Widoczni na SEO Poland 2022 - zobacz naszą relację

seopoland uczestnicy

Za nami pierwsza edycja konferencji SEO Poland - branżowego eventu organizowanego przez Grzegorza Strzelca i Linkhouse. Z wielką ciekawością na konferencję wybrała się również reprezentacja Widocznych. Dziś wracamy do Was z oceną i wnioskami. Czy warto było jechać na SEO Poland?

 Damian i Łukasz na SEO Poland

Pierwsza edycja SEO Poland - od barcampów po salę kongresową

Organizatorzy od miesięcy pobudzali apetyt na konferencję SEO Poland, organizując trasę po Polsce w formie SEO Barcampów. W dwóch edycjach wystąpili nasi prelegenci. W ten sposób nie sposób było przeoczyć informacji o pierwszej edycji SEO Poland. Konferencja odbyła się na terenie Centrum Kongresowego ICE Kraków. Miejsce adekwatne do skali wydarzenia, z doskonałą akustyką i warunkami do komfortowego wchłaniania wiedzy z prelekcji. Nasi wysłannicy zgodnie twierdzą, że organizacja eventu stanęła na najwyższym poziomie. Gratulacje dla Grzegorza Strzelca oraz Linkhouse za tak udany debiut.

Michał, Damian i Łukasz na SEO Poland

Nasze ulubione prelekcje SEO Poland - relacja i ocena

Nie sposób streścić całej konferencji. Każda prelekcja była ciekawa na swój sposób - jedne przekazywały konkretną wiedzę, inne dotykały ważnego problemu branży SEO lub inspirowały do zmiany podejścia do pracy pozycjonera.

 

Najbardziej inspirujące prelekcje SEO Poland zdaniem Widocznych

W kategorii najbardziej inspirujących prelekcji, które pobudzają do przemyśleń szczególnie zapadły nam w pamięć prelekcje:

  • Krzysztofa Marca “Jak wiedzę z Google Ads zastosować do SEO?”, ważny temat szczególnie w dobie zwiększania wydajności i efektywności działań
  • Sławka Borowego “SEO w dużym formacie: jak zdobywać i rozwijać kampanie dla dużych marek” - każdy z nas prędzej czy później zaczyna pracować z dużymi markami, warto dobrze się przygotować
  • Roberta Niechciała “Czym jest i będzie content w świecie Google?” - zdawałoby się, że o contencie powiedziano już wszystko, ale jak to zwykle bywa, nie jesteśmy w stanie przewidzieć dynamicznego rozwoju technologii, które zmieniają zarówno jego rozumienie, jak i tworzenie
  • Katarzyny Baranowskiej “Dwóch SEOwców – trzy opinie… O tym co tak naprawdę jest najważniejsze w SEO?” (spoiler: klient jest najważniejszy ;) - bardzo bliskie naszemu sercu)

 Kasia Baranowska

Najbardziej praktyczne prelekcje SEO Poland zdaniem Widocznych

Nasze ulubione prezentacje SEO Poland, z których z pewnością zaczerpniemy pomysły do działania to prelekcje:

 

Michała Wacławskiego “W jaki sposób raportować SEO, żeby szef był zadowolony?”

Prelekcja dotyczyła raportowania danych. Michał Wacławski podzielił się cenną metodą na podejście do raportowania, którą można streścić w kilku ważnych punktach. Po pierwsze zanim rozpoczniemy analizę niezbędne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, po co ją realizujemy.

Raportowanie zdaniem autora prelekcji warto podzielić na cztery części:

  • analizę deskryptywną - co się wydarzyło
  • analizę diagnostyczną - dlaczego się wydarzyło
  • analizę predykcyjną - co się wydarzy
  • analizę preskryptywną - jaka jest najlepsza opcja

Spodobało nam się takie uporządkowane spojrzenie na analitykę.

 

Szymona Słowika “Google, zindeksuj mnie proszę (na zawsze)”

Szymon wskazał na coraz większy problem z indeksacją - szacunki pokazują, że dla większości stron poziom indeksacji to zaledwie 34%. Do tego algorytm Google zacznie wyrzucać dotychczas prawidłowo zaindeksowane linki. Widać utratę widoczności stron na wybrane słowa kluczowe, ale też linki wewnętrzne. W przypadku linków zewnętrznych jest to niemożliwe do zmierzenia, ale albo nie zyskujemy wartości, albo tracimy wartość. Wszystkie adresy mogą zostać wyindeksowane, od katalogów po linki sponsorowane. Szymon podzielił się wskazówką, jak w takim razie skutecznie sprawdzić, czy link jest w indeksie. Najlepiej sprawdzać cytaty w cudzysłowie.

Szymon Słowik

 

Jadwigi Dabińskiej “Zero content waste, czyli jak wykorzystać treść na kilka sposobów i oszczędzać”

Okazuje się, że zero content waste jest na czasie nie tylko w kontekście ekologii, ale również racjonalnego zarządzania raz utworzoną treścią. Jadwiga podzieliła się pomysłami na to, jak oszczędzić pieniądze, czas i pracę korzystają z raz utworzonych treści. Tu pojawia się znowu ekologiczne pojęcie recyclingu, czyli tworzenia treści do różnych kanałów, w różnej formie w oparciu o pierwotną treść. Możemy z bloga utworzyć posty w social mediach, film na YouTube, newsletter itp.

 

Prelekcje narzędziowe na SEO Poland

Nie mogło zabraknąć na SEO Poland także prelekcji poświęconych narzędziom. Swoje prezentacje narzędziowe wygłosili:

  • Michał Suski o narzędziu Surfer i tym, w jaki sposób uczenie maszynowe wspiera pracę specjalistów SEO
  • Sebastian Heymann o nowości w narzędziu Linkhouse - Link Plannerze, narzędziu, które umożliwia efektywne zarządzanie linkami i analizowanie efektów linkowania

 Michał Suski

Atmosfera na SEO Poland

Prelekcje to nie jedyne atrakcje SEO Poland. Już w ciągu dnia można było wziąć udział w Mistrzostwach Polski w SEO 2022. Wystarczyło wypełnić quiz na temat pozycjonowania. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni na scenie. Nie było łatwo, zwycięzca odpowiedział prawidłowo na 14 pytań z 21. Czy w następnej edycji ktoś zgarnie max? ;)

Po prelekcjach organizatorzy przewidzieli czas na integrację i networking. Odbyła się impreza przy muzyce, a my zatopiliśmy się w tłumie, aby szukać nowych znajomości i wymieniać się wiedzą o SEO. Uważamy SEO Poland za bardzo udaną konferencję i z pewnością wrócimy na kolejną edycję. Naszym zdaniem wydarzenie było bogate w ciekawe prelekcje, które inspirują do działania lub wręcz prezentują konkretne rozwiązania do natychmiastowego wdrożenia. Odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i doświadczeni specjaliści SEO. A dzięki przemiłej atmosferze aż żal było, gdy konferencja dobiegła końca. Jeszcze raz gratulacje dla organizatorów.

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Anna Zalewska
Oceń ten artykuł:
Widoczni na SEO Poland 2022 - zobacz naszą relację

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 137 głosów

UDOSTĘPNIJ