Okiełznać Google Analytics! Pierwsze szkolenie z blogerami w agencji widoczni

analityk dla blogerow

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie w ramach naszego cyklu edukacyjnego dla blogerów. Tematem przewodnim była analityka strony i treści, a głównym bohaterem – Google Analytics. Czego nauczyli się uczestnicy i skąd pomysł na takie działania?

 

Dzielimy się wiedzą z Google Analytics!

Już wiosną rozpoczęliśmy działania wspierające blogerów i osoby początkujące. Chociaż internet to niewyczerpalne źródło wiedzy, gdy nie wie się nic, trudno zweryfikować rzetelność informacji. Zaczęliśmy od współpracy z blogerami i rozpoznania problemów, jakie utrudniają im rozwój swojej strony i pozyskanie czytelników. W efekcie stworzyliśmy projekt bezpłatnych szkoleń.

Pierwsze szkolenie dotyczyło analityki strony. Omówiliśmy metody analizowania ruchu na stronie, skuteczności tekstów, a także pokazaliśmy sposoby na generowanie chwytliwych tematów na artykuły. Podczas szkolenia korzystaliśmy z Google Analytics, ahref i BuzzSumo.

Nie mogło zabraknąć metod na poprawienie treści na blogu. Uczestnicy poznali sposoby na wyszukiwanie i dobieranie słów kluczowych, także z wykorzystaniem narzędzi. Poznali pojęcie optymalizacji tekstu. To bezcenna wiedza dla każdego początkującego twórcy bloga.

 

Kolejne szkolenia już w planach

Już po wakacjach spotkamy się na kolejnym szkoleniu. Wydarzenie jest kameralne i przewidziane na maksymalnie 8 osób, dlatego warto śledzić nasze działania i zaklepać miejsce dla siebie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pierwszego szkolenia!

DSC 0043

 

Więcej zdjęć w galerii na Facebooku »

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Okiełznać Google Analytics! Pierwsze szkolenie z blogerami w agencji widoczni
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ