Twoja sprzedaż nie zachwyca? Zamów skuteczną strategię digital i nabierz rozpędu w biznesie!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E widoczni 221
Pozycjonowanie sklepu VirtueMart Skuteczne pozycjonowanie i optymalizacja SEO sklepów VirtueMart
VirtueMart SEO

Pozycjonowanie VirtueMart

Optymalizacja i SEO dla e-sklepu

Nowa oferta na 2024 rok

 

Realizujemy pozycjonowanie VirtueMart, czyli sklepu internetowego opartego na cmsie Joomla! To bezpłatne rozwiązanie e-commerce typu open source.

Sklep internetowy VirtueMart dostępny jest w dwóch wariantach jako koszyk zakupowy lub katalog produktów, dzięki czemu jest elastycznym rozwiązaniem nie tylko dla sklepów. Dzięki dużej dostępności template’ów stron Joomla! i funkcji samego komponentu VirtueMart możesz stworzyć dowolny sklep VirtueMart. Dzięki mnogości funkcji sklep VirtueMart sprawdzi się zarówno wśród osób początkujących, jak i ekspertów, którzy szukają zaawansowanych rozwiązań.

Czy sklep VirtueMart jest dostosowany do pozycjonowania? Jakie możliwości oferuje sprzedawcom e-commerce?

 

artboard
Dlaczego widoczni?

Pozycjonujemy wszystkie platformy e-commerce

Prestashop, Shoper czy Magento - dla nas nie ma niemożliwego. Optymalizujemy strony zarówno na najpopularniejszych platformach e-commerce, jak i na autorskich platformach. Znamy od podszewki najpopularniejsze platformy, więc możesz nam powierzyć swój sklep internetowy. Wiemy, co robimy :)

Dlaczego widoczni?
1
Nie tylko budujemy widoczność i ruch, ale przede wszystkim sprzedaż dla Twojego sklepu
2
Nad Twoim sklepem pracuje dedykowany zespół specjalistów
3
Czerpiemy dane z najlepszych narzędzi analitycznych, żeby podejmować skuteczne decyzje
4
Działamy kompleksowo od audytu, poprzez SEO, po optymalizację konwersji
5
Mamy techniczną wiedzę - dlatego możemy optymalizować każdą platformę e-commerce
6
Łączymy SEO i UX, aby zwiększyć Twoje szanse na pozyskanie sprzedaży
SEO

Pozycjonowanie sklepu VirtueMart - dostępne funkcje

Platforma Joomla!, na której działa sklep VirtueMart, jest przyjazna pod pozycjonowanie sklepu i wyjściowo zawiera wiele niezbędnych funkcji do optymalizacji. Aby zwiększyć funkcjonalność i tym samym usprawnić optymalizację SEO sklepu VirtueMart, warto dodać wybrane rozszerzenia. Dostępne są w VirtueMart Extensions Store - znajdziemy pośród nich zarówno płatne, kompleksowe narzędzia do marketingu, jak i darmowe mniejsze rozszerzenia, skupione na jednej funkcji. Jakie funkcje pod pozycjonowanie VirtueMart mamy do dyspozycji i w jakim stopniu sklep będzie przystosowany do pozycjonowania?

1

Przyjazne adresy URL

Wyjściowo Joomla!, a więc i VirtueMart nie mają przyjaznych adresów URL. Należy wejść w SEO konfigurację strony, aby wybrać czytelne adresy. Pozycjonując sklep VirtueMart zaleca się wybierać krótsze adresy URL.

2

Optymalizacja meta danych

VirtueMart umożliwia optymalizację meta danych. Najważniejsze jest więc tworzenie unikalnych dla każdej podstrony meta title i description. Dobrze zoptymalizowany title zawiera frazę oraz składa się z ok. 70 znaków. Optymalizację meta danych ułatwi rozszerzenie Easy Frontend SEO dla Joomli!

3

Przekierowania

Przekierowania są istotnym elementem pozycjonowania VirtueMart. Można je łatwo ustawić. Warto dodać, że w przypadku nieistniejących podstron, istnieje możliwość przekierowywania użytkownika na powiązaną tematycznie stronę.

4

Duplikacja treści i linki kanoniczne

Aby mieć pewność, że w sklepie nie tworzą się duplikaty treści, warto sięgnąć po jedno z płatnych rozszerzeń, np. SEO All in One. Rozszerzenie pozwala też zniwelować błędy z linkami kanonicznymi z Joomla! 3 jak np. podwójne linki. Eliminacja duplikacji to ważny krok w pozycjonowaniu sklepu VirtueMart.

5

Sitemapa w VirtueMart

Sitemapa dodana do Google Search Console może usprawnić proces indeksowania strony. Zadbaj o generowanie aktualnej mapy strony, pozycjonując sklep VirtueMart. Zrobisz to łatwo dzięki rozszerzeniom, takim jak np. OSMap.

6

Dane strukturalne

W pozycjonowaniu sklepów od kilku lat dane strukturalne odgrywają coraz większą rolę. Warto je wdrożyć nie tylko pod SEO swojego sklepu VirtueMart, ale przede wszystkim z uwagi na użytkownika. Wystarczy dodać rozszerzenie Google Structured Data Markup.

Zestawienie e-commerce

Największe zestawienie platform e-commerce

Planujesz założyć sklep internetowy i zastanawiasz się jaka platformę e-commerce wybrać? Oto przegląd 10 najpopularniejszych oprogramować dla e-sklepów w Polsce. Sprawdzamy, które z nich wypadają najlepiej pod kątem funkcjonalności SEO oraz dlaczego warto wybrać właśnie je.

Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak:

  • ogólna liczba wdrożeń
  • kraj pochodzenia
  • typ oprogramowania
  • cenę
  • liczbę sklepów w Polsce
  • dostęp do kodu źródłowego

Ponadto wymieniliśmy po dwa plusy i minusy każdej z platform, aby ułatwić wybór tej najbardziej funkcjonalnej i dostosowanej do swojego biznesu...

Zobacz całe zestawienie
PRZEGLAD Platform ecommerce okladka 1

Klienci - Sklepy Internetowe

Z nami będziesz w dobrym towarzystwie!

1
10
11
2
4
5
7
8
ekogram logo
stanleymed logo
nasi klienci sanpol
Widoczni w liczbach

Nasze kampanie finansują się same

Zoom

560+

pozytywnych opinii w Google

Zoom

80+

pozytywnych opinii na Clutch.co

Zoom

170+

specjalistów marketingu
internetowego

Zoom

25+
lat na rynku

Historie sukcesów sklepów internetowych

Od 1999 roku realizujemy skuteczny marketing internetowy generujący zyski sklepów internetowych. Nasze kampanie finansują się same!

Szukasz skutecznej agencji SEO / ADS?

Person
Konkurencja depcze Ci po piętach?

Umów bezpłatne konsultacje z ekspertem digital i wrzuć piąty bieg w biznesie.