Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E eHandel 14042022 fot Joanna Nowicka 806

Dział Pozycjonowania

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Michał Borzyszkowski

Michał Borzyszkowski na LinkedIn

Ceni branżę za to, że cały czas się rozwija i dostarcza nowe możliwości. Sam chętnie odkrywa nowe metody na pozycjonowanie stron i trzyma rękę na pulsie, sięgając każdego dnia po zagraniczną prasę i czytając blogi SEO. W pracy nigdy się nie nudzi, a najbardziej motywują go sukcesy klientów.

Codziennie dba o to, aby praca pozostałych pozycjonerów była na jak najwyższym poziomie - motywuje ich do pracy i wspiera wiedzą.

Jego hobby to gry komputerowe, TV, film, tematyka sci-fi, a latem – jazda na rowerze.

michal borzyszkowski
Zanim pokochałem SEO...

Odkąd pamiętam zawsze interesowałem się technologią i dziedzinami ścisłymi. W trakcie studiowania informatyki na Politechnice Koszalińskiej pracowałem jako tester laptopowych płyt głównych oraz serwisant komputerów. Byłem nawet administratorem sieci na stancji, którą zamieszkiwało kilkadziesiąt osób. 

Zanim zacząłem pasjonować się SEO, szukałem ofert pracy na stanowisku Webmastera. Wyszło inaczej. Dostałem zatrudnienie jako pozycjoner i odtąd rozpoczyna się moja długoletnia kariera w branży. SEO okazało się być o wiele ciekawsze niż samo tworzenie stron. W pozycjonowaniu każdy przypadek jest inny i rozpatrywany indywidualnie, przez co trudno jest wpaść w rutynę. 

Poznaniu, witaj!

Po jakimś czasie zacząłem szukać nowych wyzwań zawodowych i możliwości rozwoju w innym mieście. Jako, że Poznań jest kolebką SEO, wybór był oczywisty. Zanim trafiłem do Widocznych przez 5 lat byłem związany z inną agencją od pozycjonowania. Z biegiem czasu zacząłem dostrzegać, że praktyki stosowane przez tę firmę  i podejście do klienta nie są zbyt rzetelne. 

Dalszą karierę zawodową wolałem kontynuować w agencji cieszącej się dobrą opinią. I tak trafiłem na ogłoszenie Widocznych, którzy w tamtym czasie rozbudowywali dział SEO i szukali pozycjonera. Przekonało mnie podejście do klienta i slogan "Nasze kampanie finansują się same". Rekrutacja przebiegła szybko i rzeczowo. Pamiętam samą rozmowę o pracę, z której jasno wynikało, że firma ma uczciwe podejście do klienta. W trakcie pracy w Widocznych tylko utwierdziłem się w tym przekonaniu. Opiekun SEO ma wolność działań i może realizować kierunek, w którym liczy, że osiągnie najlepszy efekt dla klienta. Całość odbywa się w dużej mierze na zaufaniu - klient ufa mi, że go dobrze wypozycjonuję i osiągnie zyski, a widoczni ufają klientowi, że da im od kilku do kilkunastu miesięcy czasu na uzyskanie efektów. Prawdziwe partnerskie podejście.

Od 10 lat w branży SEO

Perspektywa 8 lat czynnego działania w branży SEO pozwala mi dostrzec, jak wiele się zmieniło przez ten czas. Jeszcze kilka lat temu nagminną praktyką było linkowanie fraz kluczowych,  czy ukryty tekst na stronie. Dziś to by nie przeszło. Obecnie w swojej pracy skupiamy się na merytorycznej rozbudowie treści na stronie oraz optymalizacji technicznej. Celem jest, aby działania przyniosły klientowi realny zysk. 

Pamiętam moje początki w agencji widoczni. Wtedy nasz Dział SEO liczył 4 osoby. Dziś jest nas kilkunastu. Zaczynałem od stanowiska starszego specjalisty ds. pozycjonowani i dość szybko awansowałem na eksperta ds. pozycjonowania a w ostatnich miesiącach na Team Leadera. Rozwój na moim stanowisku w dużym stopniu zależy ode mnie. Jako ekspert nie mogę oczekiwać, że inni będą mnie szkolić. Po 5 latach pracy w agencji sam mam możliwość szkolenia innych i dzielenia się swoją wiedzą (indywidualnie lub ogólnofirmowo wprowadzając nowe elementy).

Od 2016 do teraz! Jak się rozwinąłem w agencji widoczni

Dziś jako starszy specjalista ds. pozycjonowania mam pod opieką wielu klientów z różnych branż. Jedne witryny są bardziej problematyczne, inne mniej. Cel jest zawsze ten sam - znaleźć jak najlepiej działającą strategię. Ponadto wdrażam w pracę młodszych specjalistów i deleguję im zadania. Praca dała mi możliwość wyspecjalizowania się w testowaniu technik i czynników pozycjonowania. Niedawno uzyskałem tytuł eksperta. ds. optymalizacji technicznej. W tym roku zdobyłem certyfikat Google Analytics oraz z optymalizacji mobilnej.

Praca w widoczni.com to także możliwość dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Miałem przyjemność pisać artykuły do magazynów branżowych, a także dwukrotnie występować jako ekspert w naszym cyklu live'ów wideo "Oko w Oko z marketingiem internetowym". 

Zobacz odcinki live z Michałem Borzyszkowskim

corner

Jaką platformę e-commerce wybrać? Oko w Oko z marketingiem internetowym, odcinek 7

corner

Czym jest SEO? Oko w Oko z marketingiem internetowym, odcinek 2

Za co lubię widocznych?

To, co od początku urzekło mnie w tej agencji to praca na rzecz wspólnego celu - tak, aby klient był zadowolony. Co prawda praca w tej formule jest bardziej wymagająca, ale przynosi większą satysfakcję z efektów. Poza tym mocną stroną są sami ludzie, którzy tworzą niesamowicie sympatyczną atmosferę, tak daleką od stylu korpo. Poza tym sam zakres zadań bardzo mi odpowiada. Bo mimo powtarzalności pracy (podstawy działań dla wszystkich klientów są podobne) to trudno mówić o monotonii (ponieważ każda strona i każdy klient są inni).

Osobiście jestem zapalonym kino i serialomaniakiem. Potrafię pochłaniać seriale całymi sezonami, szczególnie te z gatunku science- fiction. Wiele osób z nas przejawia podobne zainteresowania, dlatego tak często wspólnie w grupie podczas lunchu komentujemy ostatnio obejrzane odcinki. 

Ty też możesz się tak rozwijać!

Zainteresowała Cię historia Michała? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV i list motywacyjny!

EmployeePage