TOP 15 Blogów Prawniczych Polsce

autor: Adrianna Nowak

Prawo, podobnie jak marketing internetowy, jest dziedziną stale zmieniającą się i wymagającą aktualizowania wiedzy. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, pracujesz na etat, jesteś związany z marketingiem, bądź z jakąkolwiek inną branżą  - warto znać swoje prawa i jego granice.. Skąd czerpać wiedzę, aby być na bieżąco z obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami? Gdzie przeczytamy o prawie, tak aby je zrozumieć? Jak się okazuje, źródeł informacji z rzetelnymi poradami prawnymi jest naprawdę sporo. 

Język prawników i adwokatów wcale nie musi być niezrozumiały i mało przejrzysty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych blogerów, którzy prawne aspekty przedstawiają w sposób przystępny, lekki i łatwy do zrozumienia

 

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?
1

praKreacja.pl

oko AGENCJA WIDOCZNI POLECA

Autor: Wojciech Wawrzak - prawnik, obsługuję branżę kreatywną i e-commerce. Pomaga przedsiębiorcom, twórcom, freelancerom. 

Na blogu znajdziecie porady prawne dla: 

 • wszystkich przedsiębiorców,
 • spółek,
 • sklepów internetowych,
 • freelancerów,
 • twórców,
 • programistów,
 • marketerów,
 • blogerów.

Dla tych którzy wolą słuchać niż czytać, autor tworzy regularne podcasty 'Prawo dla Kreatywnych".

Odwiedź bloga praKreacja

2

TomaszPalak.pl

oko AGENCJA WIDOCZNI POLECA

Autor: Tomasz Palak - radca prawny. Jego blog ma pokazać, że o prawie można mówić jasno, a mecenas nie musi być nudny. Pomaga oszczędzić czas, przekładając paragrafy na praktyczne działania. Rozwiązuje problemy, łącząc podejście prawne i biznesową sprawność.

Na blogu znajdziecie mnóstwo prawnych porad m.in z zakresu RODO, Zaiks'u, prawa autorskiego, czy mediów społecznościowych. W zakładce Palak Movie znajdują się materiały wideo (dostępne także na kanale Youtube)

 

Odwiedź Bloga Tomasza Palaka

3

O Prawie Prościej

Autor: Karolina Georges - Towalska - radca prawny. Pomaga przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym przejść przez prawne labirynty i pokazuje, że to, co wydaje się nam takie skomplikowane, często może mieć proste rozwiązanie.

Blog o prawie dla przedsiębiorczych, podany w prostej formie: porady, wskazówki, informacje jak prawo wykorzystać do skuteczniejszego prowadzenia własnego biznesu i nie tylko. Blog prowadzony jest regularnie i stale aktualizowany nowymi wpisami. 

 

Odwiedź bloga O Prawie Prościej

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?
4

Co Do Zasady

O portalu: Portal o prawie nie tylko dla przedsiębiorców. Skomplikowane kwestie prawne opisane są w sposób jasny i przystępny. Autorzy piszą o ciekawych orzeczeniach sądów polskich i unijnych, wprowadzanych i planowanych zmianach przepisów, a także tych niuansach prawa, które mogą mieć szczególnie istotne przełożenie na działalność gospodarczą.

Wydawcą portalu jest Wardyńscy i Wspólnicy. Co Do Zasady powstało z połączenia Portalu Procesowego (istniejącego od 2008 roku) i Portalu Transakcyjnego (istniejącego od 2012 roku). 

 

Odwiedź bloga Co Do Zasady

5

LexLog

O autorach: blog zawiera artykuły prawników Kancelarii Pakulski, Kilarski i Wspólnicy. Autorzy specjalizują się w zakresie prawa podatkowego, gospodarczego, karnego oraz w prawie własności intelektualnej. Ich celem jest przybliżenie podstawowych zagadnień prawnych, które są istotne w działalności gospodarczej. 

Blog aktualizowany jest co tydzień o nowy wpis. Prócz zagadnień stricte prawnych jest też trochę o lifestyle'u. W zakładce Prawnik Po Godzinach można przeczytać opinie na temat filmów, książek oraz innych rzeczy, które autorzy robią w wolnym czasie. 

 

Odwiedź bloga LexLog

6

Prawna Ochrona Znaków Towarowych

O autorze: Mikołaj Lech - prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.

Blog odpowiada na pytania: Co warto wiedzieć z zakresu prawa, aby zabezpieczyć swoją markę? Jak zarejestrować znak towarowy? Na blogu przeczytamy także dramatyczne historie osób zmuszonych do zmiany nazw swoich firm. Znajdziemy tu także regularnie publikowane podcasty, a także materiały wideo. Mikołaj Lech prowadzi kanał na YT z kilkumunutowymi poradami w różnych cyklach tematycznych.

 

Odwiedź blog Mikołaja Lecha

7

Lookreatywni.pl

O serwisie: znajdziemy tu artykuły o prawie w mediach, kulturze i biznesie. Serwis tworzy  10-osobowy team prawniczy, który świadczy usługi prawno-biznesowe dla branży kreatywnej oraz edukuje i inspiruje przedsiębiorców do skutecznego wdrażania i komercjalizowania rozwiązań innowacyjnych.

Serwis dedykowany jest, wszystkim, którzy coś tworzą: piszą, malują, rysują, rzeźbią, fotografują, tańczą, grają. Autorzy przybliżają prawo własności intelektualnej -  przedstawiają czytelnikom ich prawa i możliwości, jakie się z nim wiążą.

 

Odwiedź blog Lookreatywni

8

Patent Na Kreatywność

O autorach: Autorami bloga są prawnicy i aplikanci Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Blog dotyczy przede wszystkim obszarów prawa w własności intelektualnej i i przemysłowej. 

Z artykułów dowiemy się o historiach znanych marek i tak, jak one musiały się uporać z kwestiami prawnymi. Ponadto autorzy nie stronią od kwestii związanych z prawem podatkowym, znakami towarowymi i prawem autorskim. Ciekawe przykłady z popkultury i showbiznesu sprawiają, że wpisy czyta się lekko i przyjemnie.

 

Odwiedź blog Patent Na Kreatywność

9

Temida Jest Kobietą

O autorce: Katarzyna Przyborowska - radca prawny, od 2009 prowadzi własną kancelarię. Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, prawie pracy oraz prawach kobiet. Pomaga przedsiębiorczym kobietom w prowadzeniu i rozwoju ich działalności gospodarczych. 

Nie da się ukryć, że jest to blog o prawie pisany przez prawniczkę. O prawie, ale widzianym z punktu widzenia kobiety i dla Kobiet przede wszystkim. Blog pomaga wyjaśnić zawiłości przepisów prawa dotyczących przede wszystkim sytuacji Kobiet:

 • pracowników,
 • właścicielek własnych firm,
 • matek i żon
 • niań i dziennych opiekunek

Odwiedź blog Temida jest Kobietą

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej?
10

Matka Prawnik

O autorce: Katarzyna Łodygowska - do założenia bloga zainspirowało mnie życie. Zauważyła, że setki kobiet takich szukają w internecie wiarygodnych informacji prawnych dotyczących prawa pracy, opieki okołoporodowej, macierzyństwa i wszelkich aspektów z tym związanych. Celem bloga jest zebranie wszystkich tych aspektów w jednym miejscu.   

Na blogu znajdziemy informacje informacje dotyczące:

 • prawa pracy,
 • praw kobiet w ciąży,
 • opieki okołoporodowej,
 • zasiłków,
 • działalności gospodarczej.

Odwiedź blog Matka Prawnik

11

CyberLaw

O autorce: Beata Marek - prawnik. Analizuje innowacje e-usług i możliwości ochrony. Łączy biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Pomaga zyskać przewagę na rynku projektom online i firmom technologicznym. 

Artykułu blogowe obejmują tematykę prawną z zakresu: e-commerce, ochrony danych osobowych, ochrony prywatności, ochrony wizerunku, ochrona znaków towarowych, czy patentów IT. 

 

 Odwiedź blog Cyber Law

12

FutureTech.legal

O blogu: Autorem bloga jest Arkadiusz Szczudło.  Blog dotyczy prawa nowych technologie i przeznaczony jest głównie dla branży technologicznej. Znajdziemy tu niezbędne informacje do zgodnego z prawem poruszania się po świecie nowych technologii, w szczególności: prawa nowych technologii, blockchaina, crowdfundingu, czy ogólnie pojętego IT.

Arkadiusz Szczudło prowadzi także vloga na YouTube pt. "Okiem Prawnika". 

 

Odwiedź blog FutureTech.legal

13

Law 2 Business

O blogu: Blog Kancelarii prawnej Kochański, Zięba i Partnerzy, która zatrudnia ok. 100 prawników, adwokatów i radców prawnych. Specjalizują się w sektorach: Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny; Infrastruktura i Budownictwo; Nieruchomości; Sektor Usług Finansowych; Nowe Technologie i Telekomunikacja; Przemysł Farmaceutyczny i Ochrona Zdrowia; Media; Przemysł Obronny i Lotnictwo, Private Equity oraz FMCG, Handel Detaliczny i Motoryzacja.

Na blogu znajdziemy szeroko omówione i zanalizowane kwestie prawne z powyższych obszarów. 

 

Odwiedź blog Law2Business

14

Leszek Bloch

O autorze: radca prawny, specjalizujący się w zabezpieczaniu i dochodzeniu roszczeń w obrocie gospodarczym tj. popularnie mówiąc – windykacją. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych. Doradza, jak formułować i zabezpieczać umowy z kontrahentami. 

Blog przeznaczony jest dla wierzycieli. Powstał z myślą o dochodzących zapłaty małych i średnich przedsiębiorcach, zwłaszcza tych nie posiadających profesjonalnej obsługi prawnej.  Autor dzieli się zarówno swoimi doświadczeniami z zakresu procesu sądowego i egzekucji, jak i doświadczeniem współpracujących z nim adwokatów, komorników i radców prawnych. 

 

 

Odwiedź bloga Leszka Blocha

15

Przesył Energii

O autorze: Piotr Zamroch - radca prawny, specjalizujący się w problematyce energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień pozyskiwania przez przedsiębiorców przesyłowych praw do nieruchomości. 

Na blogu znajdziemy informacje o służebności przesyłu, korytarzach przesyłowych i bezumownym korzystaniu z nieruchomości. Autor przybliża także temat lokalizowania urządzeń przesyłowych w drogach publicznych oraz specyficzne rozwiązania prawne przewidziane przepisami prawa miejscowego.

 

 

Odwiedź blog Przesył Energii

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna
Adrianna Nowak

Głównymi zadaniami Adrianny jest prowadzenie kanałów społecznościowych, promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą. W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
trendy social media 2019 widoczni
Eksperci podsumowują, co wydarzyło się w 2018 roku i dzielą się najciekawszymi przewidywaniami na 20...
Zobacz więcej
widoczni trendy seo 2019
Eksperci podsumowują, co wydarzyło się w 2018 roku i dzielą się najciekawszymi przewidywaniami na 20...
Zobacz więcej
kobiety kolaz
Zobaczcie ranking kobiet, które inspirują nas w przestrzeni internetu
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
TOP 15 Blogów Prawniczych Polsce
Średnia ocen użytkowników 4.55 na podstawie 141 głosów
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz jak Twoja strona widoczna jest w Google?

Zamów koniecznie BEZPŁATNY AUDYT Twojej strony pod kątem pozycjonowania?

 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO