Promocja świąteczna! 1 miesiąc na SEO/ADS gratis!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E Widoczni zespół crop
Pozycjonowanie sklepu Shoplo Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów Shoplo
Shoplo SEO

Pozycjonowanie Shoplo

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Realizujemy pozycjonowanie sklepów internetowych na Shoplo. Shoplo to gotowy sklep internetowy i oferta SaaS, gdzie poza dostępem do CMS-a otrzymujemy szereg innych funkcji oraz wsparcie obsługi.

Shoplo to platforma e-commerce, która umożliwia stworzenie i zarządzanie sklepem internetowym. Usługa obejmuje hosting, domenę i narzędzie do obsługi sklepu. Możesz stworzyć sklep z wykorzystaniem dostępnych szablonów i dopasować go do swojego biznesu. Twórcy zadbali o bogaty wybór funkcji, niezbędnych w e-commerce, takich jak integracje z płatnościami, platformami aukcyjnymi, zarządzanie promocjami i inne. Klienci mają do dyspozycji kilka pakietów cenowych - początkujące sklepy skorzystają z Shoplo już za 49 zł miesięcznie. Niezdecydowani mogą skorzystać z darmowego okresu testowego.

Nas przede wszystkim interesuje wartość CMS Shoplo w kontekście pozycjonowania i marketingu internetowego. Czy ta platforma jest przyjazna dla działań SEO?

artboard
Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
SEO

Pozycjonowanie sklepu Shoplo - dostępne funkcje

Pozycjonowanie sklepu zazwyczaj wiąże się z koniecznością wprowadzenia technicznych zmian i optymalizacji domyślnych ustawień. Nie każdy sklep daje pełne możliwości optymalizacyjne. Co przygotowali twórcy Shoplo z myślą o pozycjonowaniu? W Shoplo dostępna jest zakładka Marketing > SEO, która umożliwia edycję takich elementów jak:

1

Optymalizacja meta danych Shoplo

Shoplo umożliwia wprowadzenie optymalizacji SEO dla meta title i meta description. Możliwe jest ustawienie automatycznie generujących się meta danych na stronach, które nie mają uzupełnionych title i description, ale z uwagi na pozycjonowanie, nie powinno się z tego korzystać.

2

Optymalizacja adresów URL Shoplo

Optymalizacja adresu URL jest jednym z elementów pozycjonowania sklepu Shoplo. Najlepiej, jeśli adres odzwierciedla zawartość strony, np. składa się z nazwy kategorii i produktu. Shoplo umożliwia dostosowanie wyglądu adresów URL zgodnie ze strategią SEO.

3

Optymalizacja zdjęć w Shoplo

W panelu Shoplo przeprowadzimy optymalizację zdjęć, wprowadzają atrybut alt. Ma on za zadanie opisywać krótko zawartość zdjęcia z użyciem frazy.

4

Optymalizacja SEO opisów w Shoplo

Pozycjonowanie sklepu wiąże się z rozbudową treści. Częstym błędem jest brak opisów na stronach kategorii i produktów. W Shoplo nie ma z tym problemu - pozwala na dodawanie treści w formie opisów produktów, kategorii, poradników na blogu itp.

5

Przekierowania stron w Shoplo

Na etapie technicznej optymalizacji strony niezbędne może być wprowadzenie przekierowań 301. W Shoplo można robić ręczne przekierowania wchodząc w zakładkę Marketing > SEO > Przekierowania stron

6

Tworzenie site mapy Shoplo

Każdy sklep postawiony na Shoplo posiada site mapę. Jest dostępna pod adresem: nazwa_twojego_sklepu.shoplo.com/sitemap.xml i warto ją pobrać, a następnie dodać do Google Search Console ze względu na pozycjonowanie.

7

Samodzielne zmiany w kodzie

Zmiany w kodzie szablonu Shoplo są możliwe, ale powodują utratę gwarancji. Można zlecić wycenę zmiany, jeśli nie mamy pewności, że zrobimy to sami dobrze.

Pozycjonowanie Shoplo - na czym polega?

Warto pamiętać, że sklep przyjazny dla SEO nie oznacza, że pozycje w wynikach wyszukiwania będą automatycznie wysokie. Oznacza jedynie, że zmiany potrzebne do wypracowania pozycji mogą być realizowane na poziomie CMS-a Shoplo. Aby zbudować widoczność sklepu, niezbędne jest przeprowadzenie:

  • optymalizacji technicznej SEO
  • optymalizacji on-page
  • optymalizacji off-page.

 

Czy można samodzielne prowadzić pozycjonowanie Shoplo?

Platforma Shoplo jest dostosowana do wprowadzania podstawowych zmian pod pozycjonowanie. Jednak nie wyczerpuje tematu optymalizacji technicznej SEO. Niektóre zmiany, mogą wymagać ingerencji w kodzie strony. Nie wspominając o tym, że pozycjonowanie jest złożonym procesem, wymagającym czasu i doświadczenia. Pozycjonowanie Shoplo najlepiej zlecić doświadczonej agencji lub specjaliście SEO.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

  • ogólna liczba wdrożeń
  • kraj pochodzenia
  • typ oprogramowania
  • cenę
  • liczbę sklepów w Polsce
  • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1
Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

1
10
11
2
4
5
7
8
ekogram logo
stanleymed logo
sanpol logo
Skala

Widoczni w liczbach

Zoom

480+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

1100+

obsługiwanych klientów

Zoom

100+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

20+
lat na rynku

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej