Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 44

Dział marketingu

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Anna Zalewska

Anna Zalewska na LinkedIn

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

anna zalewska

Mój rozwój zawodowy w agencji widoczni

Opowiem Wam, co może robić osoba po filologii rosyjskiej.

Chociaż byłoby to naturalnym krokiem, nie zostałam ani tłumaczką, ani nauczycielką. Nie zależało mi również na pracy z wykorzystaniem języka rosyjskiego. Szybkie podsumowanie uświadomiło mi, że lubię pisać, lubię działać kreatywnie i interesują mnie biznesy internetowe. Swoje pierwsze kroki skierowałam więc do firm z branży e-commerce. Od copywritera po specjalistę obsługującego sklep internetowy, poznawałam zagadnienia związane z promowaniem firmy w internecie i sprzedażą online. Wkrótce otrzymałam ciekawą propozycję pracy przy budowie i rozwoju nowo powstałego magazynu o zdrowiu jako redaktor prowadząca. Początkowo magazyn działał tylko w formie serwisu internetowego, więc moja praca wciąż krążyła wokół tworzenia treści na stronę, optymalizacji jej z myślą o czytelniku, rozbudowie serwisu w nowe działy itd.

Z takim doświadczeniem trafiłam do agencji widoczni. Wiedziałam, że szukam miejsca, które będzie spełniać moje oczekiwania pod każdym względem. Dałam więc sobie czas i rozpoczęłam współpracę zdalnie, jako osoba do pozyskiwania linków. Współpraca układała się świetnie. Byłam pozytywnie zaskoczona podejściem do pracownika i poziomem komunikacji w zespole. Podjęłam więc decyzję o nawiązaniu współpracy stacjonarnej.

Od młodszego specjalisty do...

Zostałam zatrudniona na stanowisko młodszego specjalisty ds. marketingu internetowego i dostałam gruntowne przeszkolenie z zakresu prowadzenia kampanii Adwords, optymalizacji tekstów i profilowania lingwistycznego. Po zakończeniu okresu próbnego byłam już specjalistą, a po niespełna kilku miesiącach awansowałam na nowo utworzone stanowisko menadżera ds. marketingu internetowego. Duże doświadczenie przy tworzeniu treści i dobra organizacja pracy sprawiły, że moje obowiązki obejmowały głównie szkolenie i organizację pracy pozostałych osób piszących teksty na strony klientów. Przy okazji wciąż prowadziłam kampanie Adwords i czuwałam nad rozwojem strony widoczni.com.

Większy zespół, więcej wyzwań

Wraz z rozwojem agencji zrodziła się potrzeba budowy wizerunku eksperta. Przy małym kilkuosobowym zespole, do którego trafiłam na początku, takie działania były szczytem marzeń. Każdy z nas miał plan zadań wypełniony po brzegi, a działania marketingowe nie należały do priorytetowych. Kiedy zatrudniliśmy kolejnych specjalistów, nareszcie powstała przestrzeń do działań wizerunkowych. Z radością przyjęłam to zadanie, bo uważam, że daje pole do kreatywnych działań.

Od kiedy dołączyłam do zespołu agencji widoczni w 2014 roku, moje obowiązki zmieniały się wielokrotnie. Miałam szansę poznać swoje predyspozycje i przekonać się, co daje mi najwięcej satysfakcji. Dziś przede wszystkim odpowiadam za budowę wizerunku agencji i rozwój działu marketingu. Łączę świat świetnych specjalistów, wykresów i trudnych pojęć ze światem biznesu online - właścicieli sklepów i stron internetowych. Pokazuję, że pozycjonowanie to nie magiczne sztuczki, ale uporządkowany proces, który przynosi realne korzyści na każdym etapie rozwoju firmy. Czasami uchylam rąbka tajemnicy i szkolę studentów, blogerów i osoby początkujące z marketingu online i analityki internetowej. Współpracuję też z portalami branżowymi, gdzie pojawiają się moje publikacje. I pomyśleć, że zaczynałam od dodawania linków!

Warsztaty dla studentów z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

 

Ty też możesz się tak rozwijać!

Zainteresowała Cię historia Ani? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV i list motywacyjny!

Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzuć piąty bieg w biznesie.