SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2020

prasowka-pazdziernik-2022.jpg

Listopad nie pozwolił nam popaść w jesienny marazm. W wyszukiwarce Google zapowiedziano spore zmiany! Nie zabrakło też zaskakujących danych na temat branży SEO.

Sami sprawdźcie, o jakich ciekawostkach mowa. Zapraszamy do listopadowy przegląd prasowy!

 

Senuto na mobile

Fani i stali użytkownicy Senuto. W końcu powstała mobilna wersja narzędzia!

 

Konsumenci w czasie pandemii

Google udostępnił 27-stronnicowy przewodnik z danymi, które opisującą ostatnie zmiany w zachowaniu konsumentów. Dokument może być szczególnie przydatnych dla tych, którzy planują już kampanie świąteczne. 

Zobacz cały news

 

Hakerzy Google Moja Firma

W ciągu ostatnich miesięcy można było zaobserwować dużą aktywność hakerów próbujących uzyskać prawo własności do firmowych kont Google. Jeśli otrzymasz maila z ostrzeżeniem, że „Ktoś zażądał własności do Twojego konta w Google Moja Firma”, najlepiej odrzuć i zignoruj go. 

Zobacz cały news

 

Wzrost wydatków na reklamy w Google

Mimo pandemii (a może właśnie przez nią) wydajemy więcej na promocję w sieci. Według danych zebranych przez eMarketer wydatki na reklamy w wyszukiwarce odnotowują szacunkowy wzrost o 5,9% w 2020 roku!

Zobacz cały news

 

Nowe zakładki w Google

Wygląda na to, że Google testuje nowe zakładki podkategorii w wynikach wyszukiwania: Overview | Stores | Videos | Reviews". Sądzicie, że ułatwi to nawigację?

Zobacz cały news

 

Duplikacja treści nie szkodzi?

Duplikacja treści nie wpływa na ranking w Google? Jeśli to na Twojej stronie znajduje się oryginalna treść, nic się nie martw. Według John Mueller „inne osoby kopiujące Twoje treści nie mogą być powodem obniżenia pozycji Twojej witryny”.

Zobacz cały news

 

Linki kontekstowe w Google

Google testuje wiele linków kontekstowych w jednym wyniku z polecanym fragmentem. Linki mają pojawiać się na frazach, które według Google wymagają dokładniejszego wyjaśnienia. 

Zobacz cały news

 

Jak działa nagłówek H1?

Nagłówki H1 to o jeden z najwcześniej znanych czynników rankingowych Google. Jednak z biegiem lat sposoby ich używania ewoluowały. Niektórzy do tej pory myślą, że jeśli nagłówek H1 jest silniejszy od H2, H3, to jego kilkukrotne użycie może wysłać silniejszy sygnał słowa kluczowego. Ale to nieprawda, nie tak działa ranking... 

Zobacz cały news

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - listopad 2020

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 111 głosów

UDOSTĘPNIJ