SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2021

prasowka styczen 2021

Początek roku niesie za sobą powiew nowości, nadziei i optymizmu. Tak też zapowiada się 2021. Wraz z nowym rokiem w branży SEO zapowiedziano sporo zmian i aktualizacji. Google pochwaliło się kilkoma innowacyjnymi pomysłami, które obecnie są w fazie testów.

O czym dokładnie mowa? Sprawdźcie!

 

1. Domena eu. zawieszona

Ponad 80 000 domen .EU należących do obywateli Wielkiej Brytanii zostało zawieszonych z powodu nowych przepisów wprowadzonych w wyniku Brexitu.

EURid wprowadził ograniczenie 1 stycznia, stwierdzając, że domeny .eu muszą być własnością obywateli lub organizacji znajdujących się w Unii Europejskiej.

 

 

2. Raporty skuteczności GMF

Google Moja Firma wprowadza nowe raporty skuteczności. Dostępne są one w sekcji Statystyki. Podane wskaźniki pokazują liczbę połączeń i wiadomości otrzymanych w ciągu 6 miesięcy, a także wyszukiwane hasło używane przez użytkowników do znalezienia informacji o Twojej firmie w Google w wyszukiwarce Google i Mapach Google.

 

 

3. Brak zaufania do social mediów

Aż ponad połowa Amerykanów nie ufa informacjom, znalezionym w social mediach! Badanie dotyczące mediów społecznościowych jako źródła wiadomości wykazało, że 59% dorosłych Amerykanów uważa, że wiadomości udostępniane na platformach typu. Facebook, czy Twitter są niedokładne.

 

 

4. Nowy rekord DuckDuckGo

DuckDuckGo osiąga nowy rekord! Wyszukiwarka po raz pierwszy osiągnęła 100 milionów wyszukiwań dziennie. Publiczne dane o ruchu DuckDuckGo wskazują, że rekord został pobity w ostatni poniedziałek, 11 stycznia.

Dla porównania, w styczniu rok temu wyszukiwarka odnotowała średnio około 52 milionów dziennych wyszukiwań, co oznacza wzrost o 73% rok do roku.

 

 

5. Linki w polecanych fragmentach

W listopadzie Google po raz pierwszy testowało linki w polecanych fragmentach, które nie prowadzą do strony, z której wyszukiwarka zaciągnęła informacje. Jak widać Google kontynuuje te testy i poniżej kolejny przykład tego w działaniu.

Linki oznaczone są z linią przerywaną, a kliknięcie w nie spowoduje nałożenie innego fragmentu.

 

 

 

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2021

Średnia ocen użytkowników3.00 na podstawie 2 głosów

UDOSTĘPNIJ