Widoczni w poznańskich liceach - cykl spotkań "Google, skąd ty to wszystko wiesz?"

DSC 77

Uzyskaliśmy Honorowy Patronat Prezydenta Poznania!

W ramach projektu #akademiawidoczni rozpoczynamy cykl spotkań z licealistami, zatytułowany: "Google, skąd Ty to wszystko wiesz?". Inicjatywa została doceniona przez Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który objął patronatem honorowym nasz projekt edukacyjny. To wielkie wyróżnienie dla naszej agencji, dlatego tym mocniej przyświeca nam cel  tej akcji - uświadamianie młodzieży .

Mimo że omówienie wszystkich algorytmów wyszukiwarki internetowej w jedną, czy dwie godziny lekcyjne jest nierealne, to staramy się przekazać jak najwięcej tajników Google. Jak przebiegały zajęcia w poszczególnych liceach i  czego dowiedzieli się uczniowie? 

LOGO POZnan patronat RGB

 

 

 

 

#AKADEMIAWIDOCZNI W TV! OPOWIADAMY O PROJEKCIE EDUKACYJNYM

corner

Zobacz wywiad w WTK

DSC 0078

 

Zajęcia w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Libelta

W IX Liceum Ogólnokształcącym poprowadziliśmy zajęcia na dwóch godzinach lekcyjnych dla klasy 2 C. Mimo wczesnej godziny (lekcje rozpoczynały się o 7:50) uczniowie byli bardzo skupieni  i skoncentrowani. Dzięki temu, że mogliśmy poświęcić uczniom aż 90 minut, na drugiej lekcji zaproponowaliśmy im ćwiczenia grupowe. Każdy zespół wcielił się we właścicieli firm różnych branży - od sklepów zoologicznych, przez fitness club, po lokalne hotele. Ich zadaniem było stworzenie listy skutecznych fraz, które pomogą w wypozycjonowaniu ich biznesów w sieci.  Serdeczne podziękowania dla Pani Agaty - wychowawczyni klasy, która umożliwiła nam wizytę w liceum.

1 widoczni w IX lo

 

2 widoczni w IX lo

 

Cele zajęć

Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom od czego zależą wyniki wyszukiwania, które widzimy w Google. Licealiści dowiedzieli się, jak rozróżniać wartościowe źródła informacji od reklam. Przybliżyliśmy pojęcie personalizacji reklam i odpowiedzieliśmy na pytanie, dlaczego użytkowników Google stale prześladują te same reklamy. 

Ponadto opowiedzieliśmy trochę o naszej codziennej pracy - jakie działania podejmujemy, aby strony były widoczne w TOP 10 Google. 

Całą prezentację, omawianą w czasie lekcji udostępniamy tutaj:

4 widoczni w IX lo

 

Z wizytą w I Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Marcinkowskiego

W  zabytkowych murach I Liceum przeprowadziliśmy zajęcia dla dwóch klas pierwszych: klasy Abakus i klasy Lex. Lekcje: "Google, skąd ty to wszystko wiesz" odbyły się na Podstawach Przedsiębiorczości.

Licealiści wykazali się naprawdę sporą wiedzą na temat wyszukiwarki Google i tego, jak działają jej algorytmy. W przyszłych tygodniach odwiedzimy "Marcinka" ponownie , by poprowadzić zajęcia dla pozostały pierwszych klas. Szczególne podziękowania dla Pani Małgorzaty, która koordynuje naszą współpracę z I LO. 

1 widoczni w I lo

 

Korzyści dla uczniów

Lekcje "Google, skąd ty to wszystko wiesz?" odbywają się jako alternatywa dla zajęć z godziny wychowawczej lub podstaw przedsiębiorczości. Dzięki temu, że spotkanie poprowadzone jest pod okiem nauczyciela prowadzącego, uczniowie nie muszą opuszczać żadnych lekcji, ani zostawać po godzinach. 

Kolejne lekcje przewidziane są w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w IX Liceum Ogólnokształcącym. Śledźcie relacje ze spotkań na naszym blogu! 

3 widocnzi w I lo

 

2 widoczni w I lo

 

Zajęcia w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kantego

III Liceum Ogólnokształcące było pierwszym, jakie odwiedziliśmy w ramach cyklu zajęć "Google, skąd ty to wszystko wiesz?".  Tegoroczni maturzyści przywitali nam bardzo entuzjastycznie podczas lekcji godziny wychowawczej. Wielkie podziękowania dla Pana Krzysztofa- wychowawcy klasy, który zaprosił nas jako gości. 

DSC 0064

 

DSC 0066

 

Komunikat dla szkoły

Dzięki temu, że wcześniej mieliśmy okazję gościć licealistów w naszej siedzibie w ramach Dnia Przedsiębiorczości, poznaliśmy ich poziom wiedzy w kwestiach działania Google. To zainspirowało nas do stworzenia projektu edukacyjnego dla szkół średnich.  

Mimo że młodzież na co dzień posługuje się internetem, nie jest świadoma, że Google to nie tylko źródło wiedzy, ale reklama. Naszym celem było przestrzeżenie, jak odróżnić te dwa obszary, aby młodzi ludzie byli świadomymi użytkownikami internetu i w razie potrzeby wiedzieli, jak uchronić się przed natrętnymi reklamami. 

Młodzież poznała takie pojęcia jak:

DSC 0076

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Widoczni w poznańskich liceach - cykl spotkań "Google, skąd ty to wszystko wiesz?"
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ