście u siebie takie wzrosty?

Zobacz cały news


Zmiany w etykiet reklam w Google

Google potwierdziło swój nowy eksperyment w wyszukiwarce. Dotyczy on nowego sposobu wyświetlania etykiet reklam Google Ads. Obecnie oznaczenie typu "reklama" "ad" lub "sponsorowany" znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domeny reklamy i wyświetlanego adresu URL.

Zobacz cały news


Google odpala nową aktualizację!

Gotowi na nową aktualizację Google? Ostatnia miała miejsce ponad 6 miesięcy temu ( w listopadzie 2021). Nowa aktualizacja została ogłoszona przez Google wczoraj, a jej pełne wdrożenie ma zająć ok 1-2 tygodni.

Zobacz cały news


Google Search Console płata Ci figle?

Nie wprowadzałeś żadnych zmian, a mimo w Google Search Console widzisz wahania? Według Google to zupełnie normalne i nie ma powodów do obaw. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn może być kilka. Wg Johna Muellera wystarczy by Google zaindeksował Twoją witrynę z innego centrum danych dzisiaj niż wczoraj. Co jeszcze może mieć wpływ na wykresy w GSC?

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - kwiecień - maj 2022

Średnia ocen użytkowników4.76 na podstawie 104 głosów

UDOSTĘPNIJ