Jak AI wpływa na SEO?

Jak AI wplywa na SEO
Spis treści

• Kluczowe możliwości AI dla SEO

• Jak przygotować strategię SEO na nadchodzące możliwości AI?

• Potencjalne pułapki AI w SEO

• Podsumowanie

Technologie stale ewoluują, a rola sztucznej inteligencji (AI) nabiera coraz większego znaczenia w marketingu internetowym. Jednym z obszarów, który podlega istotnym przekształceniom pod wpływem postępującej automatyzacji i uczenia maszynowego, jest SEO. Czy sztuczna inteligencja może pomóc w procesie optymalizacji strony internetowej? Zastanawiasz się, jak AI wpływa na SEO? Mamy dla Ciebie odpowiedź, sprawdźmy!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie są kluczowe możliwości AI dla działań SEO,
 • jak dobrze wykorzystać możliwości AI w strategii SEO,
 • jakie są potencjalne pułapki AI w SEO i jak ich uniknąć.

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Kluczowe możliwości AI dla SEO

Sztuczna inteligencja zmienia zasady funkcjonowania wyszukiwarek oraz strategie firm dotyczące optymalizacji stron internetowych. Jakie znaczenie AI ma dla SEO? Sprawdźmy!

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta


Zaawansowany algorytm wyszukiwania

Podstawą działania wyszukiwarek, np. Google, są zaawansowane algorytmy, które przeszukują i indeksują strony internetowe, a następnie oceniają je pod kątem trafności i autorytetu. Narzędzia AI wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego, które mają zdolność precyzyjnej analizy dużej ilości danych i skutecznego prognozowania. Jednym z przykładów wykorzystania możliwości sztucznej inteligencji w SEO jest integracja technologii z algorytmem Google o nazwie RankBrain. Pozwala ona lepiej zrozumieć intencje wyszukiwania użytkowników i przetworzyć je tak, by jak najdokładniej odpowiadały potrzebom odbiorców. Służy to zwiększeniu satysfakcji użytkowników i może przyczynić się do wzrostu zysków.

W DUECIE TANIEJ

-250zł na drugą usługę

 

Oferta ważna do końca kwietnia

Nie wiesz co wybrać pozycjonowanie czy Google Ads? Skorzystaj z naszej promocji i zobacz jak dobrze się uzupełniają. Ten duet nie tylko pozyska dla ciebie nowych klientów, ale również poprawi konwersje i zwiększy zyski Twojej firmy.

Skontaktuj się z naszym ekspertem i zyskaj zniżkę na pierwszą fakturę

 

Skorzystaj z promocji
promocja kwiecien


Jak sztuczna inteligencja wpływa na SEO?

 • usprawnia proces analizy zasobów internetu,
 • zapewnia większą trafność odpowiedzi na zadane przez użytkownika zapytanie,
 • umożliwia wyszukiwarkom dostosowywanie wyników wyszukiwania na podstawie m.in. historii wyszukiwań, lokalizacji użytkownika.

Przekłada się to na komfort odbiorcy oraz wpływa pozytywnie na czynniki rankingowe, które odpowiadają za pozycjonowanie stron.

Sprawdź też:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Możliwości predykcyjnego SEO

Predictive SEO to idea, która obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji do przewidywania nadchodzących trendów, zachowań użytkowników i aktualizacji algorytmów wyszukiwarek. Jak te możliwości sztucznej inteligencji wpłyną na SEO? Będziesz mógł m.in.:

 • szybciej poznać aktualizacje algorytmów Google i dostosować do nich swoją strategię SEO,
 • wyprzedzić konkurencję,
 • tworzyć atrakcyjne treści, które przyciągną uwagę Twojej grupy docelowej,
 • efektywniej dbać o swoją pozycję rankingową.

Sprawdź też:


Skuteczniejsza segmentacja odbiorców

Jedną z kluczowych możliwości AI w działaniach SEO jest zdolności do precyzyjnego określenia grupy docelowej. Warto skorzystać z narzędzia Google Analytics 4. Dzięki niemu poznasz m.in. kluczowe wskaźniki demograficzne dotyczące Twoich użytkowników (wiek, płeć, lokalizacje itp.). To pomoże Ci przeprowadzić precyzyjną segmentację odbiorców, np. na podstawie podobnym zachowań, preferencji. Dzięki temu dopasujesz strategię SEO do potrzeb i oczekiwań poszczególnych, wąskich grup. To może zwiększyć skuteczność Twoich działań.
Możliwości uczenia maszynowego pozwalają także na wnikliwą analizę kanałów, z jakich pochodzą Twoi odbiorcy. To pozwoli Ci efektywniej ocenić swoje dotychczasowe działania i wprowadzić niezbędne optymalizacje, np. zastosować inny język przekazu, zmienić kanał komunikacji. Sztuczna inteligencja w działaniach SEO wzmacnia skuteczność strategii i zwiększa szanse na zyski.

Przeczytaj także:

Analiza wieku użytkowników w Google Analytics 4


Skuteczniejsza analiza słów kluczowych

Możliwości AI odgrywają ogromne znaczenie dla SEO w kontekście badania słów kluczowych. Sztuczna inteligencja może istotnie ułatwić i usprawnić ten proces m.in. poprzez:

Możesz korzystać, np. z ChatGPT lub Google Gemini bądź alternatywnych narzędzi. Precyzyjnie dobrane słowa kluczowe stanowią nieodłączny element skutecznej strategii SEO. Identyfikacja fraz popularnych wśród grupy docelowej pozwala tworzyć spersonalizowane treści. Taki przekaz może łatwiej trafić do właściwych odbiorców i przyciągnąć wartościowy ruch na stronę.
Dzięki zaawansowanym algorytmom AI pomaga m.in. w definiowaniu tzw. fraz long tail, które dokładniej odzwierciedlają intencje wyszukiwania, np. organiczny balsam do ust na zimę. Uwzględnianie ich w strategii SEO, pomoże Ci tworzyć treści bardziej dopasowane do oczekiwań odbiorców, którzy aktywnie poszukują danego produktu lub usługi. Frazy z długim ogonem są mniej konkurencyjne. Dzięki temu zwiększasz szanse, by Twoja strona wyświetliła się na wyższych pozycjach w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Propozycje fraz typu long tail przygotowane przez ChatGPT

 

Możliwości AI pomogą Ci wykorzystać aktualne i modne słowa kluczowe m.in. w title i descripion, nagłówkach, treściach na stronie. W ten sposób możesz zwrócić uwagę odbiorców oraz zachęcić ich do kliknięcia. Description nie jest czynnikiem rankingowym, ale warto wzbogacić go o słowa kluczowe, bo to może wpłynąć na wzrost współczynnika klikalności. Odbiorcy mogą chętniej odwiedzać Twoją stronę, zapoznawać się z ofertą, udostępniać Twoje treści. To będzie sygnał dla robotów Google, że Twoja strona jest wartościowa i wiarygodna. Dzięki temu może osiągnąć wyższą pozycję top10 Google.
Sztuczna inteligencja w SEO usprawni także proces analizy konkurencji. Będziesz mógł łatwiej i efektywniej sprawdzić m.in. na jakie słowa kluczowe pozycjonują się Twoi konkurenci. To pomoże Ci zoptymalizować treści, by wyróżniały się na tle branży i przyciągnęły ruch na stronę.

Przeczytaj także nasze artykuły:

Przykładowa lista fraz kluczowych wygenerowana przez ChatGPT, którą możesz wykorzystać w strategii SEO


Efektywniejszy proces tworzenia i optymalizacji treści

AI ma ogromny wpływ na proces tworzenia i optymalizacji treści pod kątem SEO. Dzięki dostępnym narzędziom, np. ChatGPT, Jasper, Wordtune, możesz znacznie przyspieszyć i ułatwić proces pisania tekstów na stronę. Postęp technologiczny umożliwia dostosowywanie ich do potrzeb i oczekiwań odbiorców. Twoje treści dotrą do właściwej grupy użytkowników, którzy chętniej je przeczytają. Lepsze dopasowanie do ich oczekiwań może przełożyć się na większe zaangażowanie. To zwiększa szanse na powodzenie Twojej strategii content marketingu i może pomóc Ci osiągnąć wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.
Możesz wykorzystać sztuczną inteligencję przy tworzeniu treści SEO m.in. jako pomoc przy:

 • przetwarzaniu ogromnej ilości danych, by znaleźć m.in. tematy, o których warto pisać, np. artykuły blogowe,
 • przygotowywaniu konspektów do artykułów,
 • parafrazowaniu, czyli przekształcaniu treści, by zachowały ten sam sens,
 • podsumowywaniu tekstów,
 • optymalizacji treści, analizując zachowania użytkowników, sztuczna inteligencja może określić, która treść jest najbardziej skuteczna i dostarczyć Ci rekomendacji dotyczących jej ulepszenia,
 • poprawianiu przejrzystości treści, m.in. pod kątem formatowania, struktury, czytelności, by zwiększyć komfort użytkownika,
 • pisaniu postów w social mediach,
 • tworzeniu skutecznych opisy produktów,
 • pisaniu lepszych metatagów,
 • pisaniu tekstów reklamowych, sloganów, haseł, nazw firm,
 • tworzeniu chwytliwych wezwań do działania (CTA),
 • dystrybucji i promocji treści, dzięki analizie zachowań i zaangażowania użytkowników, pomagają zidentyfikować najefektywniejsze kanały i strategie promocji, np. social media.

Potencjał AI pomoże Ci stworzyć unikalne treści, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji. Będziesz mógł je także systematycznie udoskonalać. Pamiętaj, żeby zweryfikować jakość tekstu wygenerowanego przez sztuczną inteligencję. Mimo regularnego aktualizowania algorytmów warto sprawdzić, czy tekst jest poprawny językowo, zrozumiały i odpowiada założeniom Twojej strategii marketingowej. Dzięki temu będziesz mógł utrzymać się w top10 Google.

Pracując z AI w SEO, zapoznaj się z tymi wskazówkami:

Szukasz szybkiej i skutecznej reklamy online? Przetestuj Google Ads


Zdolność przetwarzania języka naturalnego w tworzeniu treści

Przetwarzanie języka naturalnego (NLP) to gałąź sztucznej inteligencji skupiająca się na interakcji między językiem ludzkim a komputerami. NLP ma liczne zastosowania w tworzeniu i optymalizacji treści.

Jak technologia NLP wpływa na SEO? Pomaga m.in.:

 • poprawić czytelność treści - algorytmy mogą analizować strukturę i składnię zdań; identyfikują obszary, w których można np. uprościć język lub go spersonalizować; AI może m.in. zasugerować zamianę długich, złożonych zdań krótszymi i prostszymi; to może wpłynąć na przystępność przekazu i ogólną poprawę czytelności treści; wtedy będzie bardziej atrakcyjna dla odbiorców; to może zachęcić ich do udostępnienia treści; dzięki temu możesz zwiększyć zasięg swojej marki;
 • poprawić trafność treści - dzięki zaawansowanej technologii analizy zachowania użytkowników i danych wyszukiwania, algorytmy NLP mogą zidentyfikować tematy i język, które będą odpowiadać preferencjom określonej grupy docelowej; w ten sposób możesz wzmocnić ich zaangażowanie,
 • przeanalizować język i strukturę treści, by znaleźć najskuteczniejsze słowa kluczowe i tematy, o których warto pisać; dzięki temu Twoje treści będą aktualne i mogą przyciągnąć wartościowy ruch na stronę; to może pozytywnie wpłynąć na Twoją pozycję w bezpłatnych wyszukiwarkach wyszukiwania.


Poprawa UX dzięki AI w SEO

User experience (UX), czyli subiektywne odczucia użytkownika dotyczące produktu, usługi lub styczności z systemem, pełni kluczową rolę w SEO. Algorytmy Google promują witryny, które zapewniają odbiorcy komfort korzystania ze strony. Odpowiadają za to m.in. szybkość ładowania strony, intuicyjność nawigacji, układ i kolorystyka strony, responsywność. Jak sztuczna inteligencja wpływa w tym znaczeniu na SEO? Wykorzystanie jej możliwości może istotnie podnieść komfort korzystania odbiorcy ze strony. Dzięki szybkiej i rzetelnej analizie zachowań użytkowników AI zidentyfikuje obszary, które wymagają poprawy oraz zaproponuje stosowne optymalizacje. Dzięki zastosowaniu potencjału sztucznej inteligencji w SEO możesz m.in.:

 • zwiększyć komfort komunikacji z użytkownikiem,
 • przeanalizować zachowania użytkowników, by dopasowywać stronę do ich oczekiwań, np.
 • wprowadzić na stronie treści interaktywne (quizy, ankiety itp.),
 • przygotowywać spersonalizowane maile do klientów, np. zachęcające do poznania danego produktu, zapoznania się z ofertą,
 • personalizować produkty, usługi, rekomendacje treści, by dostosować je do potrzeb użytkowników i
 • zapewnić im lepsze doświadczenia z korzystania ze strony,
 • wygenerować leady sprzedażowe, które zainteresują konkretną grupę docelową,
 • przygotować dopasowaną do potrzeb użytkowników sekcję FAQ,
 • znaleźć błędy w linkowaniu wewnętrznym, bo poprawić komfort czytania treści,
 • stworzyć listę pytań do ankiety satysfakcji klienta,
 • przygotować tekst zachęcający do pozostawienia opinii lub recenzji na stronie.

Więcej o znaczeniu UX dla SEO dowiesz się z artykułów:

Zadbaj o pozytywne doświadczenie klientów z Twoją stroną Poznaj naszą ofertę PRO SXO


Jak przygotować strategię SEO na nadchodzące możliwości AI?

Systematyczny rozwój nowoczesnych technologii i zmiany algorytmów wyszukiwarek zachęcają do wykorzystywania możliwości sztucznej inteligencji dla skutecznego pozycjonowania stron. Wytyczne udostępniane przez Google powinny być ważnym punktem odniesienia przy opracowywaniu efektywnych strategii SEO. Jak dobrze przygotować się na nadchodzące możliwości AI? Oto kilka wskazówek:

 • bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi i aktualizacjami algorytmów wyszukiwarek,
 • obserwuj zmieniające się trendy, zachowania użytkowników, np. przy pomocy narzędzia Google Analytics 4 - jeśli dobrze poznasz ich aktualne problemy, oczekiwania oraz preferencje, będziesz mógł ukierunkować swoją strategię SEO, by zwiększyć ich zaangażowanie,
 • bądź elastyczny i otwarty na nowoczesne technologie - dzięki temu szybciej dostosujesz się do zmian, efektywniej wykorzystasz możliwości AI w SEO, m.in. w zakresie szukania nowych słów kluczowych, optymalizacji treści,
 • monitoruj działania konkurencji - możesz np. przeglądać strony internetowe konkurentów i sprawdzać, czy są na nich m.in. spersonalizowane rekomendacje, dynamiczne treści; możesz skorzystać ze specjalistycznych platform badawczych, np. Gartner (https://www.gartner.com/en), by uzyskać informacje na temat technologii stosowanych przez firmy w danej branży,
 • korzystaj ze specjalistycznych narzędzi analitycznych, np. Google Analytics 4 - dzięki temu będziesz mógł m.in. analizować ruch na stronie, zaangażowanie i konwersję; w ten sposób dowiesz się, w których obszarach SEO warto zastosować rozwiązania AI, np. polepszenie treści; dowiedz się więcej o Google Analytics 4 i jego możliwościach z naszych artykułów m.in.: Jak wdrożyć Google Analytics 4? Przewodnik krok po kroku i Jak wykorzystać Google Analytics 4 do analizy pozycjonowania?

Analiza prognoz przychodów i liczby użytkowników w Google Analytics 4


Wpływ SGE na działania SEO

Jedną z ważnych zmian, jaka szykuje się dla SEO może być wprowadzenie do wyszukiwarki funkcji Search Generative Experience (SGE). Będzie ona w stanie maksymalnie dopasowywać wyniki bezpłatnych wyszukiwań do zapytań użytkowników. Dzięki temu odbiorca nie będzie musiał klikać w różne adresy, by znaleźć potrzebne informacje (jednak mimo to adresy URL w wynikach wyszukiwania pozostaną). To z jednej strony może zmniejszyć ruch w top10 wyszukiwań Google, ale z drugiej może wpłynąć na zwiększenie komfortu odbiorcy i wzmocnienie Twojej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Narzędzie SGE miałoby m.in.:

 • analizować dane związane z algorytmami wyszukiwania,
 • dynamicznie dostosowywać treści na stronie, aby lepiej odpowiadały wymaganiom wyszukiwarek,
 • dopasowywać wyniki wyszukiwań do zapytań użytkowników.

SGE ma być innowacyjnym narzędziem wspomagającym proces SEO. Nadal kluczowym elementem dla SEO będzie tworzenie wartościowego contentu. Dlatego warto koncentrować się na poprawie użyteczności strony i optymalizacji współczynnika konwersji. Aktualnie nie ma oficjalnej daty wprowadzenia narzędzia.

Raport zaangażowania użytkowników wygenerowany w narzędziu Google Analytics 4


Potencjalne pułapki AI w SEO

Czy wpływ AI na SEO może mieć negatywny wydźwięk? Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu polegasz na możliwościach sztucznej inteligencji i w jaki sposób ją wykorzystujesz. Narzędzia i algorytmy sztucznej inteligencji mogą być niezwykle pomocne w strategii SEO. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii:

 • ryzyko wystąpienia tzw. efektu czarnej skrzynki - jest to związane z nadmiernym poleganiem na sztucznej inteligencji; oznacza brak przejrzystości w działaniu algorytmów AI i procesie podejmowania decyzji; choć algorytmy mogą generować dokładne i skuteczne wyniki, zrozumienie, w jaki sposób je osiągnęły, może być wyzwaniem; to może prowadzić do trudności w identyfikacji i naprawianiu błędów lub nieprawidłowości w algorytmie; to może negatywnie wpłynąć na pozycje w wynikach wyszukiwania i ogólną wydajność strategii SEO,
 • ryzyko tworzenia szablonowych i mało oryginalnych treści - sztuczna inteligencja może Ci pomóc znaleźć nowe i konwertujące słowa kluczowe oraz chwytliwe tematy na treści, to nie zastąpi procesu twórczego; sztuczna inteligencja może stworzyć treści zbyt ogólne, pozbawione unikalnego tonu, które nie wpasują się w preferencje Twoich odbiorców; dlatego traktuj narzędzia AI w SEO jako wsparcie i ułatwienie procesu twórczego; weryfikuj wygenerowane treści i dostosuj je do potrzeb swojego biznesu oraz grupy docelowej; wtedy Twoje teksty będą wartościowe oraz unikalne; będą mogły zainteresować odbiorców i zachęcić ich do interakcji,
 • zbyt duże zaufanie do narzędzi AI - bądź otwarty i korzystaj z możliwości sztucznej inteligencji w SEO; jednak ona nigdy nie zastąpi umiejętności krytycznego myślenia i świadomego podejmowania decyzji; weź pod uwagę, że AI nie zna wszystkich założeń Twojej strategii marketingowej; dlatego warto wykorzystywać jej potencjał w usprawnianiu biznesu, ale nie rezygnować z nadzoru generowanych przez nią wyników.

Warto korzystać z możliwości AI w działaniach SEO. Bądź jednak świadomy potencjalnych zagrożeń związanych z nadmiernym poleganiem na narzędziach sztucznej inteligencji. Traktuj je jako element uzupełniający, a nie zastępujący proces twórczy. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz wpływ AI na SEO i zwiększysz szanse na lepsze wyniki w rankingach wyszukiwarek.


Jak AI wpływa na SEO? Podsumowanie

Sztuczna inteligencja stała się kluczowym czynnikiem kształtującym współczesne strategie SEO. Przyczynia się m.in. do efektywniejszej analizy danych o użytkownikach, personalizacji treści oraz optymalizacji doświadczeń użytkownika. Wpływ AI na SEO jest szczególnie zauważalny w kontekście algorytmów wyszukiwarek, które stają się coraz bardziej zaawansowane i zorientowane na zrozumienie intencji wyszukiwania. Dzięki automatyzacji wielu procesów możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. W miarę postępu technologicznego będą pojawiać się kolejne innowacje. Warto być świadomym tych zmian i dostosowywać strategie SEO do nowych możliwości, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja.

Jakie jest znaczenie sztucznej inteligencji (AI) dla optymalizacji dla wyszukiwarek (SEO)?
Down arrow

Sztuczna inteligencja (AI) odgrywa kluczową rolę w dzisiejszych strategiach SEO. Algorytmy AI pomagają w analizie i interpretacji treści, co umożliwia lepsze zrozumienie intencji użytkownika przez wyszukiwarki. To pozwala na dostarczenie bardziej trafnych wyników wyszukiwania, a także pomaga w personalizacji treści i optymalizacji witryn internetowych.

Jak AI wpływa na działania SEO i optymalizację treści?
Down arrow

Sztuczna inteligencja zmienia podejście do SEO poprzez ulepszanie analizy danych, identyfikację trendów i zachowań użytkowników. Systemy AI mogą pomóc w identyfikowaniu słów kluczowych, optymalizacji treści i tworzeniu lepszych strategii marketingowych. Ponadto, AI umożliwia lepsze zrozumienie kontekstu treści, co ma kluczowe znaczenie dla wyszukiwarek, a także poprawia doświadczenie użytkownika na stronie.

W jaki sposób sztuczna inteligencja wpływa na ewolucję strategii SEO w przyszłości?
Down arrow

Przyszłość SEO wiąże się ściśle z rozwojem technologii AI. Dynamiczne zmiany w algorytmach wyszukiwarek i rosnące zapotrzebowanie na jakość treści oznaczają, że AI będzie kluczowym narzędziem do tworzenia bardziej precyzyjnych, zindywidualizowanych strategii SEO. Prognozuje się, że AI będzie stale udoskonalana, aby lepiej dostosowywać się do zmieniających się wymagań wyszukiwarek i użytkowników, co sprawi, że strategie SEO będą coraz bardziej zaawansowane i skuteczne.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 560 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: w Google i na Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Maria Błaszkowiak
Maria Błaszkowiak

Maria pierwsze kroki w marketingu stawiała na kursie podstaw SEO, copywritingu i content marketingu. W agencji widoczni zajmuje się pisaniem eksperckich artykułów z zakresu SEO, Google Ads i innych zagadnień związanych z marketingiem internetowym, które pomagają firmom osiągać cele biznesowe. W pracy wykorzystuje takie narzędzia jak np. Keyword Planner, Senuto, Google Analytcs 4 i Google Search Console.

Systematycznie poszerza wiedzę z obszaru marketingu, czytając artykuły branżowe na stronach m.in.. Search Engine Journal, MOZ, sprawny.maketing. Na bieżąco śledzi nowinki e-commerce na stronie Federacji e-commerce i sprzedaży na odległość (Fevad), w poszukiwaniu inspiracji do treści marketingowych.

Pasjonują ją możliwości AI i ich wpływ na marketing internetowy. Dlatego rozwija swoje kompetencje, pracując z różnymi narzędziami AI, np. ChatGPT, Gemini AI. Czyta publikacje dotyczące AI, np. na stronach Harvard Buissnes Review, HubSpot, by doskonalić swoje umiejętności i nadawać świeżości treściom.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Jak AI wpływa na SEO?

Średnia ocen użytkowników4.97 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ