Internet w Polsce 2017/2018 - INFOGRAFIKA

screen infografika

Na podstawie najnowszego raportu strategicznego IAB Polska: Internet 2017/2018", opisujący Internet i rynek cyfrowej komunikacji marketingowej w Polsce, przygotowaliśmy infografikę z najważniejszymi według nas informacjami. Jak wyglądał polski internet w zeszłym roku? Jak zachowują się Polscy internauci? Jakie witryny www były najpopularniejsze?

 

 

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

Dostęp do internetu

Z roku na rok użytkowników internetu w Polsce przybywa. Pod koniec zeszłego roku było nas 27,6 milionów. Stanowi to prawie 73% Polaków. Wynik ten plasuje się poniżej średniej krajów europejskich, która wynosi 79%. Cały czas 18% gospodarstw domowych w naszym kraju nie ma dostępu do sieci. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest brak potrzeby korzystania z tego medium.

Zaskakująca jest dynamicznie wzrastająca liczba użytkowników korzystających z internetu mobilnie. Obecnie różnica między internautami smartfonowymi a internautami PC wynosi tylko 1 mln. 

Ponad połowa Polaków zadeklarowała, że w zeszłym roku zrobili zakupy w sklepie internetowym. 31% z nich przyznało, że robi to regularnie. Są to głównie osoby z wykształceniem wyższym w wieku 25-34. Najczęściej kupowaną kategorią produktów jest: odzież i obuwie. 

 

Najpopularniejsze witryny w Polsce

Najpopularniejszymi witrynami w Polsce niezmiennie jest Google i Facebook. Na podium znajduje się także Youtube. Na miejscu czwartym uplasowała się Grupa Onet, a zaraz po niej Wirtualna Polska.

Potem kolejno: Interia, Allegro, Gazeta.pl i OLX. Zaskakujący jest niski wynik Wikipedii, która zajmuje dopiero 10 miejsce z 14 milionami użytkowników. 

 

Cały raport do wglądu dostępny jest TUTAJ

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Starszy specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci oraz kontaktem z mediami i blogosferą.

Współtworzy bloga agencji Widoczni, na którym znajdziecie rankingu i zestawienia jej autorstwa. Cyklicznie dzieli się także wiedza z czytelnikami magazynów branżowych: Social Media Managera, Nowego Marketingu, czy Marketingu w Praktyce.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Internet w Polsce 2017/2018 - INFOGRAFIKA

Średnia ocen użytkowników4.75 na podstawie 107 głosów

UDOSTĘPNIJ