Widoczni dla uczniów Marcinka - Dzień Przedsiębiorczości 2016

DSC 1225

Za nami 13. edycja Dnia Przedsiębiorczości - inicjatywy, która umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych zapoznanie się ze specyfiką pracy w wybranych miejscach. Organizatorem akcji jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dzięki zaangażowaniu setek firm i instytucji w całej Polsce, uczniowie na jeden dzień mogli wcielić się w role, które być może będą pełnić w przyszłości, po zakończeniu edukacji. Dla wielu z nich to okazja do weryfikacji swoich wyobrażeń o miejscu pracy i inspiracja do wyboru dalszej ścieżki rozwoju. My także przyłączyliśmy się do tego edukacyjnego przedsięwzięcia.

DSC 1231

 

CO ROBI SPECJALISTA DS. MARKETINGU INTERNETOWEGO?


W ramach Dnia Przedsiębiorczości przyjęliśmy uczniów na stanowisko specjalisty ds. marketingu internetowego. Przez kilka godzin poznawali wymagania związane z objęciem tego stanowiska i odkrywali tajemnice Google'a. Dowiedzieli się m.in. na czym polega pozycjonowanie stron, co to jest Adwords i dlaczego śledzą ich reklamy ostatnio odwiedzanych stron. Wspólnie przeprowadziliśmy analizę strony ich szkoły i zastanowiliśmy się, co można ulepszyć, aby strona wyświetlała się w top 10 Google. Zwieńczeniem wizyty było przygotowanie notki z naszego spotkania, a także samodzielna publikacja na stronie Widoczni.pl i na Facebooku. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dzielnie poradzili sobie z nową rolą. Efekty ich samodzielnej pracy przedstawiamy poniżej. Jesteśmy z nich bardzo dumni, a jednocześnie cieszymy się, że trafili w ten dzień właśnie do naszej agencji.

 

RELACJA UCZNIÓW:


"20 kwietnia 2016 odbył się ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości. My - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odwiedziliśmy firmę Widoczni w poszukiwaniu inspiracji do dalszej ścieżki zawodowej. Obserwowaliśmy i poznawaliśmy pracę na stanowisku specjalista ds. marketingu internetowego. Zapoznaliśmy się także z innymi członkami zespołu i ich zadaniami zawodowymi. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pozycjonowania strony. Zgłębiliśmy także naszą świadomość o reklamach pojawiających się na różnych stronach. Był to nasz pierwszy, poważny dzień w pracy, a jakże ciekawy i interesujący."

Zosia i Adam

DSC 1224

 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google Zobacz więcej

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Widoczni dla uczniów Marcinka - Dzień Przedsiębiorczości 2016
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ