Warsztaty we współpracy z Urzędem Miasta Poznań - Szkolimy w + Jeden!

DSC 1040

Uczestnicy praktycznych warsztatów zatytułowanych "Jak wypromować swoją stronę internetową" mieli okazję dowiedzieć się o technicznych aspektach prowadzenia stron www. Szkolenie, które poprowadziła Anna Zalewska z widoczni.com, dedykowane było osobom początkującym, które dopiero wdrażają się w samodzielnie prowadzenie witryn, blogów, czy sklepów internetowych. Aby spotkanie przyniosło rzeczywiste rezultaty warunkiem uczestnictwa było zabranie ze sobą laptopa oraz posiadanie swojej strony, nad którą będzie można popracować. 

Jaką wiedzę wynieśli po trzech godzinach praktyk?

Szkolimy studentów, blogerów i początkujących Zobacz więcej

 

4 szkolenie plus 1

 

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem działań na stronie?

Pierwszą podstawową kwestią, jaka została przedstawiona uczestnikom, to cel, dla którego prowadzona jest strona. Anna Zalewska podpowiedziała kilka wybranych sposobów dotarcia do użytkownika, a także wyjaśniła szczegółowo, jakie działania kryją się pod pojęciem marketing internetowy. 

W pierwszej kolejności dowiedzieli się nieco o samym pozycjonowaniu oraz czynnikach rankingowych, które decydują o pozycji strony w Google. Omówiliśmy niektóre z narzędzi SEO, zarówno te płatne, jak i bezpłatne.

szkolenie plus jeden widoczni

 

Zadania praktyczne

Pierwszym zadaniem, które czekało na uczestników to wstępny audyt strony pod kątem jej szybkości, responsywności oraz obecności fraz.

Następnie uczestnicy zajęli się samodzielną optymalizacją techniczną. Wcześniej Ania przestawiła 'must have' działań niezbędnych do zwiększenia funkcjonalności. Pierwsza część warsztatu praktycznego polegała na prawidłowym zedytowaniu na swoich stronach meta danych:

  • TITLE (tytułu strony), 
  • DESCRIPTION (opisu stron)
  • oraz adresu URL.

Następnie uczestnicy wzięli na warsztat konkretne treści na stronach i modyfikowali je pod względem nagłówków  (h1, h2, h3). Dowiedzieli się także, jak skutecznie tworzyć tytuły, tak aby wpływały na pozycjonowanie i jednocześnie zachęcały do lektury. 

11 szkolenie plus 1

 

Linkowanie - gdzie warto, a gdzie nie warto?

Mówiąc o promowaniu strony internetowej, nie można było nie wspomnieć o linkach. Podstawowymi pojęciami, które potrzebowały wyjaśnienia były:

  • linkowanie wewnętrzne, 
  • linkowanie zewnętrzne.

Ważną kwestią było także omówienie miejsc, których lepiej unikać w przypadku linkowania. Nie bez znaczenia jest także duplikacja treści. Ania zaproponowała narzędzia, które pozwalają na wykrycie zduplikowanego contentu.

2 plus jeden

 

Content Marketing - jak tworzyć skuteczne treści?

Ostatnim obszarem, ale nie mniej ważnym niż wcześniejsze, był content marketing. Został on omówiony w trzech krokach:

  • research i strategia,
  • tworzenie treści,
  • dystrybucja treści. 

Aby przećwiczyć przedstawioną wiedzę w praktyce, uczestnicy, po wcześniejszym poznaniu narzędzi do wyszukiwania fraz, musieli zbudować bazę słów kluczowych dla wybranej podstrony. 

Następnym etapem była praca grupowa: zaproponowanie tematu artykułu, metody promocji, a także określenie celu i metryki tekstu. 

Uczestnicy spisali się świetnie! Wszelkie wątpliwości rozwiewane były poprzez pytania do prowadzącej i bezpośrednią pomoc.

10 szkolenie plus 1

 

Co nas zaskoczyło?

Warsztaty te wyróżniały się na tle pozostałych, jakie mieliśmy okazję prowadzić. Po pierwsze, były otwarte dla wszystkich (którzy wcześniej wpisali się na listę uczestników), a po drugie cieszyły się zaskakująco dużym zainteresowaniem. Miejsca na wydarzenie wyczerpały się już po 6 godzinach od ruszenia zapisów. Stworzyliśmy, także obszerną listę uczestników rezerwowych. 

"To dobry znak, że ludzie chcą się edukować i czują potrzebę poszerzania wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze także na kwietniowym szkoleniu z content marketingu na Startup Poznań. Głodnych wiedzy gorąco namawiam do zapisów na wydarzenie, które startują już wkrótce" - zachęca Anna Zalewska z widoczni.com.

 

Drodzy uczestnicy warsztatów! Tak jak obiecaliśmy, poniżej udostępniamy Wam prezentację ze szkolenia. Jeśli podobało Wam się wtorkowe spotkanie, prosimy o wystawienie nam opinii na Google lub/i Facebooku

 

 

szkolenie plus jeden

 

14 szkolenie plus 1

 

12 szkolenie plus 1

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Warsztaty we współpracy z Urzędem Miasta Poznań - Szkolimy w + Jeden!
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ