Zespół widoczni
Zespół ekspertów
Michał Borzyszkowski

In 2C 21px RMichał Borzyszkowski

Michał ceni branżę SEO za to, że cały czas się rozwija i dostarcza nowe możliwości. Sam chętnie odkrywa nowe metody na pozycjonowanie stron i trzyma rękę na pulsie, sięgając każdego dnia po zagraniczną prasę i czytając blogi SEO. W pracy nigdy się nie nudzi, a najbardziej motywują go sukcesy klientów.

Jego hobby to gry komputerowe, TV, film, tematyka sci-fi, a latem – jazda na rowerze.

Zanim pokochałem SEO...

Odkąd pamiętam zawsze interesowałem się technologią i dziedzinami ścisłymi. W trakcie studiowania informatyki na Politechnice Koszalińskiej pracowałem jako tester laptopowych płyt głównych oraz serwisant komputerów. Byłem nawet administratorem sieci na stancji, którą zamieszkiwało kilkadziesiąt osób. 

Zanim zacząłem pasjonować się SEO, szukałem ofert pracy na stanowisku Webmastera. Wyszło inaczej. Dostałem zatrudnienie jako pozycjoner i odtąd rozpoczyna się moja długoletnia kariera w branży. SEO okazało się być o wiele ciekawsze niż samo tworzenie stron. W pozycjonowaniu każdy przypadek jest inny i rozpatrywany indywidualnie, przez co trudno jest wpaść w rutynę. 

Poznaniu witaj!

Po jakimś czasie zacząłem szukać nowych wyzwań zawodowych i możliwości rozwoju w innym mieście. Jako, że Poznań jest kolebką SEO, wybór był oczywisty. Zanim trafiłem do Widocznych przez 5 lat byłem związany z inną agencją od pozycjonowania. Z biegiem czasu zacząłem dostrzegać, że praktyki stosowane przez tę firmę  i podejście do klienta nie są zbyt rzetelne. 

Dalszą karierę zawodową wolałem kontynuować w agencji cieszącej się dobrą opinią. I tak trafiłem na ogłoszenie Widocznych, którzy w tamtym czasie rozbudowywali dział SEO i szukali pozycjonera. Rekrutacja przebiegła szybko i rzeczowo. Pamiętam samą rozmowę o pracę, z której jasno wynikało, że firma ma uczciwe podejście do klienta. W naszej agencji pracuję od 2016 roku. 

Od 8 lat w branży SEO

Perspektywa 8 lat czynnego działania w branży SEO pozwala mi dostrzec, jak wiele się zmieniło przez ten czas. Jeszcze kilka lat temu nagminną praktyką było linkowanie fraz kluczowych,  czy ukryty tekst na stronie. Dziś to by nie przeszło. Obecnie w swojej pracy skupiamy się na merytorycznej rozbudowie treści na stronie oraz optymalizacji technicznej. Celem jest, aby działania przyniosły klientowi realny zysk. 

Pamiętam moje początki w agencji widoczni. Wtedy nasz Dział SEO liczył 4 osoby. Dziś jest nas kilkunastu. Obecnie pracuję na stanowisku starszego specjalisty ds. pozycjonowania.

Od 2016 do teraz! Jak się rozwinąłem w agencji widoczni

Dziś jako starszy specjalista ds. pozycjonowania mam pod opieką wielu klientów z różnych branż. Jedne witryny są bardziej problematyczne, inne mniej. Cel jest zawsze ten sam - znaleźć jak najlepiej działającą strategię. Ponadto wdrażam w pracę młodszych specjalistów i deleguję im zadania. Praca dała mi możliwość wyspecjalizowania się w testowaniu technik i czynników pozycjonowania. Niedawno uzyskałem tytuł eksperta. ds. optymalizacji technicznej. W tym roku zdobyłem certyfikat Google Analytics oraz z optymalizacji mobilnej.

Praca w widoczni.com to także możliwość dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Miałem przyjemność pisać artykuły do magazynów branżowych, a także dwukrotnie występować jako ekspert w naszym cyklu live'ów wideo "Oko w Oko z marketingiem internetowym". 

Za co lubię widocznych?

To, co od początku urzekło mnie w tej agencji to praca na rzecz wspólnego celu - tak, aby klient był zadowolony. Co prawda praca w tej formule jest bardziej wymagająca, ale przynosi większą satysfakcję z efektów. Poza tym mocną stroną są sami ludzie, którzy tworzą niesamowicie sympatyczną atmosferę, tak daleką od stylu korpo. 

Osobiście jestem zapalonym kino i serialomaniakiem. Potrafię pochłaniać seriale całymi sezonami, szczególnie te z gatunku science- fiction. Wiele osób z nas przejawia podobne zainteresowania, dlatego tak często wspólnie w grupie podczas lunchu komentujemy ostatnio obejrzane odcinki. 

Ty też możesz się tak rozwijać!

Zainteresowała Cię historia Michała? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV i list motywacyjny!

praca@widoczni.pl

 

Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO