Internet w Polsce 2017/2018 - INFOGRAFIKA

screen infografika

Na podstawie najnowszego raportu strategicznego IAB Polska: Internet 2017/2018", opisujący Internet i rynek cyfrowej komunikacji marketingowej w Polsce, przygotowaliśmy infografikę z najważniejszymi według nas informacjami. Jak wyglądał polski internet w zeszłym roku? Jak zachowują się Polscy internauci? Jakie witryny www były najpopularniejsze?

 

 

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę

Dostęp do internetu

Z roku na rok użytkowników internetu w Polsce przybywa. Pod koniec zeszłego roku było nas 27,6 milionów. Stanowi to prawie 73% Polaków. Wynik ten plasuje się poniżej średniej krajów europejskich, która wynosi 79%. Cały czas 18% gospodarstw domowych w naszym kraju nie ma dostępu do sieci. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest brak potrzeby korzystania z tego medium.

Zaskakująca jest dynamicznie wzrastająca liczba użytkowników korzystających z internetu mobilnie. Obecnie różnica między internautami smartfonowymi a internautami PC wynosi tylko 1 mln. 

Ponad połowa Polaków zadeklarowała, że w zeszłym roku zrobili zakupy w sklepie internetowym. 31% z nich przyznało, że robi to regularnie. Są to głównie osoby z wykształceniem wyższym w wieku 25-34. Najczęściej kupowaną kategorią produktów jest: odzież i obuwie. 

 

Najpopularniejsze witryny w Polsce

Najpopularniejszymi witrynami w Polsce niezmiennie jest Google i Facebook. Na podium znajduje się także Youtube. Na miejscu czwartym uplasowała się Grupa Onet, a zaraz po niej Wirtualna Polska.

Potem kolejno: Interia, Allegro, Gazeta.pl i OLX. Zaskakujący jest niski wynik Wikipedii, która zajmuje dopiero 10 miejsce z 14 milionami użytkowników. 

 

Cały raport do wglądu dostępny jest tutaj: https://iab.org.pl/wp-content/uploads/2018/06/HBRP-raport-IAB-04-18.pdf

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Internet w Polsce 2017/2018 - INFOGRAFIKA

Średnia ocen użytkowników4.75 na podstawie 107 głosów

UDOSTĘPNIJ