SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2019

Jakie ciekawostki branżowe przyniósł listopad? Czy zmiany zapowiadane przez Google mogą niepokoić? Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych newsów ze świata SEO, które pojawiły się w mediach w listopadzie.

Zapraszamy na przegląd prasowy - listopad 2019!

 

1
News

Słyszeliście o prawdziwej ekspansji reklam Google Shopping na Youtube? Teraz będą się one pojawiać na stronie głównej YT i w wynikach wyszukiwania.

Zobacz cały news

2
News

Facebook zaktualizował branding swojej firmy o nowe logo, które pojawia się w różnych kolorach, tak aby nawiązać do swoich 3 największych marek: Facebook, Instagram i WhatsApp.  Jak Wam się podoba zmiana?

Zobacz cały news

3
News

Google ogłosił wprowadzenie wtyczki Site Kit WordPress. Pozwoli to łatwo połączyć następujące usługi Google w formacie pulpitu nawigacyjnego w backendie WordPress:

  • Search Console
  • Analytics
  • PageSpeed Insights
  • AdSense
  • Optimize
  • Tag Manager

Zobacz cały news

4
News

Google Chrome może ostrzegać użytkowników przed wolno działającymi stronami, zanim Ci klikną! Celem jest nagradzanie szybkich witryn. Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz cały news

5
News

Według najnowszych badań SparkToro i Rand Fishkin dynamiczny wzrost wyszukiwań bez żadnego kliknięcia. Wyszukiwania "Zero-Click" stanowią już prawie 35% wszystkich wyszukiwań. Wykres pokazuje dane z września. Co sądzicie o tym trendzie? 

Zobacz cały news

6
News

Lokalne biznesy nie korzystają z email marketingu i płatnych kampanii! Tak wynika z badań przeprowadzonych przez BrightLocal wśród 11 016 lokalnych firm w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii.

Zobacz cały news

7
News

Lokalni przewodnicy Google staną się influencerami? Wszystko na to wskazuje. Już niedługo będzie można obserwować lokalnych przewodników, podobnie, jak ma to miejsce np. na Instagramie, czy Facebooku. Za każdym razem, gdy udostępni on coś nowego w Mapach Google, będziesz jednym z pierwszych, którzy to zobaczą.

Zobacz cały news

8
News

Asystent Google udoskonalony o nową funkcję - kanał wiadomości audio, dostosowanych do twoich zainteresowań i lokalizacji. Jak to działa? Sprawdźcie poniżej  

Zobacz cały news

9
News

Nowe opcje reklam w Google dla lokalnych firm! Jedną z nich jest możliwość promocji pinezki w mapach Google. Po jej kliknięciu wyświetli się pełny promowany wpis, a użytkownicy mogą oznaczyć go jako przystanek na swojej trasie.

Zobacz cały news

10
News

Nowe ulepszenia dla wideo w wynikach wyszukiwania Google. Jednym z nich są znaczniki, które pomagają użytkownikom przejść bezpośrednio do określonej części filmu.

Zobacz cały news

11
News

Z ankiet przeprowadzonych przez Ignite Visibility wynika, że aż 59% ankietowanych nadal woli wyszukiwać lokalne informacje na desktopach. Trzeba dodać, że około 90% respondentów miało ponad 55 lat.  To pokazuje,  że istnieją spore różnice między zachowaniami użytkowników różnych generacji.

Zobacz cały news

12
News

Strony internetowe stają się coraz wolniejsze! Dotyczy to przede wszystkim urządzeń mobilnych, dla których średnia prędkość od początku października wzrosła z 6,3 sek. do 8 sek!

Zobacz cały news

13
News

Chyba nikogo nie dziwi, że Google Maps generuje znaczną większość lokalnego ruchu klientów. Badanie Brandify wykazało, że 77% respondentów korzysta z Map Google, aby znaleźć informacje biznesowe w pobliżu swojego domu. Drugi jest Facebook z 38%.

 

Zobacz cały news

14
News

 Według przewidywań eMarketer.com w ciągu dwóch najbliższych lat możemy spodziewać się wzrostu inwestycji na automatyzację reklam digital display w mediach społecznościowych(m.in. audio i wideo). Prognozy informują, że szacunkowo może to wynieść blisko 80 miliardów dolarów!

Zobacz cały news

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
widoczni seo nie rezygnuj
Ograniczasz budżet z powodu pandemii? Sprawdź, dlaczego budżet na SEO jest dla Ciebie ważny.
Zobacz więcej
marketing internetowy a coronavirus widoczni
Czy w dobie pandemii odruchowe rezygnowanie z wydatków na reklamę i marketing dla wszystkich jest uz...
Zobacz więcej
semstrom widoczni blog
Sprawdź, jakie dane otrzymasz dzięki temu narzędziu oraz które funkcje przydadzą się najbardziej do ...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2019
Średnia ocen użytkowników 3.49 na podstawie 113 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO