Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Skuteczne kampanie zagraniczne Google Ads Reklamuj się w Google na rynkach zagranicznych
SEM

Kampanie eksportowe Google Ads

Reklamuj swoją firmę za granicą

 

Kampanie eksportowe Google Ads (Adwords) to świetne narzędzie do budowy sprzedaży również zagranicą. Kampanie możemy kierować na dowolne języki i lokalizacje geograficzne, więc automatycznie stanowi pierwszy krok do uruchomienia sprzedaży eksportowej.

Określ nam kraj w którym chciałbyś rozpocząć sprzedaż swoich produktów, a my przygotujemy kompleksowe kampanie zawierającą wszystkie dostępne możliwości reklamy w danej lokalizacji. Pamiętaj, że kampanie zagraniczne wiążą się większymi kosztami. Przykładowo kampania Adwords na Niemcy ma cenę dużo wyższą od reklamy kierowanej lokalnie np. na Poznań.

Nasi certyfikowani specjaliści Google dokonają analizy interesujących Ciebie rynków zagranicznych, opracują strategię kampanii i skutecznie ją zrealizują.

Korzyści na start

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads

To Twoja pierwsza kampania Google Ads? Odbierz 1200 zł na wydatki w kampanii Google Ads.

Ciesz się korzyściami już od pierwszego dnia współpracy. Więcej szczegółów uzyskasz u naszych doradców.

Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Odbierz 1200 zł na kampanię Google Ads
Kampania na Twoim koncie
Kampania na Twoim koncie
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta
Skorzystaj z bezpłatnego audytu konta

Google Ads - kampanie dla firm za granicą

Kampanie za granicą w systemie Google Ads to wygodny sposób na dotarcie do użytkowników niemal na całym świecie. Możesz prowadzić jednocześnie kampanie w Polsce i za granicą. Zanim jednak zdecydujesz się na zagraniczną reklamę Google Ads weź pod uwagę kilka aspektów:

  • do kampanii zagranicznej trzeba się dobrze przygotować - zanim zabierzesz się za tworzenie kampanii dla firm za granicą, pozyskaj wiedzę o tamtejszym rynku, konkurencji, zdobądź tłumaczenia reklam i najlepiej również słów kluczowych (translator może wprowadzić Cię w błąd),
  • nie oczekuj takich samych efektów kampanii za granicą jak w kraju - każdy rynek rządzi się swoimi prawami, dlatego kalka polskiej kampanii za granicą to niekoniecznie dobry pomysł; poświęć czas na zbadanie zachowań użytkowników kraju docelowego, pomocne mogą być takie strony jak Market Finder
  • wybierz efektywne formaty i kanały kampanii dla firm za granicą - w każdym kraju użytkownicy mają inne preferencje, inaczej też rozkładają się koszty, upewnij się przed startem kampanii za granicą, czy decydujesz się na najbardziej opłacalny typ reklam Google Ads
  • zadbaj o strukturę konta z kampaniami zagranicznymi - możesz prowadzić na jednym koncie kampanie zagraniczne Google Ads kierowane na różne rynki, dzięki temu łatwiej jest zarządzać budżetem i porównywać efektywność poszczególnych rynków w sprzedaży
Kampanie w Google

Nieograniczony Zasięg Kampanii Ads

Jesteśmy w stanie zrealizować kampanie zagraniczne Google Ads (Adwords) praktycznie w każdym kraju na świecie. Dotychczas realizowaliśmy kampanie do takich państw jak:

Brazylia, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Rosja, Białoruś, Kazachstan, Słowacja, Węgry, Niemcy, Francja, Czechy, Wielka Brytania, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Norwegia, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Portugalia.

widoczni 73
Kampania zagraniczna

Na czym polegają kampanie eksportowe Google Ads?

W systemie Google Ads nie ma znaczenia, gdzie się znajdujesz. Dzięki odpowiedniej konfiguracji konta i kampanii Google masz takie same szanse na dotarcie do odbiorców z każdego kraju, jak reklamodawcy, którzy znajdują się na miejscu. Kampania Adwords na Niemcy? A może reklama Adwords dla Wielkiej Brytanii? Nie ma problemu! Zobacz od czego zacząć reklamy zagraniczne Google Ads (AdWords)?

1

Przygotuj się do kampanii zagranicznej Google Ads

Na sukces Twoich reklam zagranicznych ma wpływ nie tylko jakość kampanii i reklam, ale również Twoja oferta. Upewnij się, że wybrany rynek docelowy faktycznie jest odpowiedni dla Twoich produktów i usług. Odpowiedz sobie na pytania, czy znasz odbiorcę z wybranego regionu i czy rozumiesz jego kontekst kulturowy. Tak z pozoru błahe kwestie mają istotne znaczenie przy tworzeniu treści reklam, doborze komunikatów na stronę docelową i asortymentu. Powinieneś również przygotować stronę docelową w tych językach, w których będziesz wyświetlać reklamy zagraniczne Google Ads. Lepiej sprawdzą się domeny .com niż lokalne, więc weź to również pod uwagę.

2

Wybierz kierowanie reklam Google na wybrany region

Kampanie Google Ads możesz wyświetlać użytkownikom z dowolnego obszaru. Możesz zdecydować, czy są to osoby, które przebywają w danym miejscu, czy osoby, które go wyszukują. Jeśli oferujesz nocleg w Hiszpanii, prawdopodobnie skuteczniejszą strategią jest wyświetlać kampanie eksportowe osobom, które wyszukują tej lokalizacji. Możesz wybrać oba ustawienia kampanii Google Ads i docierać zarówno do osób, które znajdują się w pobliżu wybranej lokalizacji, jak i do tych, które jej szukają.

3

Ustaw język kampanii Google Ads

Wybór języka w Google Ads dotyczy języka wyszukiwarki Google, używanej przez Twoich odbiorców. Możesz wybrać kilka języków, np. jeśli kierujesz reklamy na obszar wielojęzyczny. Dobrą praktyką, nie tylko dla zagranicznych reklam Google, jest wybór języka urzędowego docelowego obszaru i angielskiego. Część użytkowników woli korzystać z anglojęzycznej wersji Google, więc mogą nie widzieć Twojej reklamy kierowanej np. na język polski.

4

Stwórz atrakcyjne reklamy Google Ads

Keyword Planner pozwala na wyszukiwanie słów kluczowych w różnych językach, z oznaczeniem lokalizacji. Możesz sięgnąć też po inne narzędzia, ale zwróć uwagę, aby posiadały opcję wyboru lokalizacji. Masz już reklamy po polsku i chcesz je przetłumaczyć? Pamiętaj, że dosłowne tłumaczenie to nie jest dobry pomysł. Staraj się przekazać ten sam komunikat, ale w sposób atrakcyjny dla danego kręgu kulturowego. Warto zatrudnić tłumacza, aby nie ryzykować utraty budżetu na wyświetlanie niepoprawnych i mało chwytliwych reklam Google Ads.

5

Zwróć uwagę na ograniczenia w kampaniach Google Ads

Zasady reklam Google Ads mogą różnić się w zależności od regionu. Ograniczenia dotyczą np. produktów i usług, które można reklamować, ale również formatów reklamowych, form płatności itd. Nie zapominaj również o ograniczeniach technologicznych - nie w każdym kraju popularne są te same urządzenia, a dostęp do sieci jest tak samo dobry. Upewnij się, że znasz warunki, zanim przystąpisz do tworzenia całej kampanii.
Więcej o ograniczeniach przeczytasz tu: https://support.google.com/google-ads/answer/6163740?hl=pl

6

Ustaw odpowiednią strefę czasową i walutę w Google Ads i Analytics

Bez tych ustawień kampania się odbędzie, ale analiza będzie znacznie utrudniona. Aby dowiedzieć się, o której godzinie reklamy są najczęściej klikane i jaki masz zwrot z inwestycji, wygodniej jest operować lokalnym czasem i walutą.

7

Zanim włączysz reklamy Google Ads zajrzyj w kalendarz

Długi weekend, święta, dni wolne od pracy - takie okazje mogą wpłynąć na Twoje kampanie. Po pierwsze warto je wziąć pod uwagę i przygotować specjalne treści zagranicznych reklam Google Ads, np. z okazjonalną zniżką. Po drugie, jeśli Twoja oferta skierowana jest do firm i biznesów, niekoniecznie będzie to dobry czas na wyświetlanie reklam. Przeanalizuj zachowania użytkowników w danym regionie i określ sezonowość dla swojej kampanii Google Ads dla tego regionu.

Oceń ten artykuł:
Kampanie eksportowe

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 144 głosów