Warsztaty we współpracy z Urzędem Miasta Poznań - Szkolimy w + Jeden!

autor: Adrianna Nowak

Uczestnicy praktycznych warsztatów zatytułowanych "Jak wypromować swoją stronę internetową" mieli okazję dowiedzieć się o technicznych aspektach prowadzenia stron www. Szkolenie, które poprowadziła Anna Zalewska z widoczni.com, dedykowane było osobom początkującym, które dopiero wdrażają się w samodzielnie prowadzenie witryn, blogów, czy sklepów internetowych. Aby spotkanie przyniosło rzeczywiste rezultaty warunkiem uczestnictwa było zabranie ze sobą laptopa oraz posiadanie swojej strony, nad którą będzie można popracować. 

Jaką wiedzę wynieśli po trzech godzinach praktyk?

Szkolimy studentów, blogerów i początkujących
4 szkolenie plus 1
widoczni szkolenie plus 1
 • 4 szkolenie plus 1
 • widoczni szkolenie plus 1
Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem działań na stronie?

Pierwszą podstawową kwestią, jaka została przedstawiona uczestnikom, to cel, dla którego prowadzona jest strona. Anna Zalewska podpowiedziała kilka wybranych sposobów dotarcia do użytkownika, a także wyjaśniła szczegółowo, jakie działania kryją się pod pojęciem marketing internetowy. 

W pierwszej kolejności dowiedzieli się nieco o samym pozycjonowaniu oraz czynnikach rankingowych, które decydują o pozycji strony w Google. Omówiliśmy niektóre z narzędzi SEO, zarówno te płatne, jak i bezpłatne.

Zadania praktyczne

Pierwszym zadaniem, które czekało na uczestników to wstępny audyt strony pod kątem jej szybkości, responsywności oraz obecności fraz.

Następnie uczestnicy zajęli się samodzielną optymalizacją techniczną. Wcześniej Ania przestawiła 'must have' działań niezbędnych do zwiększenia funkcjonalności. Pierwsza część warsztatu praktycznego polegała na prawidłowym zedytowaniu na swoich stronach meta danych:

 • TITLE (tytułu strony), 
 • DESCRIPTION (opisu stron)
 • oraz adresu URL.

Następnie uczestnicy wzięli na warsztat konkretne treści na stronach i modyfikowali je pod względem nagłówków  (h1, h2, h3). Dowiedzieli się także, jak skutecznie tworzyć tytuły, tak aby wpływały na pozycjonowanie i jednocześnie zachęcały do lektury. 

11 szkolenie plus 1
5szkolenie plus 1
7 szkoelnie plus jeden
 • 11 szkolenie plus 1
 • 5szkolenie plus 1
 • 7 szkoelnie plus jeden
Linkowanie - gdzie warto, a gdzie nie warto?

Mówiąc o promowaniu strony internetowej, nie można było nie wspomnieć o linkach. Podstawowymi pojęciami, które potrzebowały wyjaśnienia były:

 • linkowanie wewnętrzne, 
 • linkowanie zewnętrzne.

Ważną kwestią było także omówienie miejsc, których lepiej unikać w przypadku linkowania. Nie bez znaczenia jest także duplikacja treści. Ania zaproponowała narzędzia, które pozwalają na wykrycie zduplikowanego contentu.

Content Marketing - jak tworzyć skuteczne treści?

Ostatnim obszarem, ale nie mniej ważnym niż wcześniejsze, był content marketing. Został on omówiony w trzech krokach:

 • research i strategia,
 • tworzenie treści,
 • dystrybucja treści. 

Aby przećwiczyć przedstawioną wiedzę w praktyce, uczestnicy, po wcześniejszym poznaniu narzędzi do wyszukiwania fraz, musieli zbudować bazę słów kluczowych dla wybranej podstrony. 

Następnym etapem była praca grupowa: zaproponowanie tematu artykułu, metody promocji, a także określenie celu i metryki tekstu. 

Uczestnicy spisali się świetnie! Wszelkie wątpliwości rozwiewane były poprzez pytania do prowadzącej i bezpośrednią pomoc.

10 szkolenie plus 1
3 szkolenie plus jedne
 • 10 szkolenie plus 1
 • 3 szkolenie plus jedne
Co nas zaskoczyło?

Warsztaty te wyróżniały się na tle pozostałych, jakie mieliśmy okazję prowadzić. Po pierwsze, były otwarte dla wszystkich (którzy wcześniej wpisali się na listę uczestników), a po drugie cieszyły się zaskakująco dużym zainteresowaniem. Miejsca na wydarzenie wyczerpały się już po 6 godzinach od ruszenia zapisów. Stworzyliśmy, także obszerną listę uczestników rezerwowych. 

"To dobry znak, że ludzie chcą się edukować i czują potrzebę poszerzania wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze także na kwietniowym szkoleniu z content marketingu na Startup Poznań. Głodnych wiedzy gorąco namawiam do zapisów na wydarzenie, które startują już wkrótce" - zachęca Anna Zalewska z widoczni.com.

 

Drodzy uczestnicy warsztatów! Tak jak obiecaliśmy, poniżej udostępniamy Wam prezentację ze szkolenia. Jeśli podobało Wam się wtorkowe spotkanie, prosimy o wystawienie nam opinii na Google lub/i Facebooku

POBIERZ PREZENTACJĘ

14 szkolenie plus 1
5 szkolenie plus jeden
8 szkolenie plus jeden
 • 14 szkolenie plus 1
 • 5 szkolenie plus jeden
 • 8 szkolenie plus jeden
12 szkolenie plus 1
6 szkolenieplus jeden
9 szkolenie plsu jeden
 • 12 szkolenie plus 1
 • 6 szkolenieplus jeden
 • 9 szkolenie plsu jeden

Skutecznie wypromujemy Cię w sieci.

 

Wyślij zapytanie
Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO