Najlepsze Podcasty w Polsce! Zobacz nasze zestawienie - część I

microphone 2618102 960 720

Podcasty - coraz bardziej popularna w Polsce forma dzielenia się wiedzą. Świadczy o tym wiele nowych nazwisk podcasterów, inspirujących nas słowem i dźwiękiem.

Dlaczego warto słuchać podcastówPrzede wszystkim to okazja do rozwoju podana w przystępny i czytelny sposóbW przeciwieństwie do materiałów wideo, nie angażują tak bardzo naszej uwagi. Możemy ich słuchać jadąc samochodem, wykonując obowiązki domowe, czy podczas spaceru.

Dla tych, którzy dopiero odkrywają tę formę nauki, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych podcastów w Polsce, z podziałem na kategorie tematyczne. W części pierwszej: Marketing, IT i Finanse. Oto one:

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

Kategoria MARKETING

 

Po Nitce Ariadny

Ariadna Wiczling przygodę z podcastingiem rozpoczęła w 2013 roku. Jej podcasty to solidna dawka wiedzy z zakresu e-marketingu. Swoje nagrania kieruje głównie do przedsiębiorczych kobiet, które zmagają się z trudnościami biznesów online.

Te podcasty polecamy:

Patrzymy Szerzej

Prowadzącymi są: Oskar Rak i Szymon Pieczyński, którzy w podcastem wystartowali w roku 2016. "Patzymy Szerzej" stworzyli po to, aby dzielić się swoimi doświadczeniami, porażkami i sukcesami z początkującymi przedsiębiorcami. ich celem jest zrzeszenie społeczności startapowców poprzez dyskusje na temat marketingu, zarządzania i komunikacji.

 

Te podcasty polecamy:

Marketing MasterClass

Autorką podcastu jest Magdalena Pawłowska. Jej nagraniom przyświeca idea szerzenia najlepszych praktyk digital marketingu oraz podpowiadanie rozwiązań z zakresu kampanii e-marketingowych. Jej podcasty często realizowane są w formie wywiadów z inspirującymi gośćmi. 

 

Te podcasty polecamy:

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

 

PositiveMind

PositiveMind to projekt Joanny Cieślak-Ospalskiej, która specjalizuje się w działaniach PR. Jej podcasty to porady z zakresu personal brandingu, budowania marki osobistej, zarówno w przestrzeni internetu, jak i w mediach tradycyjnych. Prowadzi także strategie komunikacyjne i wizerunkowe dla firm. 

Te podcasty polecamy!

Firma On-line

Agata Chmielewska, autorka podcastu udziela porad z zakresu sprzedaży online. Podpowiada, jak efektywnie prowadzić i promować sklep internetowy. Dzieli się swoimi zawodowymi doświadczeniami jako e-marketera. 

 

 

Te podcasty polecamy!

#DigitalGirl

Do projektu Kasi Żbikowskiej mamy szczególny stosunek, ponieważ obserwowaliśmy jego narodziny i byliśmy partnerem Akademii #DigitalGirls. Podcasty Kasi ruszyły niedawno, ale już można je śmiało polecać. Gościem jednego z podcastów #DigitalGirl była Ania Zalewska z widoczni.com.

Te podcasty polecamy!

 

Kategoria IT

 

DevTalk.pl

DevTalk to podcast programistyczny prowadzony przez Macieja Aniserowicza. Do każdego z odcinków zapraszani są goście,  czasem ściśle, czasem luźno powiązani z branżą IT. Podcasty publikowane są regularnie (dwa odcinki w miesiącu).

 

Te podcasty polecamy!

Dekompresor

Podcast prowadzony przez Pawła Przybyszewskiego podzielony jest na kategorie tematyczne, m.in.: gry, kino, nauka, technologia, prawo, biznes i technologie. Do każdego odcinka dodawana jest spora lista linków z materiałami źródłowymi, dzięki którym możemy pogłębić wiedzę. 

Te podcasty polecamy!

Stacja.IT

Podcast skierowany jest do osób początkujących, stawiających pierwsze kroki w IT. Każdy odcinek to źródło ciekawostek i trendów branżowych, o których prowadzący dyskutują wraz z zaproszonym gościem. Rozmowy są także inspiracją do wyboru ścieżki rozwoju w IT. 

Te podcasty polecamy!

 

 

Kategoria FINANSE

 

Więcej niż Oszczędzanie Pieniędzy

Audycje Michała Szafrańskiego są podpowiadają jak rozsądnie prowadzić budżet domowy, wychodzić z długów i pomnażać oszczędności. Z zaproszonymi do odcinków gośćmi, porusza także tematy około finansowe, takie jak: rynek pracy, inwestowanie, czy rozwój osobisty.

Te podcasty polecamy!

Finanse Bardzo Osobiste

Podcasty Marcina Iwucia to zbiór sprawdzonych sposobów na mądre oszczędzanie i inwestowanie. Podpowiada także, z jakich narzędzi korzystać, aby usprawnić prowadzenie domowego lub firmowego budżetu. Na blogu znajdziemy już ponad 50 odcinków

Te podcasty polecamy!

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Najlepsze Podcasty w Polsce! Zobacz nasze zestawienie - część I

Średnia ocen użytkowników4.82 na podstawie 152 głosów

UDOSTĘPNIJ