SEO Prasówka z Widocznym - luty 2021

prasowka luty 2021

Luty nie pozwolił nam popaść w zimowy marazm. W wyszukiwarce Google zapowiedziano spore zmiany! Nie zabrakło też zaskakujących newsów na temat branży SEO.

Sami sprawdźcie, o jakich ciekawostkach mowa. Zapraszamy do lutowy przegląd prasowy!

 

Nowa aktualizacja Google?

Wszystko wskazuje na to, że obecnie trwa duża aktualizacja algorytmu rankingu wyszukiwania Google. Update nie został jeszcze potwierdzony przez Google, ale narzędzia SEO wskazują na spore zmiany pozycji. Warto w tym czasie monitorować widoczność swojej strony w Google.

Zobacz cały news

 

 

Komentarze wpływają na ranking

Zdarzyło Wam się usuwać komentarze ze swojego bloga? Uwaga! Takie działanie może poważnie wpłynąć na ranking strony w Google! Informację tę potwierdza sam John Mueller.

Zobacz cały news

 

Aktualizacja Google Grafika

Google zaktualizowało wyszukiwarkę Google Grafika! Update miał miejsce w listopadzie, jednak dopiero wczoraj Google potwierdziło to na Twitterze. Update ma zmniejszyć liczbę zduplikowanych obrazów, dzięki czemu wyświetlane będą inne grafiki odpowiadające zapytaniu.

Zobacz cały news

 

Czarny motyw Google

Google idzie za ciosem i wprowadza czarny interfejs. Użytkownicy mogą zdecydować, czy zostają przy klasycznej wersji czy wolą wersję ciemną. Pojawiły się jednak głosy, że nowy motyw słabo eksponuje płatne wyniki wyszukiwania, przez co trudno odróżnić reklamy od wyników organicznych.

Zobacz cały news

 

Wiadomości Google na desktopach

Właściciele kont Google Moja Firma mogą teraz wysyłać i odbierać wiadomości od klientów za pośrednictwem przeglądarki na desktopie, a nie już tylko aplikacji mobilnej. To nowe udogodnienie weszło w życie w zeszłym tygodniu.

Zobacz cały news

 

Czy tagi wpływają na ranking?

Czy użycie tagów na stronie może wpływać na ranking? Według John Mueller niekoniecznie. Same tagi nie poprawią pozycji witryny, ale dają poboczne korzyści. Na przykład mogą być przydatne do wyświetlania treści, które są głęboko zakopane w standardowej strukturze menu kategorii.

Zobacz cały news

 

Pliki audio a ranking strony

John Mueller obala kolejny mit! Czy nagrania audio dodane na stronie internetową wspomogą w jakikolwiek sposób ranking witryny. Otóż nie! W przeciwieństwie do zdjęć i filmów Google nie robi nic specjalnego z treściami dźwiękowymi.

Zobacz cały news

 

Raport Core Web Vitals w GSC

Google wprowadza niewielką zmianę w sposobie mierzenia i raportowania Core Web Vitals w Search Console. Zmiana ma być bardziej korzystna dla właścicieli witryn. Wcześniej granice dla każdego z parametrów Core Web Vitals były definiowane jako <(mniej niż). Teraz są zdefiniowane jako <= (mniejsze lub równe).

Zobacz cały news

 

Fałszerstwa w Google Maps

Aż 55 milionów recenzji w Google Maps zostało zablokowanych lub usuniętych w 2020 roku! Powód? Naruszenie zasad Google. Ponadto usunięto 3 miliony fałszywych profili firm.

Zobacz cały news

 

Zdjęcia klientów wpływają na sprzedaż

Najnowsze badania pokazują, że treści generowane przez użytkowników, np. zdjęcia przesłane przez klientów, odgrywają istotną rolę w decyzjach zakupowych. Aż 62% klientów twierdzi, że wpływają one na decyzje zakupowe!

Zobacz cały news

 

Nowa wersja Wordpressa działa

Użytkownicy Wordpressa! Zaktualizowaliście już wersję 5.6.2? Można śmiało to zrobić. Wordpress bezpiecznie wdrożył poprawkę dotyczącą błędu wprowadzonego przez poprzednią aktualizację (błąd dotyczył wtyczki Ultimate Addons for Gutenberg.)

Zobacz cały news

 

Dłuższy title lepszy!

Czy warto robić dłuższe meta title niż wymaga tego Google? Tak! Jak się okazuje title, który jest odcięty w wynikach wyszukiwania, może być korzystny dla SEO (o ile posiada słowa kluczowe).

Zobacz cały news

 

Mniej polecanych fragmentów

Większość narzędzi pokazuje spory spadek w ilości polecanych fragmentów wyświetlanych w wynikach Google! Spadki zaczęły się 18 stycznia. Wg Moz (poniżej) mówimy o spadku 7,5% na 4,5%, a Semrush z 6,9% na 5,1%.

Zobacz cały news

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - luty 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ