Co to są linki zwrotne?

autor: Adrianna Nowak

Linki przychodzące - definicja

Linki zwrotne - zwane również linkami przychodzącymi bądź backlinkami; są to odnośniki do naszej witryny umieszczone na innych stronach w sieci. Odgrywają one bardzo ważną rolę w ustalaniu rankingu Google, dlatego proces pozyskiwania backlinków jest bardzo ważnym elementem pozycjonowania.

Istnieją różne rodzaje linków: linki tekstowe, graficzne, zakotwiczone w słowach kluczowych (tzw. EMA), linki brandowe, dofollow i nofollow. Nie ma gotowej reguły mówiącej jakie linki, ile i skąd pozyskiwać, aby uzyskać najlepsze efekty pozycjonowania. Najbardziej pożądanymi linkami są te naturalnie publikowane przez użytkowników Internetu. Najmniej - dodawane w zautomatyzowany sposób na stronach niskiej jakości.

Autor

Karolina Morawiak - SEO Manager, Traffic Trends

karolina morawiak

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Oceń ten artykuł
Co to są linki zwrotne?
Średnia ocen użytkowników 4.98 na podstawie 148 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


10% zniżki na umowę SEO/SEM

Skorzystaj z okazji! Tylko do 27.11

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO