Blog Conference Poznań 2018 - relacja z wydarzenia

31300392 184391558870670 600796707017457664 o

Blog Conference Poznań 2018 to 1500 uczestników, wystąpienia ponad 50 prelegentów, warsztaty i atrakcje, a to wszystko na Międzynarodowych Targach Poznańskich. BCPoznań, organizowane w ramach Dni Przedsiębiorczości, słynie z biznesowego podejścia do tematu blogowania. Oczekiwaliśmy wysokiego poziomu merytoryczności oraz profesjonalizmu prelegentów.

Nie zawiedliśmy się! Wysłuchaliśmy świetnych wystąpień, wymieniliśmy się kontaktami i zainspirowaliśmy się do tworzenia coraz ciekawszych i bardziej angażujących treści. Jak dokładnie było na BCPoznań?

blog conference zdjecie widoczni

 

 

Na początek trochę statystyki

Dwudniową konferencję Blog Conference Poznań rozpoczęła znana wielbicielka fok Janina Bak. Hasłem przewodnim wystąpienia nie był mąż, ale trudne słowa, statystyka i Facebook Insights. Podczas opowiadania o wszystkim, co źle robimy w blogowaniu, ze sceny padło wyrażenie “triangulacja metod” (rozumiana jako termin nauk społecznych - czyli łączenie wielu metod badawczych), a także pojawił się slajd, na którym wyznano miłość regresji statystycznej. Czy mogło być lepiej? Po tak przebojowym otwarciu, mogliśmy tylko w skupieniu, z wizją słodkiej foki w wyobraźni, uczestniczyć w dalszej części konferencji.

O tym, że blogowanie to biznes, na którym można nieźle zarobić, mogliśmy się dowiedzieć słuchając znakomitych wystąpień. Wśród prelegentów znalazły się najlepsze pióra polskiej blogosfery, największe sławy youtube, fotografowie instagrama oraz cieszący się szacunkiem wśród swoich followersów influencerzy.

 

blog conference 2018 widoczni

 

Odkryj korzyści Content Marketingu Premium Dowiedz się więcej

Kogo widzieliśmy, kogo wysłuchaliśmy?

Podczas dwóch dni konferencji braliśmy udział w kilkunastu wystąpieniach, z których najbardziej zapamiętaliśmy następujących prelegentów i ich prezentacje. Kamil Kozieł oderwał się od tworzenia slajdów, by opowiedzieć o scenicznej dekonstrukcji blogera, natomiast Piotr Bucki mówił o docieraniu do prawdy, analizowaniu swoich poglądów oraz wartości przyznawania się do błędów.

Dowiedzieliśmy się o wybijaniu się na kryzysie oraz influencerach-skandalistach podczas świetnej prezentacji Macieja Budzicha, a także poznaliśmy narzędzia do budowania zaangażowanej społeczności okiem pierwszego dandysa polskiej blogosfery, czyli Dawida Tymińskiego.

blatkiewicz

 

Ich nie mogliśmy przegapić!

Na uczestników, czyli influencerów - blogerów, vlogerów, twórców Instagrama, czekały nie tylko interesujące wystąpienia o tej bardziej technicznej i biznesowej stronie prowadzenia własnej działalności blogowej, ale także wartościowe prezentacje oraz ciekawe panele dyskusyjne na temat m.in. relacji pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym oraz warsztaty m.in.: z Arturem Jabłońskim o zasięgach i zaangażowaniu na facebooku oraz z Pawłem Tkaczykiem o budowaniu marki osobistej.

W niedzielę, drugiego dnia konferencji, od Pani Swojego Czasu, czyli Oli Budzyńskiej dowiedzieliśmy się o tym, jak zarabiać na szkoleniach online, wysłuchaliśmy świetnego wystąpienia Andrzeja Tucholskiego o tworzeniu angażującego kanału na youtube, a na koniec wzięliśmy udział w warsztatach o mocy live video prowadzonych przez Teacherkę - Sylwię Dąbrowską.

andrzej tucholski blog conference widoczni

 

budzynska i jablonski blog conference widoczni

Dziękujemy za zdjęcia Bartosz Pussak Photography!

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Blog Conference Poznań 2018 - relacja z wydarzenia
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ