SEO Prasówka z Widocznym - lipiec 2021

prasowka lipiec2021

W lipcu pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili powszechne mity na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowinek związanych z narzędziami do analityki... Sprawdźcie czym konkretnie zaskoczył nas poprzedni miesiąc :)

 

Indeksacja nowej treści

Według Google zindeksowanie nowej treści może potrwać od kilku godzin do tygodni. Od czego to zależy? Przede wszystkim od jakości. Witryny z newsami mogą zostać zaindeksowane przez Google nawet w ciągu kilku minut!

Zobacz cały news

 

Typy przekierowań URL

Czy przekierowania adresów URL mogą wpłynąć na wygląd witryny wynikach wyszukiwania? Mogą! Google opublikował zaktualizowany dokument, w którym omówionych jest sześć różnych typów przekierowań adresów URL i ich wpływ na wyniki Google.

Zobacz cały news

 

Dwa rzędy popularnych produktów

Google testuje dwa rzędy “Popularnych produktów” na desktopach! Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce!

Zobacz cały news

 

Błędy 404 a spamerskie linki

Spamerskie linki do Twojej witryny nie powodują błędów 404  w Google Search Console! Tak przynajmniej twierdzi John Mueller. Z chęcią się temu przyjrzymy:

Zobacz cały news

 

Czy wstrzymywać słabe kampanie?

Zdarza Wam się wstrzymywać słabe kampanie Google Ads i przekierowywać cały budżet na najskuteczniejsze reklamy? NIE RÓBCIE TEGO! Jeśli umieścimy cały budżet tylko dla najskuteczniejszych kampanii i produktów, świadomość marki dla produktu drugorzędnego nigdy nie wzrośnie.

Zobacz cały news

 

Wymiana linków niedozwolona?  

Praktykujecie wymianę linków z innymi witrynami? Według #Google to działanie niedozwolone. Bez względu na to czy jest do link tematycznie powiązany i przydatny. Co o tym sądzicie? Jest się czego bać?

Zobacz cały news

 

Francja kara Google 

Google zostało ukarane przez francuski urząd ds. konkurencji grzywną w wysokości 500 mln euro! Chodzi o spór z kwietnia 20201 i zlekceważenie przez Google kilku nakazów sądowych. Jeśli firma w ciągu dwóch miesięcy nie przedstawi nowych propozycji nałożone zostaną kolejne kary pieniężne.

Zobacz cały news

 

Luka w zabezpieczeniach WooCommerce

WooCommerce ostrzega przez luką w zabezpieczeniach SQL Injection, która dotyka miliony użytkowników tego oprogramowania! Luka pozwala hakerowi manipulować bazą danych w taki sposób, aby uzyskać hasła dostępu.

Jeśli korzystasz z wtyczki Woocommerce i w ostatnim czasie nie aktualizowała się ona automatycznie, koniecznie przeprowadź ręczną aktualizację (najlepiej do wersji najnowszej 5.5.1)

Zobacz cały news

 

Optymalizacja filmów w wyszukiwarce 

Google oferuje nowy sposób optymalizacji filmów pod kątem wyników wyszukiwania. Tym razem chodzi o filmy publikowane na stronie internetowej, a nie Youtube. Teraz można oznaczać w swoim wideo „kluczowe momenty”, co pozwala wyszukiwarkom przejść bezpośrednio do konkretnych segmentów wideo i umieścić je w rich snippet

Zobacz cały news

 

4 rodzaje spadków w Google

Twoja strona odnotowuje spadki w wynikach wyszukiwania? Google pozwala teraz zrozumieć, z czego one wynikają i rozróżnia 4 rodzaje spadków:
➡ problemy techniczne
➡ problemy z bezpieczeństwem
➡ działania ręczne
➡ zmiana algorytmu

Jeśli nie wiesz z czego u Ciebie wynikają spadki, sprawdź swój wykres w Google Search Console i przeanalizuj powody.

Zobacz cały news

 

Więcej "o tym wyniku"

Google rozszerza panel „O tym wyniku”("About this results") o informacje na temat czynników, jakie wpłynęły na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Zobacz cały news

 

Link Spam Update - nowa aktualizacja

W poniedziałek (26 lipca) Google zaczęło wprowadzać nową globalną i wielojęzyczną aktualizację o nazwie Link Spam Update. Ma ona pomóc w skuteczniejszym identyfikowaniu i niwelowaniu spamerskich linków (szczególnie tych o charakterze komercyjnym).

Zobacz cały news

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - lipiec 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ