Skuteczna komunikacja vol 2 - szkolenie wewnętrzne

daniel szkolenie1

To drugie szkolenie w naszej agencji ze skutecznej komunikacji. Tym razem poprowadził je Daniel Chruściński, nasz Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości.

Czwartkowe szkolenie było kontynuacją cyklicznych szkoleń wewnętrznych dla nowych osób w naszej agencji. Sprawdźcie, czego dotyczyło i jakimi radami podzielił się Daniel. 

 

 

Na wstępie prowadzący przedstawił argumenty za tym, dlaczego skuteczna komunikacja i budowanie relacji z klientem są tak ważne w naszej pracy. Wpływa na to m.in. duża konkurencyjność na rynku. Według Daniela dobrze zbudowana relacja zwiększa możliwości sprzedażowe a także szanse na powrót dawnych klientów. 

 

Bezpośredni kontakt czy maile?

Daniel pokazał, jaką siłę ma bezpośredni kontakt z klientem. Czasem kilkanaście maili mogą zastąpić 2-3 telefony. Poznaliśmy także wszystkie etapy budowania relacji z klientami. 

 

 

Zadbaj o profesjonalizm

Dlaczego profesjonalizm w naszej branży jest tak ważny? Ponieważ pokazuje klientowi, że znamy się na swojej pracy i można nam zaufać. Według Daniela profesjonalizm przejawia się na kilku płaszczyznach m.in. terminowości, poznania oczekiwań klienta, poznania biznesu klienta, dbania o reputację fachowca. 


Prowadzący podkreślił także jak ważna jest szybka reakcja na problemy i unikanie nachalności.

 

 

Dobre maniery, również online

Na koniec Daniel przedstawił nam przykłady dobry i złych manier w kontakcie z klientem. Dowiedzieliśmy się, jakich zachowań unikać, a o co zadbać w komunikacji mailowej, telefonicznej, a także bezpośredniej. 

 

 

Danielowi serdecznie dziękujemy za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu kontaktu z klientami i mamy nadzieję, że jak najwięcej z tych porad uda nam się wdrożyć w naszej codziennej pracy :)

 

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

Współtworzy bloga agencji Widoczni, na którym znajdziecie rankingu i zestawienia jej autorstwa. Cyklicznie dzieli się także wiedza z czytelnikami magazynów branżowych: Social Media Managera, Nowego Marketingu, czy Marketingu w Praktyce.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Skuteczna komunikacja vol 2 - szkolenie wewnętrzne
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ