Najlepsze wtyczki Google Chrome do prowadzenia biznesu

Najlepsze wtyczki Google Chrome do prowadzenia biznesu
Spis treści

• Rozszerzenia Chrome do SEO

• Rozszerzenia Chrome dla lepszej komunikacji i sprzedaży

• Rozszerzenia Chrome do głębszej analizy

• Rozszerzenia Chrome zwiększające produktywność

• Rozszerzenia Chrome do efektywnego tworzenia treści

• Podsumowanie

Chcesz prowadzić swój biznes sprawnie, efektywnie i z większą produktywnością? Rozwiązanie może być bliżej, niż myślisz - przeglądarka Google Chrome, oferuje wiele wtyczek, które mogą zrewolucjonizować Twoje codzienne obowiązki biznesowe. Sprawdź najlepsze rozszerzenia Google Chrome, które pomogą Ci przyspieszyć i ulepszyć procesy firmowe, np. prowadzenie mediów społecznościowych, pozycjonowanie czy tworzenie treści, a także pozyskiwanie klientów lub planowanie zadań. Odkryj narzędzia, które zmienią sposób, w jaki prowadzisz swój biznes!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Rozszerzenia Chrome do SEO

Szukasz sposobów na usprawnienie swoich działań SEO? Dzięki rozszerzeniom Google Chrome, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek może stać się prostsza i efektywniejsza. Sprawdź przydatne wtyczki Chrome, które pomogą przekształcić Twój sposób pracy i przyspieszyć drogę do wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.


Keyword Surfer

Keyword Surfer to darmowe rozszerzenie, które pomaga w badaniu słów kluczowych. Po wpisaniu zapytania w wyszukiwarkę, wyświetla ono miesięczną liczbę wyszukiwań, średnią stawkę CPC (Cost Per Click) i propozycje słów kluczowych bezpośrednio w wynikach wyszukiwania Google. Ta wtyczka ma też dodatkową, płatną funkcję tworzenia gotowych treści na podstawie wyników wyszukiwania i wygenerowanych słów kluczowych, wykorzystując sztuczną inteligencję. Dodatkowo Keyword Surfer pozwala także na przechowywanie słów kluczowych, by móc później łatwiej do nich wrócić i wykorzystać w treści.

Podgląd wtyczki Keyword Surfer.


SEO Minion

SEO Minion to narzędzie, które umożliwia wykonanie szybkiego audytu SEO strony internetowej. Pozwala na analizę witryny pod kątem on-page SEO - możesz sprawdzić meta tagi, nagłówki, adres URL i kilka innych elementów. SEO Minion pozwala też na wykrycie przekierowań i niesprawnych linków oraz wyróżnia linki wewnętrzne i linki zwrotne, a także pokazuje, które z nich są śledzone. Dodatkowo oferuje również podgląd wyników wyszukiwania (SERP) na podstawie konkretnych słów kluczowych lub lokalizacji.

Podgląd wtyczki SEO Minion.


Checkbot

Checkbot to narzędzie wielofunkcyjne - analizuje linki, w tym te uszkodzone, tytuły oraz nagłówki, a także sugeruje ich poprawki. Dodatkowo sprawdza title i description utworzone dla strony i teksty alternatywne obrazów. Rozszerzenie pozwala też na analizę bezpieczeństwa strony oraz weryfikację czasu ładowania witryny, podpowiadając jak go skrócić.

Podgląd wtyczki Checkbot.


Serpstat Website SEO Checker

Serpstat Website SEO Checker to dodatek do Chrome, który umożliwia szybkie sprawdzenie SEO Twojej strony i analizę działań konkurencji. Po kliknięciu na ikonę wtyczki otrzymasz pełny audyt SEO domeny, zawierający informacje o ruchu na stronie, widoczności oraz słowach kluczowych, na które strona jest pozycjonowana.

Podgląd wtyczki Serpstat Website SEO Checker.

Dowiedz się, jak skutecznie prowadzić działania SEO dla firmy:


Rozszerzenia Chrome dla lepszej komunikacji i sprzedaży

Jeśli Twój biznes opiera się na komunikacji z klientami, skorzystaj z wtyczek Google Chrome, które pozwalają łatwo zarządzać relacjami, pozyskiwać leady i budować relacje z klientami. Sprawdź kilka rozszerzeń, które doskonale przydają się do poprawy komunikacji i sprzedaży w firmie!

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


Streak CRM

Streak to dodatek do Gmaila, który wprowadza funkcje typowe dla systemów CRM. Działa zarówno z darmowymi, jak i płatnymi kontami. Pozwala zarządzać relacjami z klientami bezpośrednio w skrzynce e-mail - umożliwia śledzenie i zarządzanie procesem sprzedaży, dostosowywanie wyglądu skrzynki, generowanie raportów, przeglądanie historii kontaktów, zarządzanie zadaniami przez e-mail i automatyzację odpowiedzi. Dodatkowo Streak ulepsza funkcje Gmaila, umożliwiając:

 • tworzenie grupowych, spersonalizowanych maili,
 • korzystanie z gotowych szablonów,
 • przypominanie o wiadomościach do przeczytania,
 • wysyłanie wiadomości z opóźnieniem,
 • oraz segmentację wątków e-mailowych według tematu.

Podgląd wtyczki Streak CRM.


Lusha

Lusha to darmowe rozszerzenie, które ułatwia wyszukiwanie informacji kontaktowych potrzebnych do przyszłych działań sprzedażowych. Podczas przeglądania strony internetowej lub profilu LinkedIn, Lusha pokazuje dodatkowe informacje o firmie, w tym dane o pracownikach oraz kontaktowe, takie jak numery telefonów czy adresy e-mail.

Podgląd wtyczki Lusha.


Hubspot Sales

HubSpot Sales jest narzędziem, które integruje się z Gmail'em, umożliwiając skuteczniejsze poszukiwanie potencjalnych klientów i zarządzanie kontaktami w jednym miejscu. Wśród bezpłatnych funkcji znajduje się śledzenie wiadomości e-mail, tworzenie szablonów e-mail, planowanie spotkań oraz aplikacja mobilna dla iOS i Androida. Dzięki temu rozszerzeniu zwiększasz wydajność swoich działań sprzedażowych bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej.


Loom

Loom to darmowe narzędzie do nagrywania ekranu, które umożliwia tworzenie i szybkie udostępnianie nagrań wideo. Możesz nagrywać cały ekran lub tylko jedną kartę, a także dodawać obraz z kamery internetowej. Nagrania mogą być chronione hasłem i nie ma ograniczeń co do ich liczby. Loom jest przydatny do pracy zdalnej, tworzenia filmów dla klientów, czy materiałów edukacyjnych.


Rozszerzenia Chrome dla płynniejszego działania

Poprawa wydajności i płynności działań online jest kluczowa dla każdego, kto spędza dużo czasu w sieci, szczególnie dla osób, które pracują zdalnie lub prowadzą firmę online i większość obowiązków wykonują za pomocą laptopa czy komputera. Odkryj wtyczki Google Chrome, które pomogą zrewolucjonizować Twój sposób korzystania z internetu, zwiększając płynność działań i komfort pracy.


Scribe

Scribe to narzędzie, które pozwala na tworzenie automatycznych przewodników i dokumentacji poprzez nagrywanie działań wykonywanych w przeglądarce. Wtyczka Scribe zamienia każdy proces w przewodnik krok po kroku, zawierający tekst, linki i zrzuty ekranu wraz z adnotacjami. Można go użyć do tworzenia dokumentacji dla klientów, wdrażania nowych pracowników w korzystanie z narzędzi potrzebnych do ich pracy czy tworzenia materiałów edukacyjnych związanych z działalnością Twojej firmy.

Fragment przewodnika stworzonego z pomocą wtyczki Scribe.


Buffer

Buffer to narzędzie umożliwiające łatwe udostępnianie treści w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy TikTok. Za pomocą tego dodatku do Google Chrome, możesz planować posty bezpośrednio z dowolnej strony internetowej. Możesz publikować artykuły od razu lub dodawać je do kolejki na później - wszystko jest synchronizowane z Twoim kontem na komputerze i urządzeniu mobilnym. Sprawdź, jak stworzyć skuteczną reklamę w social mediach!

Podgląd wtyczki Buffer.


LastPass

LastPass to narzędzie do bezpiecznego przechowywania wszystkich Twoich haseł w jednym miejscu. Wystarczy, że ustawisz jedno, silne hasło, dzięki któremu będziesz przechodził do miejsca, w którym znajdują się Twoje hasła do innych platform. LastPass może także generować losowe, unikalne hasła do wszystkich Twoich kont online i automatycznie je wprowadzać.


Bardeen

Bardeen to rozszerzenie Google Chrome do automatyzacji przepływu pracy. Dzięki niemu możesz zautomatyzować zadania w przeglądarce, oszczędzając czas i zwiększając efektywność wykonywanych działań. Możesz użyć Bardeen, aby budować listy pracowników, uporządkować powtarzające się zadania i tworzyć dokumenty dla spotkań.

Podgląd wtyczki Bardeen.


Tango

Tango to bezpłatne rozszerzenie dla Google Chrome, które podobnie jak wtyczka Scribe, ułatwia tworzenie dokumentacji krok po kroku. Dzięki tej wtyczce możesz łatwo tworzyć zrzuty ekranu i pisemne instrukcje podczas korzystania z przeglądarki. Możesz udostępniać stworzone notatki jako link, osadzać je w Chrome Canvas lub pobrać jako plik PDF.


Rozszerzenia Chrome do głębszej analizy

Analiza danych jest kluczowym elementem procesu podejmowania decyzji biznesowych, niezależnie od branży, w której działasz. Rozszerzenia Google Chrome mogą być przydatnym narzędziem, które pozwoli Ci na głębsze zrozumienie i interpretację danych. Sprawdź najlepsze wtyczki, które pomogą Ci w analizie działań marketingowych zarówno Twojej firmy, jak i Twojej konkurencji.


UTM.io

UTM.io to dodatek do Google Chrome, który ułatwia dodawanie parametrów UTM do adresów URL i ich śledzenie. Dzięki temu możesz bardzo łatwo śledzić ruch przychodzący na Twoją stronę i w prosty sposób oceniać efektywność konkretnych reklam, stron czy kampanii. Jest to wygodna alternatywa dla tradycyjnego śledzenia parametrów za pomocą arkuszy kalkulacyjnych czy Google Analytics.

Podgląd wtyczki UTM.io


Lighthouse

Lighthouse to darmowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które pozwala na przeprowadzenie podstawowego audytu strony internetowej. Dzięki niemu możesz ocenić wydajność witryny, dostosowanie do wymogów wyszukiwarek i dostępność dla użytkowników. Chociaż narzędzie nie jest zaawansowane, warto je użyć, aby wyeliminować błędy na stronie i zoptymalizować witrynę.

Audyt wykonany przy pomocy wtyczki Lighthouse.


VidIQ Vision

VidIQ Vision to dodatek do Chrome, który może być przydatny dla osób prowadzących działania marketingowe na YouTube. Dostarcza on szczegółowe dane o filmach i kanałach na YouTube, takie jak stopień optymalizacji, wskaźnik zaangażowania oraz informacje dotyczące promowania na innych platformach takich jak Facebook czy Reddit. Można go użyć do oceny potencjalnych influencerów na YouTube, monitorowania wyświetleń filmów na przestrzeni czasu oraz analizy optymalizacji wcześniej opublikowanych filmów.

Podgląd wtyczki VidIQ.


Ad Library

Rozszerzenie Ad Library umożliwia wyszukiwanie reklam na Facebooku według słowa kluczowego lub nazwy strony oraz zapisywanie ich w kolekcji. Dzięki tej wtyczce możesz efektywnie monitorować konkurencję i zachować przykłady kreatywnych reklam, które mogą być inspiracją do tworzenia własnych. Zobacz, jak tanio i skutecznie reklamować swoją firmę w sieci!


Similarweb

Rozszerzenie Similarweb dla Chrome umożliwia analizę witryn konkurencji i zrozumienie ich strategii marketingowej na podstawie ruchu. Raport dostarczany przez tę wtyczkę umożliwia śledzenie ruchu według źródła, położenia geograficznego, liczby wizyt i wskaźników zaangażowania. Dzięki temu narzędziu możesz ustalić priorytety dla kanałów marketingowych, porównać swój udział w rynku oraz znaleźć luki i możliwości, których konkurencja nie wykorzystuje.

Podgląd wtyczki Similarweb.


Rozszerzenia Chrome zwiększające produktywność

Przedsiębiorcy, freelancerzy czy osoby, które pracują zdalnie, często szukają sposobów na zwiększenie produktywności podczas działań online. Rozszerzenia Google Chrome mogą okazać się pomocne w tym celu, oferując szereg narzędzi zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu efektywności. Sprawdź wtyczki do przeglądarki Chrome, które mogą pomóc Ci wykonywać więcej zadań w krótszym czasie.


TMetric

TMetric to idealne rozwiązanie dla osób i zespołów, które chcą poprawić zarządzanie czasem oraz produktywność. To narzędzie do śledzenia czasu, poświęcanego na konkretne zadania. Dzięki TMetric możesz opracować plan działania, który poprowadzi Twoją firmę w kierunku większej wydajności. Wtyczka oferuje funkcje takie jak śledzenie czasu godzin pracy, zarządzanie czasem wolnym, opcje rozliczeń i faktur, zarządzanie zadaniami oraz integrację z popularnymi serwisami.

Zależy Ci na zwiększenie sprzedaży w sklepie online? Postaw na Google Ads dla e-commerce


Momentum

Momentum to przydatne rozszerzenie Chrome, które zamienia Twoją nową kartę przeglądarki w źródło inspiracji i motywacji. Każdorazowo, gdy otwierasz nową kartę, Momentum przypomina Ci o głównym celu na dany dzień, dzięki czemu zyskujesz łatwą w użyciu platformę do zarządzania listą zadań. Dodatkowo umożliwia Ci szybki dostęp do często odwiedzanych stron internetowych i narzędzi za pomocą skrótów, co sprawia, że Twoja praca jest bardziej wydajna i efektywna.

Podgląd wtyczki Momentum.


Calendly

Calendly jest rozwiązaniem, które może pomóc Ci w planowaniu spotkań. Wyświetla się jako przycisk w wiadomościach na LinkedIn, w Gmail’u czy zakładce „Rozszerzenia”, znajdującej się w prawym górnym rogu przeglądarki. Po zainstalowaniu tej wtyczki możesz dostosować swoje konto, wyświetlając godziny dostępności, dodając formularze i pytania, aby uzyskać więcej informacji od zaproszonych osób, oraz ustalając reguły, np. maksymalną liczbę spotkań dziennie.

 


Podgląd wtyczki Calendly.


BlockSite

Jeśli jesteś osobą, która łatwo się rozprasza, to rozszerzenie BlockSite może być dla Ciebie bardzo przydatne. BlockSite robi dokładnie to, co sugeruje nazwa - blokuje wybrane witryny, które często odciągają Cię od wykonywania pilnych zadań. W darmowej wersji możesz zablokować do trzech stron internetowych. To proste narzędzie pomoże Ci utrzymać koncentrację i skupienie na najważniejszych zadaniach w ciągu dnia.


Workona

Workona to rozszerzenie Chrome idealne dla osób, które często mają wiele kart otwartych w przeglądarce. Pozwala ono grupować karty w jednym miejscu, umożliwiając szybkie przełączanie między nimi. Dzięki Workonie możesz tworzyć obszary robocze dla różnych projektów lub zadań. Każdy obszar roboczy zawiera łącza, listę zadań i ulubione strony, do których łatwo powrócisz. Workona integruje się też z popularnymi narzędziami, takimi jak Dysk Google, umożliwiając płynne korzystanie z różnych aplikacji w jednym miejscu.


Readme

Readme to użyteczne rozszerzenie Chrome, które ułatwia czytanie e-maili, artykułów, plików PDF i innych dokumentów. Pozwala ono podświetlać bieżące miejsce i automatycznie przewijać stronę. Dostępne są też dziesiątki języków, które umożliwiają przekształcenie tekstu na mowę, a także personalizację rozmiaru czcionki i szybkości odczytu. Możesz go używać do:

 • Wykonywania wielozadaniowych działań, podczas przeglądania długich treści, śledząc aktualne miejsce na stronie.
 • Tłumaczenia tekstu na inny język, jeśli wolisz słuchać tłumaczenia, zamiast czytać.
 • Edytowania lub kopiowania treści, słuchając ich na głos, aby wyłapać błędy lub niezgrabne sformułowania, których możesz nie zauważyć podczas czytania w myślach.


Todoist

Todoist to przydatne rozszerzenie Chrome, które pomaga rejestrować, organizować i ustalać priorytety zadań bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Możesz go używać do szybkiego dodawania zadań z dowolnej strony internetowej, organizowania ich w projekty i nadawania im priorytetów za pomocą etykiet oraz terminów. Dodatkowo, możesz łatwo przechwytywać pomysły, linki i teksty ze stron internetowych jako zadania, aby wzbogacić swoją listę rzeczy do zrobienia.

Podgląd wtyczki Todoist.


Rozszerzenia Chrome do efektywnego tworzenia treści

Tworzenie atrakcyjnych, efektywnych treści nie jest łatwym zadaniem, ale jest absolutnie kluczowe dla każdego, kto chce odnieść sukces w marketingu internetowym. Na szczęście, rozszerzenia Google Chrome mogą znacznie ułatwić ten proces, dostarczając narzędzi do tworzenia, edycji i zarządzania treściami. Przyjrzyj się kilku wtyczkom, które mogą przekształcić proces twórczy i poprawić Twoją efektywność.


Language Tool

LanguageTool to przydatne rozszerzenie dla przeglądarki Google Chrome, które pomaga w wykrywaniu błędów gramatycznych, interpunkcyjnych i stylistycznych w tworzonym tekście. Obsługuje ponad 25 języków, w tym angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i polski. Możesz go łatwo używać, zaznaczając tekst i korzystając z odpowiedniego przycisku, lub ustawić automatyczne podkreślanie błędów w tekście. LanguageTool działa na wielu popularnych portalach internetowych i serwisach, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn czy Gmail lub Google Docs. Możesz również dostosować słownik osobisty oraz wyłączyć wybrane reguły i korektę dla konkretnych adresów URL.


Weava Highlighter

Weava Highlighter to wtyczka internetowa, która umożliwia użytkownikom wyróżnianie i organizowanie treści znajdujących się w sieci. Jest to narzędzie, które pomaga uprościć proces badawczy, umożliwiając efektywne zarządzanie źródłami bez potrzeby manualnego kopiowania, wklejania lub cytowania. Wtyczka umożliwia zaznaczanie treści na stronach internetowych i plikach PDF za pomocą wielokolorowych zakreśleń. Pozwala też na tworzenie adnotacji i późniejsze odwiedzanie tych miejsc za pomocą jednego kliknięcia. Ważne informacje można organizować w folderach i podfolderach, a także generować automatyczne cytaty.

Wtyczka Weava Highlighter w użyciu.


Pocket

Rozszerzenie Pocket do przeglądarki Chrome umożliwia przechowywanie różnych tekstów, artykułów blogowych i innych treści online w jednym miejscu. Wystarczy jedno kliknięcie, a tekst zostaje dodany do kolekcji, do które później możesz szybko i łatwo powrócić. Pocket idealnie sprawdzi się podczas researchu do tworzenia artykułów blogowych czy innych treści udostępnianych online.

Podgląd wtyczki Pocket.


Buzzsumo

BuzzSumo to narzędzie przydatne w prowadzeniu działań dotyczących mediów społecznościowych i content marketingu. Umożliwia śledzenie popularności artykułów blogowych i postów w social mediach oraz monitorowanie treści w wynikach wyszukiwania. Zapewnia także analizę zaangażowania użytkowników na platformach takich jak Twitter, Facebook czy Pinterest oraz pozwala na śledzenie liczby linków zwrotnych dla publikowanych treści.

Dowiedz się więcej o skutecznym tworzeniu treści online:


Najlepsze wtyczki Google Chrome do prowadzenia biznesu. Podsumowanie

Przeglądarka Google Chrome, wyposażona w odpowiednie wtyczki, może stać się potężnym narzędziem, które przyspieszy i usprawni prowadzenie Twojego biznesu. Oczywiście, każda firma jest inna, a co działa dla jednej, może nie działać dla drugiej. Dlatego zachęcamy do wypróbowania różnych wtyczek i sprawdzenia, które z nich najlepiej spełniają Twoje unikalne potrzeby biznesowe. Pamiętaj, klucz do sukcesu leży w ciągłym poszukiwaniu, optymalizacji i usprawnianiu swoich działań!

Jak mogę zainstalować wtyczki Google Chrome?
Down arrow

Wtyczki możesz zainstalować bezpośrednio z Google Chrome Web Store. Wystarczy wpisać nazwę wtyczki w pasku wyszukiwania, kliknąć „Dodaj do Chrome”, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami.

Czy muszę płacić za wtyczki Google Chrome?
Down arrow

Niektóre wtyczki są darmowe, inne oferują darmowe wersje z opcjonalnymi płatnościami za dodatkowe funkcje. Zawsze warto sprawdzić szczegóły w Google Chrome Web Store przed instalacją.

Czy mogę używać więcej niż jednej wtyczki na raz?
Down arrow

Możesz zainstalować i korzystać z wielu wtyczek jednocześnie. Jednak pamiętaj, że zbyt wiele rozszerzeń może spowolnić działanie przeglądarki.


Poznaj historie sukcesu naszych klientów

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 80 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Milena Masłowska
Milena Masłowska

Milena swoje doświadczenie w marketingu internetowym zdobywała, pracując na stanowisku copywriterki w agencji oraz jako freelancerka. Regularnie pogłębia wiedzę z zakresu content marketingu, SEO, czy Google Ads studiując na kierunku Copywriting jako narzędzie reklamy.

Jest absolwentką studiów na kierunku Filologia rosyjska, ze specjalizacją literaturoznawstwo. Ukończyła kursy marketingu internetowego, a na co dzień doszkala się, czytając blogi o promowaniu biznesu i poznaje nowe zagadnienia związane z Google Ads. Swoje treści opiera na najświeższych informacjach branżowych i danych pozyskanych z narzędzi takich jak Senuto, Semstorm i Ahrefs.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Najlepsze wtyczki Google Chrome do prowadzenia biznesu

Średnia ocen użytkowników4.96 na podstawie 132 głosów

UDOSTĘPNIJ