27 największych agencji w Poznaniu wg LinkedIn | kategoria: marketing i reklama oraz internet

poznan okladka

 

TOP 27 największych agencji z Poznania | Kategoria: marketing i reklama oraz internet. Zobacz które rozwijają się najszybciej

W zestawieniu znalazły się poznańskie agencje z kategorii: marketing i reklama oraz internet, które posiadają na Linkedin co najmniej 30 pracowników. Dane o przyroście pracowników dostępne są na LinkedIn wyłącznie dla kont premium i wyświetlają się na profilach firmowych które posiadają co najmniej 30 pracowników.

NazwaLiczba pracownikówLata na rynku% wzrost liczby pracowników w ciągu pół roku% wzrost liczby pracowników w ciągu roku% wzrost liczby pracowników w 2 latLiczba opinii GoogleŚrednia opinii GoogleNajpopularniejsza funkcja pracowników% pracowników o tej specjalizacji
Trol Intermedia
trol.pl
3327

+3

+3

+6

194.5Inżynieria30.00%
Albedo Marketing
albedomarketing.pl
6819

+1

+3

+10

154.3Sprzedaż41.00%
Golden Submarine
goldensubmarine.com
9020

-1

-1

+1

53.6Sztuka i projektowanie29.00%
Kompan
kompan.pl
4817

+4

+7

+4

494.4Marketing24.00%
h2h Tech
h2h.tech
3116

+7

+11

+11

35Rozwój przedsiębiorca21.00%
GPD
gpd.com.pl
20630

+6

-1

+7

144.2Sztuka i projektowania29.00%
Symetria
symetria.pl
5823

+5

+16

+29

164.9Technologie informatyczne33.00%
Maxroy
MaxROY.agency
3416

+3

+21

+42

15Marketing50.00%
Skivak
skivak.pl
6112

-3

-2

+10

104.9Zarządzanie projektami i programami23.00%
Saatchi & Saatchi
saatchi.pl
18851

-2

-10

+16

94Sprzedaż30.00%
Widzialni
widzialni.pl
3515

+6

+3

+8

384Media i komunikacja24.00%
Globe Group
globegroup.agency
3614bez zmian

+5

+20

165Inżynieria31.00%
PROFITROOM
profitroom.com
12913

-4

-12

+7

594Inżynieria22.00%
Internet Plus
internet-plus.pl
4314

+5

bez zmian

+22

bdbdSprzedaż19.00%
Grupa TENSE
grupa-tense.pl
14110

+2

+8

+24

3064.4Marketing32.00%
Sunrise System
sunrisesystem.pl
14318

-1

-4

+58

2124.1Technologie informatyczne12.00%
ADVOX Studio
advoxstudio.com
5312

+4

+15

+46

154.3Inżynieria54.00%
Verseo
verseo.pl
1018

+10

+28

+46

1904.5Marketing29.00%
MTA Digital
mta.digital
417

+8

+11

+60

164.7Marketing35.00%
Content writer
contentwriter.pl
512

+16

+30

+108

145Media i komunikacja87.00%
About Ad
aboutad.pl
3212

+10

+14

+23

74.3Sztuka i projektowanie33.00%
Grupa Icea
grupa-icea.pl
13014

+19

+43

+61

2734.5Marketing29.00%
Semcore
semcore.pl
389bez zmian

+30

+39

1514.8Marketing27.00%
Empressia
empressia.co
3011

+23

+39

+68

614.9Inżynieria38.00%
V&P
vip.com.pl
5730

+15

+36

+100

94.6Sztuka i projektowanie21.00%
widoczni
widoczni.com
6222

+22

+77

+114

3264.9Marketing30.00%
Conture
conture.pl
435

-2

+28

+92

244.3Media i komunikacja63.00%

 

Wszystkie dane z rankingu zostały zebrane w dniach 14-19 kwietnia 2021.

Zapraszamy Was do zapoznania się z pierwszą edycją Rankingu największych poznańskich agencji z branży: marketing i reklama oraz internet wg danych z LinkedIna. Sprawdźcie, które agencje w Poznaniu przez ostatnie dwa lata zatrudniły najwięcej pracowników! W zestawieniu znajdziecie także inne kategorie na podstawie których porównaliśmy ze sobą 27 największych agencji z Poznania.

 

W rankingu analizowane były wszystkie agencje z Poznania, w które wyświetlają się w wyszukiwarce LinkedIn po zastosowaniu filtra branża: marketing i reklama oraz internet. Wszystkie agencje z naszego zestawienia musiały posiadać w swojej ofercie usługi marketingu internetowego. Szczegóły w metodologii - Przejdź do metodologii.

Dla kogo jest to zestawienie?

Ranking ten stworzyliśmy z myślą o osobach z Poznania i okolic, szukających pracy w marketingu internetowym. Z zestawienia mogą także z powodzeniem skorzystać specjaliści e-marketingu, którzy pracują już w branży, ale zastanawiają się nad zmianą miejsca zatrudnienia, na takie, w którym będą mieli większe możliwości rozwoju. W wyborze pomogą Ci kategorie takie jak:  

  • liczba pracowników,
  • opinie w sieci,
  • przyrost nowych pracowników,
  • specjalizacja
  • lata na rynku itp.

Dzięki nim możesz w szybki sposób sprawdzić, które agencje w ciągu ostatnich dwóch lat zatrudniły najwięcej nowych osób, a tym samym najszybciej się rozwijają. Wierzymy, że takie zestawienie pomoże w podjęciu słusznych decyzji zawodowych i przyczyni się do nawiązania wielu owocnych współprac. 

 

Najczęściej wyróżniane agencje z Poznania - 6 kategorii

 

liczba pracownikow top10
opinie top10

staz top10
pol roku top10

rok top10
2 lata top10

 

Powyższe wykresy pokazują które z agencji poznańskich agencji marketingu internetowego są najczęściej wyróżniane w TOP 10 agencji w 6 kategoriach. Podsumowując:

  • 6 wyróżnień: Widoczni
  • 5 wyróżnień: Grupa Icea, Verseo
  • 4 wyróżnienia: V&P, Sunrise System, Empressia
  • 3 wyróżnienia: GDP, Content Writer
  • 2 wyróżnienia: Saatchi&Saatchi, Golden Submarine, Albedo Marketing, Conture, Profitroom, Symetria, Grupa TENSE, Kompan, MTA Digital, Semcore, Widzialni
  • 1 wyróżnienie: h2h Tech, Trol Intermedia, About Ad, Advox, MaxRoy.

 

Kategorie rankingu poznańskich agencji  wg danych LinkedIn

 

Lista poznańskich agencji w kategorii: marketing i reklama oraz 2021 to pierwsza edycja rankingu tego typu. Znalazły się w nim agencje z Poznania i okolic, które posiadają konto na Linkedin, mają przypisanych co najmniej 30 pracowników a w swojej ofercie posiadają usługi e-marketingowe.

Dane o przyrostach pracowników pozyskaliśmy z zakładki “Informacje” na stronach firmowych LinkedIn. Są one dostępne wyłącznie na kontach Premium LinkedIn i znajdziemy je na company pages, które posiadają przypiętych co najmniej 30 pracowników.

 A oto, jakie kategorie wzięliśmy pod uwagę w tabeli pierwszej:


1.Ogólna liczba pracowników na LinkedIn - to kluczowy wskaźnik, który decydował o tym, ile agencji z kategorii: marketing i reklama oraz internet z Poznania znalazło się w zestawieniu. W rankingu wyróżnione są wyłącznie agencje, które posiadają minimum 4 pracowników przypisanych do swojej firmowej strony na LinkedIn.

2. Staż na rynku - sprawdziliśmy, jak długo wyróżnione agencje z Poznania istnieją na rynku. Pod uwagę wzięliśmy rok założenia firmy dostępny na Linkedin. 

3. Wzrost liczby pracowników w ciągu 6 miesięcy

4. Wzrost liczby pracowników w ciągu roku

5. Wzrost liczby pracowników w ciągu w ciągu 2 lat

6. Liczba opinii i średnia w Google - sprawdziliśmy, ile ocen w Google mają poszczególne poznańskie agencje oraz jaka jest średnia tych ocen.

7. Najpopularniejsze funkcje wśród pracowników oraz jaki % stanowią one wobec całkowitej liczby pracowników.

8. Tabela nr 2 pokazuje, gdzie studiowali obecni pracownicy poszczególnych agencji. Pod uwagę wzięliśmy najpopularniejsze pośród analizowanych w rankingu agencji uczelnie z Poznania, zarówno publiczne, jak i prywatne. Dane te dostępne są w zakładce “Osoby” ---> “Gdzie studiowali?”.

W zbiorczej tabeli nr 3 znajdziemy wszystkie 81 analizowanych agencji z Poznania w kategorii: marketing i reklama oraz internet. Rozszerzyliśmy ją o dodatkową kategorię:

9. Lokalizacja - sprawdziliśmy, gdzie w Poznaniu zlokalizowane są poszczególne agencje. W kolumnie zostały przypisane dzielnice, w których mieszczą się ich siedziby. 

 

1. Liczba pracowników na LinkedIn - największe agencje w Poznaniu

W TOP10 rankingu pod względem liczby pracowników na Linkedin znalazły się agencje:

  1. GPD - 206 pracowników
  2. Saatchi & Saatchi - 188 pracowników
  3. Sunrise System - 143 pracowników
  4. Grupa TENSE - 141 pracowników
  5. Grupa ICEA - 130 pracowników
  6. Profitroom - 129 pracowników
  7. Verseo - 101 pracowników
  8. Golden Submarine - 90 pracowników
  9. Albedo Marketing - 68 pracowników
  10. Widoczni - 62 pracowników

 

Powyższy wykres pokazuje, że tylko jedna poznańska agencja z rankingu przekroczyła granicę dwustu pracowników. Kolejne 6 agencji może poszczycić się ponad 100-osobowym zespołem.  

2. Staż na rynku

Lata na rynku to bardzo istotna kategoria, ponieważ pokazuje jak duże doświadczenie ma dana agencja. Tworząc tę kategorię bazowaliśmy na roku założenia agencji, który dostępny był na profilu firmowym agencji na Linkedin. W przypadku, gdy rok założenia nie był podany, kontaktowaliśmy się bezpośrednio z daną agencją w tej sprawie. Od kilku agencji nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi, stąd w ich miejscu adnotacja bd - brak danych. 


A oto poznańskie agencje marketingu internetowego z TOP27 z najdłuższym stażem:  

  • Saatchi & Saatchi - 51 lat na rynku
  • V&P - 30 lat na rynku
  • GPD - 30 lat na rynku
  • Trol Intermedia - 27 lat na rynku
  • Symetria - 23 lata na rynku
  • Widoczni - 22 lata na rynku

 

 

Jak widać agencje z czołówki zaczynały swoją działalność w czasach, kiedy jeszcze nikt nie słyszał o marketingu internetowym. A więc prawdopodobnie zaczynały one od marketingu tradycyjnego. Najdłużej na rynku jest brytyjska agencja Saatchi & Saatchi, która posiada swoją siedzibę filii w Poznaniu.

3. Wzrost liczby pracowników w ciągu pół roku

Które poznańskie agencje z kateogrii: marketing i reklama oraz internet mogą pochwalić się najwyższym przyrostem pracowników w ciągu 6 miesięcy? Sprawdziliśmy to, dzięki danym z LinkedIn. Oto zwycięzcy w tej kategorii:

  • Empressia - wzrost o 23% 
  • Widoczni - wzrost o 22%
  • Grupa ICEA - wzrost o 19%
  • Content Writer - wzrost o 16% 
  • V&P - wzrost o 15% 
  • Verseo - wzrost o 10% 
  • About Ad - wzrost o 10% 
  • MTA Digital - wzrost o 8%
  • h2h Tech - wzrost o 7%

 

 

4. Wzrost liczby pracowników w ciągu roku

Ostatni rok nie należał do najłatwiejszych. Pandemia zmusiła wiele agencji do zmienienia dotychczasowego stylu działania i przekształcenia swoich struktur. Tym bardziej warto docenić agencje, które dzięki zarządzaniu stworzyły w tym czasie nowe miejsca pracy. Oto, które agencje z Poznania zatrudniły najwięcej pracowników w ciągu roku:

  • Widoczni - wzrost o 77%
  • Grupa ICEA - wzrost o 43%
  • Empressia - wzrost o 39%
  • V&P - wzrost o 36%
  • Content writer - wzrost o 30%
  • Semcore - wzrost o 30%
  • Verseo - wzrost 28%
  • Conture - wzrost 28%
  • MaxRoy - wzrost o 21%
  • Symetria - wzrost 16%

 

 

5. Wzrost liczby pracowników ciągu w dwóch lat

Które agencje digital z Poznania najintensywniej powiększyły swój zespół w ciągu dwóch lat? Sprawdziliśmy to na podstawie danych z Linkedin. Zwycięzcami w tej kategorii są:

  • Widoczni - wzrost o 114%
  • Content Writer - wzrost o 108%
  • V&P - wzrost o 100%
  • Conture - wzrost o 92%
  • Empressia - wzrost o 68%
  • Grupa ICEA - wzrost o 61%
  • MTA Digital - wzrost o 60%
  • Sunrise System - wzrost o 58%
  • Verseo - wzrost o 46%
  • ADVOX Studio - wzrost o 46%

 

 

6. Liczba opinii w Google i średnia ocen

Liczba opinii w Google to kolejna kategoria w zestawieniu poznańskich agencji. Sprawdzamy, które z nich dbają o swoją reputację w sieci i pozyskują rekomendacje w Google. Kategoria ta jest również istotna pod innym względem. Szereg analiz pokazuje, że opinie w sieci mogą mieć znaczenie dla pozycji strony w Google. Największą liczbą rekomendacji w Google mogą pochwalić się agencje:

  1. Widoczni - 326 opinii
  2. Grupa TENSE - 306 opinii
  3. Grupa ICEA - 273 opinie
  4. Sunrise System - 212 opinii
  5. Verseo - 190 opinii
  6. Semcore - 151 opinii
  7. Empressia - 61 opinii
  8. Profitroom - 59 opinii

 

 

W tej kategorii królują agencje SEO. Widać doceniają one korzyści, jakie dają opinie w Google. Dwie agencje z rankingu przekroczyły poziom 300 opinii - są to Widoczni i Grupa TENSE. 


Liczba opinii to jedno. Kluczowa jest przede wszystkim średnia tych ocen, która pozwala określić, czy dana agencja jest pozytywnie postrzegana w sieci. Aby zestawienie było jak najbardziej miarodajne, poniżej przedstawiamy agencje z najlepszą średnią ocen, które posiadają co najmniej 15 opinii w Google:

  1. Globe Group - 5,0 (16 opinii)
  2. Widoczni - 4,9 (326 opinii)
  3. Empressia - 4,9 (61 opinii)
  4. Symetria - 4,9 (16 opinii)
  5. Semcore - 4,8 (151 opinii)
  6. MTA Digital - 4,7 (16 opinii)

 

 

 

7. Funkcja pracowników i % zespołu o tej funkcji

Sprawdziliśmy, jakie funkcje są najpopularniejsze wśród pracowników różnych agencji z Poznania. Dane te dostępne są na kontach Premium LinkedIn w sekcji “Informacje”. 

  • Marketing - 8 agencji
  • Inżynieria - 5 agencji
  • Sztuka i projektowanie - 4 agencje
  • Sprzedaż - 3 agencje
  • Media i komunikacja - 3 agencje

 

 

8. Gdzie studiowali specjaliści od e-marketingu z Poznania? Zestawienie uczelni

NazwaUniwersytet im. Adama MickiewiczaUniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuCollegium Da VinciWyższa Szkoła Bankowa w PoznaniuPolitechnika PoznańskaUniwersytet Przyrodniczy w PoznaniuAkademia Wychowania Fizycznego im. E. PiaseckiegoUniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Razem553205145108115231731
GPD7319181174311
Saatchi & Saatchi228000009
Sunrise System2013558000
Grupa TENSE401771213300
Grupa Icea3091597000
PROFITROOM332151215590
Verseo37191377220
Golden Submarine217832003
Albedo Marketing2414832002
widoczni230679110
Skivak244443002
Symetria239333020
V&P2015630302
ADVOX Studio1762211000
Content writer20000000
Kompan.pl10020000
Conture162520000
Internet Plus191264100
MTA Digital159724000
Semcore192513100
Globe Group 104243100
Widzialni13413000
Maxroy155722100
Trol Intermedia12331000
About Ad123322001
h2h Tech912212101
Empressia144514000

 

LinkedIn udostępnia także dane, na temat tego, gdzie studiowali obecni pracownicy poszczególnych agencji. Sprawdziliśmy popularność poznańskich uczelni i to, która z nich kształci najwięcej specjalistów od e-marketingu. Wygrał Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, w którym kształciło się ponad 500 pracowników z agencji z naszego rankingu. Drugie miejsce zajmuje Uniwersytet Ekonomiczny (205 pracowników), a podium zamyka uczelnia Collegium Da Vinci (145 pracowników).

 

 

Wszystkie analizowane agencje z Poznania w kategorii: marketing i reklama oraz internet

W tabeli znalazły się agencje, które mają co najmniej 4 pracowników na Linkedin, mają siedzibę w Poznaniu i zajmują się marketingiem internetowym.

NazwaLiczba pracownikówLiczba opinii GoogleŚrednia opinii GoogleLata na rynkuLokalizacja
Saatchi & Saatchi
saatchi.pl
1889451Sołacz
GPD
gpd.com.pl
206144.230Centrum
V&P
vip.com.pl
5794.630Łazarz
Trol Intermedia
trol.pl
33194.527Jeżyce
Symetria
symetria.pl
58164.923Łazarz
GTO
gto.agency
8bdbd23Umultowo
Media Concept
mediaconcept.com.pl
734.723Grunwald
widoczni
widoczni.com
623264.922Ławica
Double Brand
doubledesign.pl
9bdbd22Łazarz
Pomarańcza
pomarancza.pl
1984.521Wola
KY Brands
kybrands.com
6bdbd21Grunwald
Golden Submarine
goldensubmarine.com
9053.620Winogrady
Expansja Advertising
expansja.pl
21114.620Górczyn
Albedo Marketing
albedomarketing.pl
68154.319Sołacz
HONKI
honki.pl
69519Centrum
eFRESH
efresh.com.pl
52319Grunwald
Sunrise System
sunrisesystem.pl
1432124.118Centrum
Kompan
kompan.pl
48494.417Łazarz
Chilli
agencja-chilli.pl
683.417Centrum
Maxroy
MaxROY.agency
341516Jeżyce
h2h Tech
h2h.tech
313516Winogrady
Widzialni
widzialni.pl
3538415Centrum
Profesjonalne Pozycjonowanie
profesjonalne-pozycjonowanie.pl
784.415Winogrady
Grupa Icea
grupa-icea.pl
1302734.514Wola
Internet Plus
internet-plus.pl
43bdbd14Centrum
Globe Group
globegroup.agency
3616514Centrum
Antygen
antygen.pl
68514Centrum
PROFITROOM
profitroom.com
12959413Centrum
Wellnet
wellnet.pl
71513Górczyn
Chigo
.chigo.agency
42513Łazarz
Skivak
skivak.pl
61104.912Centrum
ADVOX Studio
advoxstudio.com
53154.312Główna
About Ad
aboutad.pl
3274.312Centrum
Setugo
setugo.pl
14394.812Jeżyce
Up Blue
upblue.pl
14474.912Bogucin
NuOrder
nuorder.pl
13bdbd12Centrum
adStone
adstone.pl
114512Wilda
Niro Media Group
niro.pl
51112Jeżyce
Mellow & Yellow
mellowandyellow.com
4bdbd12Centrum
Empressia
empressia.co
30614.911Górczyn
Mindzone
.mindzone.co
151511Łacina
Chromatique
chromatique.pl
12104.211Wola
Grupa TENSE
grupa-tense.pl
1413064.410Grunwald
Płodni
plodni.com
204410Wilda
Riverwood
riverwood.pl
145510Centrum
Semcore
semcore.pl
381514.89Łazarz
Chapter1
chapter1.pl
27359Grunwald
LUCKYYOU
luckyyou.pl
25359Grunwald
Neadoo Digital
neadoo.london
19859Łazarz
Kreatik
kreatik.pl
12459Grunwald
IronPlane
ironplane.com
10bdbd9Centrum
Borbis Media
borbis.pl
92159Jeżyce
HESNA
hesna.pl
684.99Jeżyce
23 Heroses
23heroes.com
6459Centrum
Verseo
verseo.pl
1011904.58Górczyn
Admetrics
admetrics.pl
16bdbd8Centrum
1stplace
1stplace.pl
12634.68Centrum
DaCompany
dacompany.pl
6bdbd8Łazarz
Powerup
powerup.pl
4658Centrum
MTA Digital
mta.digital
41164.77Sołacz
AppVerk
appverk.com
2594.27Grunwald
ADHD Interactive
adhdinteractive.pl
15657Sołacz
Hello Social
hellosocial.pl
8157Piątkowo
Moxie
moxie.pl
6657Łazarz
Proxi.cloud
proxi.cloud
13bdbd6Jeżyce
Mark Me
markme.pl
8bdbd6Centrum
Toro Performance
toro-performance.com
4156Jeżyce
Ecommersy
ecommercy.pl
41056Centrum
Conture
conture.pl
43244.35Łazarz
Sempire
sempire.pl
22734.85Jeżyce
Marafiki
marafiki.pl
8355Centrum
InMarketing
inmarketing.pl
16854Centrum
anchor.team
anchor.team
12554Sołacz
Refericon
refericon.pl
4154Centrum
Emakina
emakina.pl
28bdbd3Górczyn
Get Noticed
getnoticed.agency
111053Łazarz
3mindset
3mindset.pl
61453Ostrów Tumski
Content writer
contentwriter.pl
511452Piątkowo
Get Sales
get-sales.pl
4752Główna
Dobocom
dobocom.pl
6bdbd13Grunwald
Digitall Studio
digitall.studio
4bdbdCentrum
 

9. Lokalizacja

Skoro analizujemy poznańskie agencje z kategorii: marketing i reklama oraz internet, postanowiliśmy sprawdzić w której części Poznania znajdują się poszczególne agencje. Najwięcej agencji z Poznania znajdziemy: 

  • Centrum - 25 agencji
  • Łazarz - 11 agencji
  • Grunwald - 9 agencji
  • Jeżyce - 9 agencji
  • Sołacz - 5 agencji
  • Górczyn 5 agencji

 

 

Metodologia - w jaki sposób przygotowaliśmy zestawienie poznańskich agencji z kategorii: marketing i reklama oraz internet?

Marketing i reklama oraz internet w Poznaniu - ranking poznańskich agencji wg liczby pracowników, liczby opinii w Google, stażu, przyrostu pracowników itp.

Powyższe zestawienie poznańskich agencji zostało przygotowanie przede wszystkim na bazie danych z LinkedIna i wyszukiwarki Google. Szukając agencji na LinkedIn zastosowaliśmy filtry: lokalizacji - Poznań i okolice, branż: marketing i reklama oraz internet. A oto frazy, na które wyszukiwaliśmy agencje e-marketingowe z Poznania: marketing, digital, social media, seo, sem. W drugim etapie upewnialiśmy się, czy wyszukane agencje na pewno zajmują się marketingiem internetowym. W tym celu sprawdziliśmy profile firmowe na LinkedIn, a także strony www poszczególnych agencji. Te, które w swojej ofercie miały usługi związane z działaniami digitalowymi pojawiły się na liście. Ostatnim warunkiem była liczba pracowników. W zestawieniu zostawiliśmy te agencje, które na swoim profilu firmowym na Linkedin mają przypiętych co najmniej 4 pracowników.

 

Jak wyłoniliśmy TOP 27 agencji z kategorii: marketing i reklama oraz internet z Poznania?

O tym, które agencje znalazły się w gronie 27 największych zadecydowały dane z LinkedIn. W tabeli zostały umieszczone wszystkie poznańskie agencje e-marketingowe, które na LinkedIn mają podpiętych co najmniej 30 pracowników. Dlaczego? Ponieważ dane takie jak wzrost % pracowników w danych okresie, mediana okresu zatrudnienia i specjalizacje pracowników,  LinkedIn udostępnia wyłącznie dla profili firmowych, które mają minimum 30-osobowy zespół. Trzeba też dodać, że dane te są dostępne wyłącznie dla kont Premium, a więc nie wszyscy mogą je zobaczyć. Pozostałe dane takie jak: liczba pracowników na Linkedin, liczba i średnia opinii w Google, lokalizacja, staż na rynku, najpopularniejsze uczelnie dostępne są dla wszystkich bez ograniczeń.


Dane dostępne są w formie 3 tabel zbiorczych z możliwością sortowania po dowolnym wskaźniku. Pod tabelą dodaliśmy interpretację danych i kilka wykresów, które ułatwiają analizę zestawienia. Raport jest dostępny publicznie, możesz dodać go u siebie na stronie z podaniem źródła.


Jeśli, któraś z wymienionych przez nas agencji miała swoją siedzibę główną w innym mieście, a w Poznaniu znajduje się jej filia, również umieszczaliśmy ją w zestawieniu. Szukając informacji na temat konkretnej lokalizacji agencji w Poznaniu korzystaliśmy z Google Maps. 
 

Wnioski do rankingu największych agencji z Poznania

  • Największe agencje w Poznaniu to te, które zajmują się marketingiem full service. Mowa o GPD i Saatchi & Saatchi IS.

  • Agencją, z największym procentowym przyrostem nowych pracowników w ciągu ostatniego roku i dwóch lat jest agencja Widoczni. 

  • Agencją, która może się pochwalić najwyższym wzrostem nowo zatrudnionych w ciągu pół roku jest agencja Empressia.

  • Agencje o specjalizacji SEO/SEM najbardziej dbają o nowe opinie w Google. 9 agencji z rankingu z największą liczbą rekomendacji w Google zajmuje się pozycjonowaniem. 

  • W rankingu znajdziemy agencje, które rozpoczynały swoją działalność w czasach, kiedy marketing internetowy jeszcze nie istniał. Firmy te dopiero z czasem rozszerzyły swoje usługi o działania digitalowe.

  • Najwięcej poznańskich agencji zlokalizowanych jest w centrum miasta.
  • Uczelnią, na której studiowało najwięcej specjalistów z agencji z rankingu Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. To tu najczęściej studiowali.

Podsumowanie rankingu agencji marketingu internetowego z Poznania 

Jest to pierwszy ranking poznańskich agencji z kategorii: marketing i reklama oraz internet. Jeśli raport ten spotka się z zainteresowaniem odbiorców na pewno będziemy go kontynuować i stworzymy kolejne edycje. 

Marketing internetowy jest bardzo szerokim obszarem działań. Można do niego zaliczyć pozycjonowanie, prowadzenie social mediów, kampanie PPC, content marketing, web design i wiele innych działań. Przyglądając się bliżej ofertom agencji z naszego zestawienia zauważyliśmy, że część z nich zajmuje się szeroko pojętym marketingiem, a w ich ofercie znajdziemy takżę działania związane z marketingiem tradycyjnym (ATL i BTL). 


Trzeba także podkreślić, że sporo agencji z Poznania nie jest jeszcze obecnych na LinkedIn, przez co nie znalazły się w rankingu. Innym ograniczeniem rankingu może być liczba pracowników. Wiemy, że liczba pracowników na LinkedIn nie zawsze oddaje w 100% stan rzeczywisty.  Widzimy, że sporo pracowników niektórych agencji nie posiada swojego konta osobistego lub nie są podpięci pod company page agencji. Są też przypadki, że niektóre agencje mają podpięte pod swój company page osoby niekoniecznie związane z firmą. To mogło spowodować, że dane o liczbie pracowników mogą nie zawsze być dokładne. 

 

Źródła danych:

  • Linkedin.com
  • Google.pl
  • strony internetowe agencji (wymienione w tabeli)

 

 

Powyższy ranking zawiera dane z kwietnia 2021 roku a kolejność agencji w tabeli głównej została określona na podstawie liczby pracowników na LinkedIn. Jeśli Twoja agencja ma powyżej 4 pracowników na LinkedIn, zajmuje się marketingiem internetowym i jest z Poznania, a nie znalazłeś/aś jej na liście, skontaktuj się z nami: marketing@widoczni.pl

 

 

 


 Pytania i odpowiedzi

 

1. Która agencja z Poznania rozwija się najszybciej?

O rozwoju agencji świadczy przyrost nowych pracowników. Dane te zaczerpnęliśmy z LinkedIn. Przez ostatnie dwa lata najintensywniej rozwija się agencja Widoczni, która odnotowała 114% wzrost nowych osób w zespole w ciągu 2 lat.


2. Która agencja z Poznania jest najdłużej obecna na rynku?

Według danych zebranych w rankingu TOP 27 agencji marketingu internetowego z Poznania, agencjom z najdłuższym stażem jest brytyjska firma Saatchi&Saatchi, która ma swoją siedzibę także w Poznaniu i jest obecna na rynku ponad 50 lat!


3. Która poznańska agencja z kategorii: marketing i reklama oraz internet jest największa?

Według danych zebranych w rankingu 27 najszybciej rozwijających się agencji digitalowych z Poznania, największą agencją jest GDP - agencja oferująca usługi full service.


4. Gdzie w Poznaniu mieści się najwięcej agencji marketingu internetowego?

Najwięcej poznańskich agencji zajmujących się w marketingiem internetowym znajdziemy w Centrum miasta. 


5. Która poznańska agencja posiada najwięcej opinii w Google? 

Najczęściej ocenianą poznańską agencją w Google jest agencja widoczni, która posiada ponad 320 opinii w wizytówce Google.


6. Czy ranking agencji z Poznania będzie aktualizowany?

Tak! To dopiero pierwsza edycja tego rankingu. Planujemy co roku go aktualizować. Kolejna edycja zostanie opublikowana w maju 2022. 

 

Oceń ten artykuł:
27 największych agencji w Poznaniu wg LinkedIn | kategoria: marketing i reklama oraz internet

Średnia ocen użytkowników5.00 na podstawie 18 głosów

UDOSTĘPNIJ