Najlepsze Podcasty w Polsce! Zobacz nasze zestawienie - część I

autor: Adrianna Nowak

Podcasty - coraz bardziej popularna w Polsce forma dzielenia się wiedzą. Świadczy o tym wiele nowych nazwisk podcasterów, inspirujących nas słowem i dźwiękiem.

Dlaczego warto słuchać podcastówPrzede wszystkim to okazja do rozwoju podana w przystępny i czytelny sposóbW przeciwieństwie do materiałów wideo, nie angażują tak bardzo naszej uwagi. Możemy ich słuchać jadąc samochodem, wykonując obowiązki domowe, czy podczas spaceru.

Dla tych, którzy dopiero odkrywają tę formę nauki, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych podcastów w Polsce, z podziałem na kategorie tematyczne. W części pierwszej: Marketing, IT i Finanse. Oto one:

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?
Kategoria MARKETING

 

 

Po Nitce Ariadny

Ariadna Wiczling  przygodę z podcastingiem rozpoczęła w 2013 roku. Jej podcasty to solidna dawka wiedzy z zakresu e-marketingu. Swoje nagrania kieruje głównie do przedsiębiorczych kobiet, które zmagają się z trudnościami biznesów online.

po nitce ariadny
Patrzymy szerzej podkast
Patrzymy Szerzej

Prowadzącymi są: Oskar Rak i Szymon Pieczyński, którzy w podcastem wystartowali w roku 2016. "Patzymy Szerzej" stworzyli po to, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, porażkami i sukcesami z początkującymi przedsiębiorcami. ich celem jest zrzeszenie społeczności startapowców poprzez dyskusje na temat marketingu, zarządzania i komunikacji.

Marketing MasterClass

Autorką podcastu jest Magdalena Pawłowska. Jej nagraniom przyświeca idea szerzenia najlepszych praktyk digital marketingu oraz podpowiadanie rozwiązań z zakresu kampanii e-marketingowych. Jej podcasty często realizowane są w formie wywiadów z inspirującymi gośćmi. 

marketing masterclass podcast
Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?
positive mind
PositiveMind

PositiveMind to projekt Joanny Cieślak-Ospalskiej, która specjalizuje się w działaniach PR. Jej podcasty to porady z zakresu personal brandingu, budowania marki osobistej, zarówno w przestrzeni internetu, jak i w mediach tradycyjnych. Prowadzi także strategie komunikacyjne i wizerunkowe dla firm. 

Firma On-line

Agata Chmielewska, autorka podcastu udziela porad z zakresu sprzedaży online. Podpowiada, jak efektywnie prowadzić i promować sklep internetowy. Dzieli się swoimi zawodowymi doświadczeniami jako e-marketera. 

PODCAST FIRMA ONLINE Agata Chmielewska 1
digitalgirl podcast
#DigitalGirl

Do projektu Kasi Żbikowskiej mamy szczególny stosunek, ponieważ obserwowaliśmy jego narodziny i byliśmy partnerem Akademii #DigitalGirls. Podcasty Kasi ruszyły niedawno, ale już można je śmiało polecać. Gościem jednego z podcastów #DigitalGirl była Ania Zalewska z widoczni.com.

Te podcasty polecamy!
Kategoria IT

 

 

DevTalk.pl

DevTalk to podcast programistyczny prowadzony przez Macieja Aniserowicza. Do każdego z odcinków zapraszani są goście,  czasem ściśle, czasem luźno powiązani z branżą IT. Podcasty publikowane są regularnie (dwa odcinki w miesiącu).

devtalk podcast
dekompresor
Dekompresor

Podcast prowadzony przez Pawła Przybyszewskiego podzielony jest na kategorie tematyczne, m.in.: gry, kino, nauka, technologia, prawo, biznes i technologie. Do każdego odcinka dodawana jest spora lista linków z materiałami źródłowymi, dzięki którym możemy pogłębić wiedzę. 

Stacja.IT

Podcast skierowany jest do osób początkujących, stawiających pierwsze kroki w IT. Każdy odcinek to źródło ciekawostek i trendów branżowych, o których prowadzący dyskutują wraz z zaproszonym gościem. Rozmowy są także inspiracją do wyboru ścieżki rozwoju w IT. 

stacja it podcast
Kategoria FINANSE

 

 

wiecej niz oszczedzanie pieniedzy podcast
Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy

Audycje Michała Szafrańskiego są podpowiadają jak rozsądnie prowadzić budżet domowy, wychodzić z długów i pomnażać oszczędności. Z zaproszonymi do odcinków gośćmi, porusza także tematy około finansowe, takie jak: rynek pracy, inwestowanie, czy rozwój osobisty.

Finanse Bardzo Osobiste

Podcasty Marcina Iwucia to zbiór sprawdzonych sposobów na mądre oszczędzanie i inwestowanie. Podpowiada także, z jakich narzędzi korzystać, aby usprawnić prowadzenie domowego lub firmowego budżetu. Na blogu znajdziemy już ponad 50 odcinków

finanse bardzo osobiste podcast
Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna
Adrianna Nowak

Głównymi zadaniami Adrianny jest prowadzenie kanałów społecznościowych, promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą. W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
trendy social media 2019 widoczni
Eksperci podsumowują, co wydarzyło się w 2018 roku i dzielą się najciekawszymi przewidywaniami na 20...
Zobacz więcej
widoczni trendy seo 2019
Eksperci podsumowują, co wydarzyło się w 2018 roku i dzielą się najciekawszymi przewidywaniami na 20...
Zobacz więcej
kobiety kolaz
Zobaczcie ranking kobiet, które inspirują nas w przestrzeni internetu
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Najlepsze Podcasty w Polsce! Zobacz nasze zestawienie - część I
Średnia ocen użytkowników 4.09 na podstawie 142 głosów
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Jak od 2016 roku rozwinął się Michał? Zobacz historię kariery naszego eksperta!
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Zamów koniecznie BEZPŁATNY AUDYT Twojej strony pod kątem pozycjonowania?

 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO