Podsumowujemy Golden Marketing Conference 2022

2. Przemek Michalek gmc 2022

Dwudniowe Święto Marketingu za nami! 21 i 22 kwietnia odbyła się konferencja Golden Marketing Conference, której Widoczni byli Partnerem Operacyjnym i Merytorycznym. Intensywne dwa dni prelekcji, debat, warsztatów, spotkań i rozmów... Międzynarodowe Targi Poznańskie na chwilę zamieniły się w enklawę marketerów!

Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tego, co działo się przez te dwa dni i w jakich rolach mogliście zobaczyć tam Akademię Widoczni! :)

 

10. jubileuszowa edycja Golden Marketing Conference!

Tego konferencja była wyjątkowa nie tylko dlatego, że to już 10. jubileuszowa edycja, ale również dlatego, że Widoczni wspierali całą konferencję merytorycznie i operacyjnie. Mogliście nas znaleźć we foyer przy naszym stoiku, podczas kręcenia wywiadów z prelegentami, na scenie głównej, a także w salkach warsztatowych. 

 

1. Dzień Konferencji Golden Marketing Conference

Konferencja rozpoczęła się o godzinie 10:00, jednak uczestnicy mogli rejestrować się na wydarzenia już od godziny 9:00. Jako pierwsi na scenie pojawili się przedstawiciele z Allegro - Joanna Jakubowska i Michał Krzyżan. Prelegenci opowiedzieli o magicznej sile kłódki, czyli dlaczego tak łatwo nas oszukać?

 

 

Następnie przyszedł czas na debatę, w której udział brali Iwona Kasprzak z Grupy MTP, Piotr Bucki oraz Łukasz Sokołowski. Uczestnicy debaty rozmawiali o transparentności działań CSR. Próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy mamy wpływ na postawy brandów. 

 

Po debacie zaprosiliśmy Piotra Buckiego do naszego studia, gdzie przeprowadziliśmy wywiad na temat debaty. 

 

O godzinie 11:00 na scenie pojawili się: dr Maciej Kawecki z Instytutu Polska Przyszłość oraz Mikołaj Winkiel z Brand24. Panowie debatowali nad ty, jak nie wpaść w pułapkę dezinformacji i trolli internetowych. 

 

Z dr Kaweckim spotkaliśmy się także chwilę do debacie, z studio nagraniowym. Wywiad z naszym gościem przeprowadziła Ania Zalewska.

 

Po przerwie kawowej na scenie pojawiła się Aleksandra Korczyńska z Get Response. Temat wystąpienia Oli to: Jak zhackować marketing, by nie kosztował, a przynosił wyniki? Prelegentka podzieliła się dziesięcioma praktycznymi przykładami wykorzystania automatyzacji marketingu w firmie. 

 

Kolejnym prelegentem GMC był Marcin Sienkowski z OLX. Marcin opowiadał o tym, co determinuje wybór znanych twarzy do kampanii reklamowych marki OLX. Omówił m.in takie atrybuty jak: reprezentowane wartości, autentyczność, nieskazitelny wizerunek, popularność.

 

Następnie na scenie gościliśmy Łukasza Fiszera, eksperta ds. produktywności. Łukasz opowiadał o narzędziu Fortask i o tym, jak dzięki niemu optymalizować procesy wewnątrz firm. Z Łukaszem mieliśmy także przyjemność rozmawiać po prelekcji. Wywiad przeprowadziła Adrianna Nowak.

 

Ostatnim prelegentem przed przerwą lunchową był Grzegorz Borowiecki z Wunderteam Agency. Tematem jego wystąpienia było UX 2077. Błąd konfirmacji w projektowaniu doświadczeń.

 

Pierwszym prelegentem po przerwie lunchowej był dr Kawecki, który już wcześniej pojawił się na scenie w czasie debaty. Tym razem, już solo, temat Algorytmów, które krzyczą silniej, niż cokolwiek innego. 

 

Wreszcie przyszedł czas na jedną z bardziej oczekiwanych prelekcji dnia - wystąpienie Janiny Bąk. Co metodologia ma wspólnego z majonezem? Na to pytanie próbowała odpowiedzieć prelegentka. Janina przybliżyła temat badań konsumenckich, które sprzedają.

 

Jeszcze przed prelekcją złapaliśmy Janinę we foyer i zaprosiliśmy na krótką rozmowę i podpytaliśmy, czego dotyczyć będzie jej wystąpienie. 

 

Po Janinie na scenie pojawił się dr Michał Lutostański z Kantar. tematem jego wystąpienia był Altruistyczny Data Driven Marketing, czyli jak tworzyć wizję wzrostu całych kategorii. Dr Lutostański był także gościem kolejnego z wywiadów Akademii Widoczni, który przeprowadziła Ania Zalewska.

 

Ostatnią prelekcją dnia 1. było wystąpienie Przemysława Modrzewskiego z Google. Przemek poruszył temat sztucznej inteligencji w marketingu. Wspólnie z uczestnikami zastanawiał się nad tym, czy jest ona magiczną przyszłością czy pragmatyczną teraźniejszością? Podczas prelekcji nie zabrakło ciekawych case'ó na temat tego co trzeba wiedzieć o AI i ML, aby podjąć decyzje istotne dla firmy. O temat sztucznej inteligencji dopytaliśmy także Przemka w wywiadzie dla Akademii Widoczni. 

 

2. dzień konferencji Golden Marketing Conference

Warsztaty Akademii Widoczni

Drugi dzień konferencji rozpoczął się nietypowo, bo od warsztatów Akademii Widoczni! Od 8.30 uczestnicy mogli wziąć udział w warsztacie Ani Zalewskiej nt. content marketingu. Nasza trenerka podpowiedziała, jak przeanalizować, zaplanować i wdrożyć skuteczne treści na stronie internetowej lub w sklepie. W trakcie spotkania zostały poruszone takie aspekty jak:

  • analityka w content marketingu - po jakie narzędzia sięgać, czego w nich szukać
  • budowa planu contentu - skąd czerpać pomysły, jak wybierać tematy
  • podstawy komunikacji z odbiorcą - jak pisać, żeby wzbudzać pozytywne emocje i zapadać w pamięć
  • dystrybucja - co zrobić, aby treści docierały do właściwych odbiorców, jakie kanały wykorzystać

 

Drugi warsztat z kolei dotyczył LinkedIna i tego, jak wykorzystać tę platformę do budowy wizerunku eksperta oraz jak wypromować firmę. Spotkanie z uczestnikami poprowadziła Adrianna Nowak. Podczas warsztatów nasza trenerka pokazała, jak zaistnieć ze swoją firmą na nowym kanale, jak skutecznie zyskiwać nowych obserwujących, a także jak budować personal branding. 

Uczestnikom obu warsztatów serdecznie dziękujemy za przybycie i aktywność. 

 

Najlepsze prelekcje 2. dnia konferencji

O godzinie 10:00 na scenie głównej pojawił się Przemysław Michałek - trener Akademii Widoczni! Przemek zaprezentował temat pt. "Źródełko inspiracji contentowej". W swoim wystąpieniu pokazał, skąd czerpać pomysły na treści na stronie, aby była skuteczna, atrakcyjna i dobrze się pozycjonowała. Publiczność przyjęła naszego eksperta bardzo entuzjastycznie, za co serdecznie dziękujemy

Oczywiście nie mogliśmy przegapić okazji, aby zaprosić Przemka do naszej serii wywiadów. Jako że był to jego debiut na scenie GMC, zapytaliśmy m.in jak się na niej czuł i co sądzi o atmosferze wydarzenia.

 

O 11:30  przyszedł czas na debatę pt. "Jak budować wiarygodny content, by pozyskać nowych klientów?" Wśród zaproszonych gości znalazła się nasza trenerka Ania Zalewska! Towarzyszyli jej: Mateusz Malinowski z Fabryki Marketingu, Dagmara Kokoszka-Lassota oraz Ewa Schreiber z Ringier Axel Springer. Prowadzącą była Katarzyna Sowicka ze Stowarzyszenia Content Marketing Polska. 

Debata była świetnym pretekstem, by spotkać się z jej prowadzącą i zapytać o jej punkt widzenia w temacie wiarygodnościi contentu. Kolejny gościem Ady była Kasia Sowicka. 

 

Po przerwie kawowej odbywa się bardzo ciekawa debata, w której uczestniczyły aż 4 osoby: Anna Kuropatwa z Havas Media Group, Olga Barańska z Tvn Media, Rafał Szablicki z Loreal Polska i Maciej Osajda z Polsat Media. Uczestnicy debatowali nad rolą reklamy tradycyjnej w digitalizowanym świecie. Po zejściu ze sceny zaprosiliśmy ich do foyer, gdzie Ania i Ada przeprowadziły krótkie wywiady z gośćmi. 

Przed przerwą lunchową na scenie pojawił się dr Grzegorz Radłowski, wykładowca ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Koźmińskiego. Dr Radłowski w swoim wystąpieniu podpowiedział, jak korzystać z potencjału informacji zwrotnej, czyli jak pytać, by zrozumieć terytorium intelektualne, poznawcze, emocjonalne współczesnego Klienta. 

 

 

W trakcie konferencji nie zabrakło też tematu związanego social mediami. Ciekawość uczestników w tym temacie zaspokoiła Dagmara Kokoszka-Lassota prezentując temat o 7 nowościach w mediach społecznościowych, z którymi przyjdzie nam się mierzyć w najbliższym czasie. 

GMC 2022 - podsumowanie 

Golden Marekting Conference to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń branżowych w Polsce. Nic więc dziwnego, że na te dwa dni w roku marketerzy z całej Polski przyjeżdżają do Poznania, by wziąć w nim udziału. 10. jubileuszowa edycja była wyjątkowa szczególnie dla nas, ponieważ Akademia Widoczni była częścią tak wielkiego przedsięwzięcia. 

Organizatorom, prelegentom oraz pozostałym partnerom konferencji serdecznie gratulujemy tego, że zadabli o jak najwyższy poziom jubileuszowej edycji i cieszymy się, że razem z Wami mogliśmy współtworzyć te 2-dniowe Święto Marketingu!

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Podsumowujemy Golden Marketing Conference 2022

Średnia ocen użytkowników4.92 na podstawie 128 głosów

UDOSTĘPNIJ