Wykłady z content marketingu dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

wykład Ani kwiecień2022


Po raz kolejny Akademia Widoczni odwiedziła studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z nową dawką praktycznej wiedzy. Na bok odeszły podatki, a Anna Zalewska wprowadziła zebranych w temat content marketingu dla biznesu w mediach społecznościowych. Studenci dowiedzieli na co uważać w mediach, a które działania są doceniane przez użytkowników.

 

Cele mediów społecznościowych

Media społecznościowe są aktualnie podstawowym narzędziem komunikacyjnym firma-klient. Obecność na portalach takich Facebook, Instagram czy LinkedIn jest niemalże obowiązkowa. Czy oprócz bieżącej mody social media faktycznie przynoszą tyle korzyści? Anna Zalewska przedstawiła cele, które firma może realizować, dzięki aktywnym działaniom na portalach:

  • budowanie zasięgu,
  • budowanie pozytywnego wizerunku,
  • budowanie społeczności,
  • budowanie zaangażowania,
  • social selling,
  • kierowanie ruchu na stronę WWW do oferty,
  • reklama i sprzedaż.

Nasza trenerka przybliżyła studentom rozterki firm, które postanawiają działać w sieci oraz jak skutecznie nad nimi pracować.


Proces budowania komunikacji

W ramach wykładu studenci zostali przeprowadzeni przez proces budowania komunikacji. Dowiedzieli się jak poznać odbiorców firmy i jakie narzędzia w tym pomogą. Anna Zalewska przekazała cenne wskazówki jak dostosować treść i kanał do użytkowników, a przede wszystkim jak mierzyć efekty. Następnie przedstawiła jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce na przykładzie case study naszej agencji Widoczni.

Zawsze chętnie przekazujemy naszą wiedzę i doświadczenie. Śledźcie nas na bieżąco i zobaczcie, gdzie jeszcze przeprowadzimy wykłady i szkolenia! :)

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Wykłady z content marketingu dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Średnia ocen użytkowników4.76 na podstawie 103 głosów

UDOSTĘPNIJ