688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Pozycjonowanie sklepu Shoplo Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów Shoplo
Shoplo SEO

Pozycjonowanie Shoplo

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Realizujemy pozycjonowanie sklepów internetowych na Shoplo. Shoplo to gotowy sklep internetowy i oferta SaaS, gdzie poza dostępem do CMS-a otrzymujemy szereg innych funkcji oraz wsparcie obsługi.

Shoplo to platforma e-commerce, która umożliwia stworzenie i zarządzanie sklepem internetowym. Usługa obejmuje hosting, domenę i narzędzie do obsługi sklepu. Możesz stworzyć sklep z wykorzystaniem dostępnych szablonów i dopasować go do swojego biznesu. Twórcy zadbali o bogaty wybór funkcji, niezbędnych w e-commerce, takich jak integracje z płatnościami, platformami aukcyjnymi, zarządzanie promocjami i inne. Klienci mają do dyspozycji kilka pakietów cenowych - początkujące sklepy skorzystają z Shoplo już za 49 zł miesięcznie. Niezdecydowani mogą skorzystać z darmowego okresu testowego.

Nas przede wszystkim interesuje wartość CMS Shoplo w kontekście pozycjonowania i marketingu internetowego. Czy ta platforma jest przyjazna dla działań SEO?

Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
SEO

Pozycjonowanie sklepu Shoplo - dostępne funkcje

Pozycjonowanie sklepu zazwyczaj wiąże się z koniecznością wprowadzenia technicznych zmian i optymalizacji domyślnych ustawień. Nie każdy sklep daje pełne możliwości optymalizacyjne. Co przygotowali twórcy Shoplo z myślą o pozycjonowaniu? W Shoplo dostępna jest zakładka Marketing > SEO, która umożliwia edycję takich elementów jak:

1

Optymalizacja meta danych Shoplo

Shoplo umożliwia wprowadzenie optymalizacji SEO dla meta title i meta description. Możliwe jest ustawienie automatycznie generujących się meta danych na stronach, które nie mają uzupełnionych title i description, ale z uwagi na pozycjonowanie, nie powinno się z tego korzystać.

2

Optymalizacja adresów URL Shoplo

Optymalizacja adresu URL jest jednym z elementów pozycjonowania sklepu Shoplo. Najlepiej, jeśli adres odzwierciedla zawartość strony, np. składa się z nazwy kategorii i produktu. Shoplo umożliwia dostosowanie wyglądu adresów URL zgodnie ze strategią SEO.

3

Optymalizacja zdjęć w Shoplo

W panelu Shoplo przeprowadzimy optymalizację zdjęć, wprowadzają atrybut alt. Ma on za zadanie opisywać krótko zawartość zdjęcia z użyciem frazy.

4

Optymalizacja SEO opisów w Shoplo

Pozycjonowanie sklepu wiąże się z rozbudową treści. Częstym błędem jest brak opisów na stronach kategorii i produktów. W Shoplo nie ma z tym problemu - pozwala na dodawanie treści w formie opisów produktów, kategorii, poradników na blogu itp.

5

Przekierowania stron w Shoplo

Na etapie technicznej optymalizacji strony niezbędne może być wprowadzenie przekierowań 301. W Shoplo można robić ręczne przekierowania wchodząc w zakładkę Marketing > SEO > Przekierowania stron

6

Tworzenie site mapy Shoplo

Każdy sklep postawiony na Shoplo posiada site mapę. Jest dostępna pod adresem: nazwa_twojego_sklepu.shoplo.com/sitemap.xml i warto ją pobrać, a następnie dodać do Google Search Console ze względu na pozycjonowanie.

7

Samodzielne zmiany w kodzie

Zmiany w kodzie szablonu Shoplo są możliwe, ale powodują utratę gwarancji. Można zlecić wycenę zmiany, jeśli nie mamy pewności, że zrobimy to sami dobrze.

Pozycjonowanie Shoplo - na czym polega?

Warto pamiętać, że sklep przyjazny dla SEO nie oznacza, że pozycje w wynikach wyszukiwania będą automatycznie wysokie. Oznacza jedynie, że zmiany potrzebne do wypracowania pozycji mogą być realizowane na poziomie CMS-a Shoplo. Aby zbudować widoczność sklepu, niezbędne jest przeprowadzenie:

  • optymalizacji technicznej SEO
  • optymalizacji on-page
  • optymalizacji off-page.

 

Czy można samodzielne prowadzić pozycjonowanie Shoplo?

Platforma Shoplo jest dostosowana do wprowadzania podstawowych zmian pod pozycjonowanie. Jednak nie wyczerpuje tematu optymalizacji technicznej SEO. Niektóre zmiany, mogą wymagać ingerencji w kodzie strony. Nie wspominając o tym, że pozycjonowanie jest złożonym procesem, wymagającym czasu i doświadczenia. Pozycjonowanie Shoplo najlepiej zlecić doświadczonej agencji lub specjaliście SEO.

Nasze kampanie finansują się same

Bez długoterminowych umów

Jesteśmy przekonani o skuteczności naszej usługi. Dlatego nasza oferta pozycjonowania sklepów online nie wymaga umowy długoterminowej.

Nasi Klienci są z nami, dlatego że chcą, nie - dlatego że muszą.

widoczni 168 widoczni 231 widoczni 172
Klienci
Z nami będziesz w dobrym towarzystwie
Skala

Widoczni w liczbach

22 lata doświadczenia w branży

Ponad 60 specjalistów

Ponad 350 opinii

100% polski kapitał

widoczni 103
widoczni 102

Historie sukcesów sklepów internetowych

20 lat skutecznych działań. Od 1999 realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej