20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Zwiększamy widoczność i zyski Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów Magento
SEO

Pozycjonowanie i Optymalizacja SEO Sklepu Magento

Magento jest jedną z najpopularniejszych platform dla sklepów internetowych. Użytkownicy wybierają Magento także, dlatego że jest przyjazne dla pozycjonowania sklepu. Dostępna jest w dwóch wersjach – jako oprogramowanie open source (bezpłatnie) oraz w wersji płatnej, wzbogaconej o wiele funkcji oraz z dostępem do wsparcia technicznego.

Platforma Magento działa w kilkudziesięciu wersjach językowych, w tym w języku polskim. Posiada wszystkie niezbędne funkcje dla prowadzenia sklepu: połączenie z internetowymi systemami płatności, dostosowanie wyglądu sklepu do własnych potrzeb oraz prosta i intuicyjna edycja treści. Z pomocą programisty kod sklepu Magento może być modyfikowany w dowolny sposób, a tym samym ostateczny kształt sklepu zależy wyłącznie od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Jak wygląda proces pozycjonowania sklepu Magento? Czy ten aspekt również przemawia za wyborem właśnie tej platformy?

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży

Optymalizacja SEO sklepu Magento

Twórcy Magento dobrze przygotowali platformę pod względem optymalizacji SEO. Pozycjonowanie sklepu Magento nie wymaga więc specjalistycznej wiedzy programistycznej, a wszelkie zmiany w zakresie optymalizacji technicznej można realizować z poziomu panelu zarządzania sklepem.

 

Optymalizacja metadanych w Magento

Techniczna optymalizacja Magento obejmuje m.in. edycję w „HTML Head” w ustawieniach pod względem title, description oraz plików robots.txt. Zarówno title, jak i description powinny łączyć w sobie korzyści dla pozycjonowania i sprzedaży. Najlepiej przygotować zachęcające do odwiedzin strony treści, unikalne, wzbogacone o frazy. Idealnie byłoby przygotować title i description indywidualnie dla każdej podstrony sklepu.

W edycji „HTML Head” jest również możliwość wpisania słów kluczowych (meta keywords). Nie ma to wpływu na widoczność sklepu Magento w Google, ale pole warto uzupełnić, bo w przeciwnym razie system sam je wypełni, np. niewiele mówiącą nazwą produktu.

 

widoczni 138
widoczni 131 widoczni 121

Adresy URL w Magento

Warto zadbać również o wartościowe adresy URL, które odzwierciedlają zawartość strony. Dobrą praktyką jest ujednolicenie adres URL i głównego nagłówka strony h1. Oznacza to, że strona o nagłówku „Produkty spożywcze” mogłaby mieć adres URL: sklep.pl/produkty-spozywcze.

W kwestii adresów URL niezwykle ważna dla pozycjonowania sklepu Magento jest opcja ustawienia przekierowań w panelu. Nie musisz mieć zaawansowanej wiedzy, aby ustawić przekierowania 301 dla stron, które z różnych powodów posiadają zduplikowaną treść. Przekierowanie obowiązkowo ustawiamy, jeśli mamy adres z www i bez www.

widoczni pozycjonowanie magento

Źródło: https://www.flickr.com/photos/apardo/5036254995/, autorstwo: Mario Pardo, CC 2.0.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

 • ogólna liczba wdrożeń
 • kraj pochodzenia
 • typ oprogramowania
 • cenę
 • liczbę sklepów w Polsce
 • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

Skuteczna rozbudowa treści sklepu Magento

Ważnym elementem pozycjonowania sklepuwartościowe i odpowiednio zoptymalizowane treści. Edycja i dodawanie treści w sklepie Magento nie wymaga zaawansowanych umiejętności. Dzięki aplikacji Redactor WYSIWYG editor możesz nie tylko edytować opisy produktów, ale również od razu widzieć efekty swojej edycji bez konieczności przechodzenia na stronę. Dzięki temu oszczędzasz czas i natychmiast możesz ocenić, czy przygotowany opis jest czytelny i przejrzysty.

Optymalizacja treści w sklepie Magento obejmuje:

 • dodanie fraz w treściach oraz w meta tagach (title, description)
 • budowanie nagłówków, które zawierają frazę
 • przejrzystą edycję treści: podział na akapity, pogrubienia, wypunktowania
 • tworzenie unikalnych, nie kopiowanych od producenta, opisów
 • budowę wartościowej treści – bloga, poradnika, porównań i recenzji produktów

Istotną kwestią jest także optymalizacja zdjęć. Pliki graficzne warto nazwać zgodnie z zawartością, np. zamiast 16379jdh.jpg – papier-do-drukarki-markaX.jpg. Dla pozycjonowania istotne jest również uzupełnienie atrybutu „alt”. Atrybut ma na celu opisanie zawartości zdjęcia, m.in. na potrzeby czytników stron dla niewidomych. Dla SEO sklepu internetowego warto wykorzystać ten element i zawrzeć w nim frazę. Zamiast jednak fraz wyliczonych po przecinku, lepiej ograniczyć się do jednej najważniejszej frazy, użytej w naturalny sposób.

Jak skutecznie pozycjonować sklep Magento

Panel sklepu Magento posiada całą sekcję poświęconą pozycjonowaniu sklepu w Google. Dzięki temu w jednym miejscu zrealizujesz takie działania jak: ustawienie automatycznego generowania mapy strony, ustawienie znaczących adresów URL dla produktów oraz kategorii, włączenie przekierowań w przypadku zmiany adresu URL, ustawienie linków kanonicznych na stronach produktowych. Na co warto zwrócić uwagę, gdy dostosowujemy sklep Magento do pozycjonowania?

Nie wszystkie podstrony sklepu internetowego powinny wyświetlać się w top 10 Google. W sklepie internetowym niezwykle ważnym działaniem jest zapobieganie indeksowaniu się takich podstron jak np. koszyk, płatności, kolejne strony kategorii produktowych, wyniki wyszukiwania z wewnętrznej wyszukiwarki. Dla ułatwienia można stosować w tym celu pluginy do sklepu Magento.

Najczęstsze problemy Magento w kwestii SEO:

 • indeksowanie kolejnych stron listy produktów
 • indeksowanie podstron procesu zakupowego
 • niepoprawne działanie przepisywania linków
 • powolne ładowanie się strony

Wszystkie wymienione powyżej kwestie mogą wpłynąć na pozycjonowanie sklepu Magento. Aby uniknąć błędów, warto skonsultować się z ekspertem, który w razie potrzeby wyeliminuje błędy, np. zbędną indeksację lub brak przekierowań 301.

Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

widoczni 1
widoczni 5
Skala

Widoczni w liczbach

470+

pozytywnych opinii w Google

1100+

obsługiwanych klientów

100+

specjalistów marketingu
internetowego

20+
lat na rynku

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Pozycjonowanie sklepu Magento - kluczowe funkcje
Zadbanie o pozycjonowanie sklepu Magento przynosi szereg korzyści takich jak wzrost widoczności strony w wynikach wyszukiwarki, wzrost rozpoznawalności marki, budowanie wizerunku eksperta, przyrost ruchu na stronie oraz najważniejszy punkt dla właścicieli strony, czyli wzrost poziomu konwersji. Pozycjonowanie sklepu Magento umożliwiają funkcje SEO friendly. W ramach optymalizacji technicznej strony zapewnią elementy takie jak:

 • certyfikat bezpieczeństwa SSL,
 • automatyczną mapę strony,
 • przekierowanie 301,
 • edycje pliku robots.txt,
 • wersję mobile.

Jednocześnie pozycjonowanie sklepu Magento gwarantuje funkcje z kategorii content marketing. Budowanie treści na stronie jest wspierane przez funkcje edycji description, recenzji produktów, prowadzenia bloga.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej