Czy warto było pójść na Blog Conference Poznań? Relacja z wydarzenia

bcp6

W ten weekend mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniu dla blogerów – Blog Conference Poznań. Od czasu pierwszej edycji, event rozrósł się na tyle, że w tym roku pierwszy raz odbył się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co działo się w trakcie weekendu dla blogerów? Zobaczcie naszą relację!

 

Bloger też musi się edukować

Pierwszy dzień rozpoczął się dla wszystkich uczestników na Sali Ziemi. Przywitali nas ze sceny blogerzy: Super Tata i Zuch. A było kogo witać, bo sala była przepełniona po brzegi. Wielu blogerów przyszło z całymi rodzinami. Głównym celem Blog Conference Poznań była edukacja blogerów i tym samym praca nad jakością polskiej blogosfery. Pomóc w tym miały liczne panele, wystąpienia i warsztaty. Program wydarzenia został stworzony wokół kilku motywów przewodnich: bloger jako ekspert, współpraca blogerów z markami i jakość w blogosferze. Trudno byłoby wymienić tutaj wszystkich prelegentów, bo było ich wielu, dlatego odsyłam do strony Blog Conference Poznań.

bcp1

 Zdj. MagiczneChwile.pl

Czego szukaliśmy tam my – twórcy bloga widoczni? Przede wszystkim wychodzimy z założenia, że nie ma lepszego sposobu na naukę niż dzielenie się wiedzą i zdobywanie jej bezpośrednio od najlepszych. To była nasza jedyna motywacja, a możliwość rozmowy i spotkań z interesującymi ludźmi to dla nas dodatkowy bonus. Jak każdego twórcę bloga i nas dopada czasami zwątpienie, a na takich konferencjach można swoje obawy zweryfikować. Jakie najważniejsze wnioski wyciągnęłam po dwóch dniach intensywnych szkoleń i rozmów?

1. Tworzenie bloga wysokiej jakości

Prowadzenie bloga branżowego, w dodatku powiązanego z działalnością agencji nie jest łatwe. Przede wszystkim, nie ma tu miejsca na niską jakość i pełną swobodę twórczą. Zdarza się, że zastanawiamy się, czy obraliśmy dobrą strategię treści i czy nie jest za dużo/za mało, za łatwo/za trudno, za nudno – czyli codzienne rozterki blogera branżowego. Blog Conference Poznań i panele o jakości jednoznacznie uświadomiły mi, że dobrą strategią jest skupienie się na treściach edukacyjnych i poradnikowych. Konsekwencja i utrzymywanie wysokiego poziomu to jeden z najlepszych wyróżników w blogosferze. Wydarzenie Blog Conference Poznań było więc dla nas motywacją do dalszego działania w takim wymiarze, jak to robimy.

2. Bloger uczy się całe życie

Ola Budzyńska, czyli Pani Swojego Czasu, w swoim wystąpieniu wniosła dużą dawkę energii i optymizmu. Największe wrażenie zrobiła na mnie jej wiara w naukę. To, że dziś czegoś nie umiemy, nie oznacza, że nie możemy tego zmienić. Szczególnie nam nie jest obce to podejście. Przekładamy to na strategię naszego bloga – zawsze jest ktoś, kogo możemy jeszcze czegoś nauczyć. Utwierdziłam się w przekonaniu, że nasz cykl edukacyjny dla blogerów jest potrzebny. Wiele osób chce prowadzić blogi, chce je dobrze promować i zarabiać na tym. Wiele osób szuka też wiedzy, o czym świadczy wysoka frekwencja na konferencji.

3. Blog to pasja czy zarabianie?

I jedno, i drugie! Na szczęście pośród prelegentów byli i tacy blogerzy, którzy reprezentowali biznesowe podejście do prowadzenia bloga, jak i ci, dla których blog to wyłącznie realizacja pasji i radość. Po warsztatach, które często poruszyły ten temat, wiem, że blog to medium, które z powodzeniem może być źródłem zarobku i samorealizacji. Jednocześnie jest to projekt długoterminowy, więc niewiele było osób, które mogły pochwalić się przychodem z blogowania w ciągu kilku miesięcy od startu bloga. Tym samym twórca, który poważnie myśli o swoim blogu musi być gotowy na rozwój, na naukę i na inwestowanie swojego czasu w promocję swoich treści. A w tym znowu chętnie pomagamy my na swoim blogu.

bcp2

 Zdj. MagiczneChwile.pl

Nie samą wiedzą człowiek żyje

Atmosferę konferencji budują również uczestnicy. Podczas Blog Conference Poznań nawiązaliśmy wiele ciekawy znajomości. To była okazja, aby podzielić się swoimi doświadczeniami, ale również spojrzeć z innej perspektywy na blogowanie. Jako poznaniacy czuliśmy się też świetnie w roli ambasadorów miasta – polecając miejsca i restauracje. Wieczorem odbyła się impreza integracyjna dla uczestników. To był naprawdę udany weekend! Cieszymy się, że takie wydarzenie ma miejsce w Poznaniu i że władze miasta rozumieją jego rolę i wartość.

Osoby, które nie mogły przybyć na konferencję, będą mogły zobaczyć niektóre prelekcje na kanale YouTube wydarzenia. Organizatorzy na bieżąco będą informować o tym na swoim Facebooku.

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Czy warto było pójść na Blog Conference Poznań? Relacja z wydarzenia
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ