Światowy (Ty)Dzień Przedsiębiorczości od #akademiaWidoczni - relacja

stp widoczni w inkubatorach

Widoczni, jak co roku obchodzą Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W tym roku wyjątkowo hucznie, bo w roli organizatora cyklu prelekcji. "Oko w oko z marketingiem internetowym na mieście" to spotkania z ekspertami marketingu internetowego, które odbyły się 13 listopada. Do współpracy w projekcie zaprosiliśmy gości zaprzyjaźnionych firm. 

W gronie Partnerów #AkademiiWidoczni znaleźli się: LH.pl, Grupa TENSE i Inkubatory AIP w Starym Browarze. Czego dotyczyły i jak przebiegały poszczególne wystąpienia? Oto relacja z całego wydarzenia.

 

1

 

widoczni w inkubatorach aip

 

 

#JakPisać? - warsztaty dla copywriterów

Event rozpoczął się od prelekcji na temat copywritingu. Poprowadziła się Anna Zalewska - menadżer działu marketingu w agencji widoczni. Podczas godzinnego wystąpienia uczestnicy dowiedzieli się, jak optymalizować treści na stronie, aby były wartościowe z punktu widzenia marketingu internetowego. Ponadto prowadząca zaproponowała szereg płatnych i bezpłatnych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych, usprawniających pracę copywriterów. 

Słuchaczami były zarówno osoby, które pracują w agencjach na stanowiskach copywriterskich, jak i freelancerzy, właściciele fim i administratorzy stron www. 

Podczas warsztatów Anna Zalewska odpowiedziała na pytania:

  • Jakie narzędzia trzeba znać w copywritingu?
  • Gdzie spotyka się copywriting i marketing internetowy?
  • Co oznacza dobry tekst w kontekście marketingu internetowego?
  • Jak optymalizować teksty, aby przydały się marketingowcom?
inkubatory Ania Zalewska widoczni

 

INKUBATORY 2

 

 

Bądź ekspertem w sieci - LinkedIn dla Ciebie i Twojej firmy

Drugą prelekcję z kolei, także od #akademiaWidoczni, poprowadziła Adrianna Nowak - specjalista ds. marketingu internetowego. Celem wystąpienia było pokazanie sposobów na budowanie personal brandingu za pomocą mediów społecznościowych. A konkretniej jednego medium. 

Facebook, Twitter, Instagram.... to kanały są większości już dobrze znane. Prowadząca opowiedziała o LinkedIn - przestrzeni w internecie, w której można pokazać swój profesjonalny wizerunek, zbudować sieć wartościowych kontaktów i dzielić się ekspercką wiedzą.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak zadbać o profil prywatny i firmowy, aby wyglądał profesjonalnie i przyniósł nieprawdopodobne korzyści. 

W prelekcji udział wzięli przedstawiciele różnych branż - od budowlanej, przez odzieżową, po eventową. Spotkanie miało na celu przekonać każdego z obecnych, że LinkedIn to jedno z najskuteczniejszych kanałów komunikacji z klientami, partnerami i pracownikami!

inkubatory aip adrianna nowak2

 

adrianna nowak widoczni inkubatory aip stp

 

Szkolimy studentów, blogerów i początkujących Zobacz więcej

 

Jak zdobyć widoczność w Google? Sprawdzone porady od Grupy TENSE

Trzecią prelekcję o godzinie 13:00 poprowadził zaproszony przez nas gość Piotr Michalak - starszy specjalista ds. SEO oraz Lider Sekcji Szkoleniowej w Grupie TENSE. 

Podczas spotkania uczestnicy poznali praktyczne porady dotyczące pozycjonowania. Dowiedzieli się także jak zwiększyć widoczność serwisu w wynikach wyszukiwarki Google. Aby to osiągnąć poznali niezbędne narzędzia do analizowania i monitorowania efektów działań. m.in.:

  • SEMSTORM,
  • Surfer SEO,
  • Screaming Frog SEO Spider Tool,
  • Ahrefs.

Prowadzący w kilku krokach podpowiedział, jak można pozycjonować serwis - począwszy od audytu, poprzez wybór haseł, optymalizację contentu i serwisu, na budowaniu profilu linkowego domeny kończąc.

grupa tense na evencie widoczni inkubatory

 

grupa tense i agencja widoczni stp

 

 

5 kroków do strony WWW Twojej firmy od LH.pl

Kolejna prelekcja odbyła się o godzinie 15:00. Poprowadził ją nasz kolejny gość: Aneta Rutkowska - account manager w LH.pl. Zawodowo współpracuje z klientami biznesowymi oraz indywidualnymi w zakresie usług hostingowych dla stron WWW. Redaktor bloga technologicznego www.blog.lh.pl.

Prowadząca przekonywała o znaczeniu firmowej strony WWW w rozwoju biznesu. Pokazała, że stworzenie własnego miejsca w internecie wcale nie musi być skomplikowane i wystarczy do tego 5 kroków. 

Podczas prezentacji uczestnicy usłyszeli o domenach, hostingu, a także o tym czym jest certyfikat SSL i dlaczego warto go posiadać. Aneta Rutkowska zaprezentowała też WordPressa, system zarządzania treścią, za pomocą którego możecie stworzyć stronę WWW od podstaw.
Na końcu podpowiedziała podpowiedziała, co należy zrobić, by strona działała szybko i sprawnie, przyciągając nowych klientów.

lh.pl na evencie agencji widoczni stary browar

 

aneta rutkowska lh.pl na evencie agencji widoczni

 

 

Jak sprawić, aby Twoja firma rosła - Inkubatory AIP

Event swoim wystąpieniem zamknął sam gospodarz Inkubatorów AIP w Starym Browarze - Marcin Milke - zdobywca „Paszportu do przedsiębiorczości”, dokumentu przyznanego przez komisję kwalifikacyjną na podstawie przedłożonego biznesplanu dla przyszłej działalności. Wprowadził do Polski technologię druku cyfrowego na bawełnie jako innowację na rynku oraz obsługiwał sklepy internetowe Skra Bełchatów i Henryka Sawki. Od 2010 r. realizował projekty IT na własnej działalności gospodarczej, budując autorskie systemy CMS, e-commerce oraz ERP. Od 2012 realizuje z powodzeniem projekt marketingowy kierowany do małych firm i buduje outsourcingowe działy marketingowe. Swoją działalnością był związany z projektami sprzedaży na globalnym rynku internetowym, był zaangażowany w produkcję gier i aplikacji. 

Na podstawie swoich doświadczeń biznesowych podpowiedział, jakie elementy wdrożyć w swojej firmie, aby ta stale się rozwijała. Prowadzący podzielił się także kilkoma inspirującymi cytatami osób, które osobiście podziwia, i które motywowały go do założenia własnej działalności. 

marcin milke inkubatory z agencja widoczni

 

marcin milke agencja widoczni inkubatory aip

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Oceń ten artykuł:
Światowy (Ty)Dzień Przedsiębiorczości od #akademiaWidoczni - relacja
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ