Blog Conference Poznań 2018 - relacja z wydarzenia

autor:

Blog Conference Poznań 2018 to 1500 uczestników, wystąpienia ponad 50 prelegentów, warsztaty i atrakcje, a to wszystko na Międzynarodowych Targach Poznańskich. BCPoznań, organizowane w ramach Dni Przedsiębiorczości, słynie z biznesowego podejścia do tematu blogowania. Oczekiwaliśmy wysokiego poziomu merytoryczności oraz profesjonalizmu prelegentów.

Nie zawiedliśmy się! Wysłuchaliśmy świetnych wystąpień, wymieniliśmy się kontaktami i zainspirowaliśmy się do tworzenia coraz ciekawszych i bardziej angażujących treści. Jak dokładnie było na BCPoznań?

Na początek trochę statystyki

Dwudniową konferencję Blog Conference Poznań rozpoczęła znana wielbicielka fok Janina Bak. Hasłem przewodnim wystąpienia nie był mąż, ale trudne słowa, statystyka i Facebook Insights. Podczas opowiadania o wszystkim, co źle robimy w blogowaniu, ze sceny padło wyrażenie “triangulacja metod” (rozumiana jako termin nauk społecznych - czyli łączenie wielu metod badawczych), a także pojawił się slajd, na którym wyznano miłość regresji statystycznej. Czy mogło być lepiej? Po tak przebojowym otwarciu, mogliśmy tylko w skupieniu, z wizją słodkiej foki w wyobraźni, uczestniczyć w dalszej części konferencji.

O tym, że blogowanie to biznes, na którym można nieźle zarobić, mogliśmy się dowiedzieć słuchając znakomitych wystąpień. Wśród prelegentów znalazły się najlepsze pióra polskiej blogosfery, największe sławy youtube, fotografowie instagrama oraz cieszący się szacunkiem wśród swoich followersów influencerzy.

 

Odkryj korzyści Content Marketingu Premium

Kogo widzieliśmy, kogo wysłuchaliśmy?

Podczas dwóch dni konferencji braliśmy udział w kilkunastu wystąpieniach, z których najbardziej zapamiętaliśmy następujących prelegentów i ich prezentacje. Kamil Kozieł oderwał się od tworzenia slajdów, by opowiedzieć o scenicznej dekonstrukcji blogera, natomiast Piotr Bucki mówił o docieraniu do prawdy, analizowaniu swoich poglądów oraz wartości przyznawania się do błędów.

Dowiedzieliśmy się o wybijaniu się na kryzysie oraz influencerach-skandalistach podczas świetnej prezentacji Macieja Budzicha, a także poznaliśmy narzędzia do budowania zaangażowanej społeczności okiem pierwszego dandysa polskiej blogosfery, czyli Dawida Tymińskiego.

Ich nie mogliśmy przegapić!

Na uczestników, czyli influencerów - blogerów, vlogerów, twórców Instagrama, czekały nie tylko interesujące wystąpienia o tej bardziej technicznej i biznesowej stronie prowadzenia własnej działalności blogowej, ale także wartościowe prezentacje oraz ciekawe panele dyskusyjne na temat m.in. relacji pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym oraz warsztaty m.in.: z Arturem Jabłońskim o zasięgach i zaangażowaniu na facebooku oraz z Pawłem Tkaczykiem o budowaniu marki osobistej.

W niedzielę, drugiego dnia konferencji, od Pani Swojego Czasu, czyli Oli Budzyńskiej dowiedzieliśmy się o tym, jak zarabiać na szkoleniach online, wysłuchaliśmy świetnego wystąpienia Andrzeja Tucholskiego o tworzeniu angażującego kanału na youtube, a na koniec wzięliśmy udział w warsztatach o mocy live video prowadzonych przez Teacherkę - Sylwię Dąbrowską.

Dziękujemy za zdjęcia Bartosz Pussak Photography!

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Poleć ten artykuł znajomym:

Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO