Internet w Polsce 2017/2018 - INFOGRAFIKA

autor: Adrianna Nowak

Na podstawie najnowszego raportu strategicznego IAB Polska: Internet 2017/2018", opisujący Internet i rynek cyfrowej komunikacji marketingowej w Polsce, przygotowaliśmy infografikę z najważniejszymi według nas informacjami. Jak wyglądał polski internet w zeszłym roku? Jak zachowują się Polscy internauci? Jakie witryny www były najpopularniejsze?

 infografika widoczni internet 2017

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?

Dostęp do internetu

Z roku na rok użytkowników internetu w Polsce przybywa. Pod koniec zeszłego roku było nas 27,6 milionów. Stanowi to prawie 73% Polaków. Wynik ten plasuje się poniżej średniej krajów europejskich, która wynosi 79%. Cały czas 18% gospodarstw domowych w naszym kraju nie ma dostępu do sieci. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest brak potrzeby korzystania z tego medium.

Zaskakująca jest dynamicznie wzrastająca liczba użytkowników korzystających z internetu mobilnie. Obecnie różnica między internautami smartfonowymi a internautami PC wynosi tylko 1 mln. 

Ponad połowa Polaków zadeklarowała, że w zeszłym roku zrobili zakupy w sklepie internetowym. 31% z nich przyznało, że robi to regularnie. Są to głównie osoby z wykształceniem wyższym w wieku 25-34. Najczęściej kupowaną kategorią produktów jest: odzież i obuwie. 

 

Najpopularniejsze witryny w Polsce

Najpopularniejszymi witrynami w Polsce niezmiennie jest Google i Facebook. Na podium znajduje się także Youtube. Na miejscu czwartym uplasowała się Grupa Onet, a zaraz po niej Wirtualna Polska.

Potem kolejno: Interia, Allegro, Gazeta.pl i OLX. Zaskakujący jest niski wynik Wikipedii, która zajmuje dopiero 10 miejsce z 14 milionami użytkowników. 

 

Cały raport do wglądu dostępny jest TUTAJ

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
pozycjonowanie lokalne 39 widoczni
Widoczni przygotowali infografikę przedstawiającą największe agencje SEO! Zobacz, które firmy od poz...
Zobacz więcej
trendy social media 2019 widoczni
Eksperci podsumowują, co wydarzyło się w 2018 roku i dzielą się najciekawszymi przewidywaniami na 20...
Zobacz więcej
widoczni trendy seo 2019
Eksperci podsumowują, co wydarzyło się w 2018 roku i dzielą się najciekawszymi przewidywaniami na 20...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Internet w Polsce 2017/2018 - INFOGRAFIKA
Średnia ocen użytkowników 4.75 na podstawie 107 głosów
Bezpłatna 45min.
konsultacja + audyt

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Jesteś niezadowolony z prowadzonych kampanii?

Zamów BEZPŁATNĄ telekonferencję z naszym ekspertem, który przeanalizuje Twój serwis i jego pozycję na tle konkurencji, a na koniec przedstawi możliwości ZWIĘKSZENIA SPRZEDAŻY.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO