SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2019

PRASOWKA LISTOPAD

Jakie ciekawostki branżowe przyniósł listopad? Czy zmiany zapowiadane przez Google mogą niepokoić? Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych newsów ze świata SEO, które pojawiły się w mediach w listopadzie.

Zapraszamy na przegląd prasowy - listopad 2019!

 

News

Słyszeliście o prawdziwej ekspansji reklam Google Shopping na Youtube? Teraz będą się one pojawiać na stronie głównej YT i w wynikach wyszukiwania.

Zobacz cały news

 

News

Facebook zaktualizował branding swojej firmy o nowe logo, które pojawia się w różnych kolorach, tak aby nawiązać do swoich 3 największych marek: Facebook, Instagram i WhatsApp.  Jak Wam się podoba zmiana?

Zobacz cały news

 

News

Google ogłosił wprowadzenie wtyczki Site Kit WordPress. Pozwoli to łatwo połączyć następujące usługi Google w formacie pulpitu nawigacyjnego w backendie WordPress:

  • Search Console
  • Analytics
  • PageSpeed Insights
  • AdSense
  • Optimize
  • Tag Manager

Zobacz cały news

 

News

Google Chrome może ostrzegać użytkowników przed wolno działającymi stronami, zanim Ci klikną! Celem jest nagradzanie szybkich witryn. Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz cały news

 

News

Według najnowszych badań SparkToro i Rand Fishkin dynamiczny wzrost wyszukiwań bez żadnego kliknięcia. Wyszukiwania "Zero-Click" stanowią już prawie 35% wszystkich wyszukiwań. Wykres pokazuje dane z września. Co sądzicie o tym trendzie? 

Zobacz cały news

 

News

Lokalne biznesy nie korzystają z email marketingu i płatnych kampanii! Tak wynika z badań przeprowadzonych przez BrightLocal wśród 11 016 lokalnych firm w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii.

Zobacz cały news

 

News

 

Lokalni przewodnicy Google staną się influencerami? Wszystko na to wskazuje. Już niedługo będzie można obserwować lokalnych przewodników, podobnie, jak ma to miejsce np. na Instagramie, czy Facebooku. Za każdym razem, gdy udostępni on coś nowego w Mapach Google, będziesz jednym z pierwszych, którzy to zobaczą.

Zobacz cały news

 

News

Asystent Google udoskonalony o nową funkcję - kanał wiadomości audio, dostosowanych do twoich zainteresowań i lokalizacji. Jak to działa? Sprawdźcie poniżej  

Zobacz cały news

 

News

Nowe opcje reklam w Google dla lokalnych firm! Jedną z nich jest możliwość promocji pinezki w mapach Google. Po jej kliknięciu wyświetli się pełny promowany wpis, a użytkownicy mogą oznaczyć go jako przystanek na swojej trasie.

Zobacz cały news

 

News

Nowe ulepszenia dla wideo w wynikach wyszukiwania Google. Jednym z nich są znaczniki, które pomagają użytkownikom przejść bezpośrednio do określonej części filmu.

Zobacz cały news

 

News

Z ankiet przeprowadzonych przez Ignite Visibility wynika, że aż 59% ankietowanych nadal woli wyszukiwać lokalne informacje na desktopach. Trzeba dodać, że około 90% respondentów miało ponad 55 lat.  To pokazuje,  że istnieją spore różnice między zachowaniami użytkowników różnych generacji.

Zobacz cały news

 

News

Strony internetowe stają się coraz wolniejsze! Dotyczy to przede wszystkim urządzeń mobilnych, dla których średnia prędkość od początku października wzrosła z 6,3 sek. do 8 sek!

Zobacz cały news

 

News

Chyba nikogo nie dziwi, że Google Maps generuje znaczną większość lokalnego ruchu klientów. Badanie Brandify wykazało, że 77% respondentów korzysta z Map Google, aby znaleźć informacje biznesowe w pobliżu swojego domu. Drugi jest Facebook z 38%.

Zobacz cały news

 

News

Według przewidywań eMarketer.com w ciągu dwóch najbliższych lat możemy spodziewać się wzrostu inwestycji na automatyzację reklam digital display w mediach społecznościowych(m.in. audio i wideo). Prognozy informują, że szacunkowo może to wynieść blisko 80 miliardów dolarów!

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2019

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ