Do końca maja zniżka 20% na pozycjonowanie
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni zespol

Dział marketingu

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Adrianna Nowak

Adrianna Nowak na LinkedIn

Starsza specjalistka ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

adrianna nowak widoczni

Na początku było dziennikarstwo

Moja przygoda z marketingiem internetowym nie była taka oczywista. Jeszcze w liceum marzyła mi się kariera dziennikarska, a konkretnie praca redakcji. Stąd też wybór padł na taki kierunek studiów. Jako absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna zrozumiałam, że prasa drukowana powoli odchodzi do lamusa. Wiedziałam, że swoją przyszłość muszę powiązać z mediami internetowymi.

widoczni 95
widoczni 73

Pierwsze staże 

Studia magisterskie- Filmoznawstwo i Kultura Mediów wybrałam kierując się wyłącznie swoimi osobistymi zainteresowaniami. W tym czasie jednak nie próżnowałam. Odbyłam kilka staży i praktyk jako copywriterka. Wtedy też zrozumiałam, jak bardzo różnią się treści pisane do mediów internetowych od tych pisanych dla prasy. Ten czas pozwolił mi szlifować swoje umiejętności copywriterskie i zagłębić tajniki content marketingu.

widoczni 84
widoczni 82

Z HR do SEO

Moja pierwsza poważna praca związana była z tworzeniem treści w branży rekrutacyjnej. Byłam współautorką portalu o tematyce HR. Zajmowałam się nawiązywaniem kontaktów redakcyjnych, budowaniem relacji z dziennikarzami i mediami oraz przeprowadzaniem wywiadów. Po ponad 1,5 roku pracy szukałam dalszych możliwości rozwoju. Zależało mi na zmianie branży, jednak cały czas szukałam wyzwań związanych z content marketingiem i PR. 

35329373 1190151591120087 4805018787231301632 o 36087066 10212469906802397 3021841223125041152 n ada-MwP 20170804 150803

Widoczni witają!

Do Widocznych trafiłam w kwietniu 2017 roku. Pamiętam, że jeszcze przed rozmową rekrutacyjną agencja kojarzyła mi się bardzo sympatycznie, miała zbudowany wokół siebie bardzo pozytywny wizerunek. Tak się złożyło, że w tamtym czasie Widoczni poszerzali Dział Content Marketingu, więc uznałam to za świetną okazję do aplikowania. Po kilku dniach dostałam odpowiedź i zaproszenie na rozmowę. 


W czasie rozmowy wyniknęła ciekawa sytuacja. Mimo że aplikowałam na stanowisko copywritera, doszliśmy do wniosku, że moje umiejętności świetnie sprawdzą się w dziale marketingu. I tak też się stało. Do dnia dzisiejszego jestem częścią naszego zespołu marketingowego i świetnie się tu czuję :)

widoczni 45

Mój rozwój w agencji

Praca w marketingu wymaga interdyscyplinarności. Przekonałam się o tym już na samym początku. Jestem odpowiedzialna za prowadzenie kanałów społecznościowych naszej agencji, kontakt z mediami i portalami, a także współtworzę naszego bloga. Początkowo przerażała mnie różnorodność zadań. Wspólnie z zespołem wypracowaliśmy optymalny system pracy, który pozwolił nam lepiej zorganizować czas i obowiązki.

zuzanna smuszkiewicz i adrianna nowak live 8 smm ada widoczni 96

Nowe wyzwania

Po około 1,5 roku pracy zostałam rzucona na głęboką wodę. Wtedy zaczęły się moje pierwsze szkolenia i warsztaty prowadzone na zewnątrz. Razem z Anią Zalewską uruchomiliśmy akcję edukacji w szkołach nt. marketingu internetowego. Spotkania z licealistami były nie tylko sentymentalnym powrotem do przeszłości, ale również okazją na podzielenie się wiedzą z młodszymi. Potem pojawiły się szkolenia dla przedsiębiorców, udział w konferencjach m.in. Poznań Biznes Partner, a także szkolenia dla klientów z LinkedIn.

adrianna nowak poznan biznes partner
adrianna nowak widoczni inkubatory aip stp

Lubię to co robię :)

Moja przygoda z Widocznymi trwa nadal. Mimo że od 1,5 roku przeszłam na tryb zdalny, w niczym to nie zaburzyło pracy naszego działu. Dziś mogę się określić, jako specjalista od różnego rodzaju rankingów. Wszystkie zestawienia, czy raporty, które znajdziecie na naszym blogu, to moja sprawka :) Mam przyjemność dzielić się także wiedzą z czytelnikami Social Media Manager, Marketingu w Praktyce, czy Nowego Marketingu.

zespol widoczni1

Dlaczego warto być częścią Widocznych?

To, co najbardziej cenię w tej pracy, to pełne zaufanie do mnie i samodzielność. Nie czuję się ograniczana i mogę z pełną swobodą proponować swoje pomysły i nowe rozwiązania. Przez te ponad 4 lata zrozumiałam, jak ważny jest samorozwój i chęć odkrywania nowych rzeczy. Branża SEO codziennie zaskakuje mnie swoją dynamiką. Dlatego, aby być na bieżąco, mój dzień pracy rozpoczynam codziennie od porannej prasówki, którą dzielę na naszym Linkedinowym profilu.

Wasz też do tego zachęcam :)

ada i adam wigilia widoczni ada wigilia widoczni widoczni 94 widoczni 46

Bądź jak Ada!


Zainspirowała Cię historia Ady? Chciałbyś/ałabyś także spróbować swoich sił w marketingu internetowym? Zrób pierwszy krok w naszą stronę i sprawdź, na jakie stanowiska obecnie rekrutujemy. Być może to właśnie Ty zasilisz nasz zespół...

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej