Okiełznać Google Analytics! Pierwsze szkolenie z blogerami w agencji widoczni

autor: Anna Zalewska

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie w ramach naszego cyklu edukacyjnego dla blogerów. Tematem przewodnim była analityka strony i treści, a głównym bohaterem – Google Analytics. Czego nauczyli się uczestnicy i skąd pomysł na takie działania?

 

Dzielimy się wiedzą z Google Analytics!

Już wiosną rozpoczęliśmy działania wspierające blogerów i osoby początkujące. Chociaż internet to niewyczerpalne źródło wiedzy, gdy nie wie się nic, trudno zweryfikować rzetelność informacji. Zaczęliśmy od współpracy z blogerami i rozpoznania problemów, jakie utrudniają im rozwój swojej strony i pozyskanie czytelników. W efekcie stworzyliśmy projekt bezpłatnych szkoleń.

Pierwsze szkolenie dotyczyło analityki strony. Omówiliśmy metody analizowania ruchu na stronie, skuteczności tekstów, a także pokazaliśmy sposoby na generowanie chwytliwych tematów na artykuły. Podczas szkolenia korzystaliśmy z Google Analytics, ahref i BuzzSumo.

Nie mogło zabraknąć metod na poprawienie treści na blogu. Uczestnicy poznali sposoby na wyszukiwanie i dobieranie słów kluczowych, także z wykorzystaniem narzędzi. Poznali pojęcie optymalizacji tekstu. To bezcenna wiedza dla każdego początkującego twórcy bloga.

 

Kolejne szkolenia już w planach

Już po wakacjach spotkamy się na kolejnym szkoleniu. Wydarzenie jest kameralne i przewidziane na maksymalnie 8 osób, dlatego warto śledzić nasze działania i zaklepać miejsce dla siebie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pierwszego szkolenia!

Więcej zdjęć w galerii na Facebooku »

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO