TOP 15 Blogów Prawniczych Polsce

blogi prawnicze widoczni

Prawo, podobnie jak marketing internetowy, jest dziedziną stale zmieniającą się i wymagającą aktualizowania wiedzy. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, pracujesz na etat, jesteś związany z marketingiem, bądź z jakąkolwiek inną branżą  - warto znać swoje prawa i jego granice.. Skąd czerpać wiedzę, aby być na bieżąco z obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami? Gdzie przeczytamy o prawie, tak aby je zrozumieć? Jak się okazuje, źródeł informacji z rzetelnymi poradami prawnymi jest naprawdę sporo. 

Język prawników i adwokatów wcale nie musi być niezrozumiały i mało przejrzysty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych blogerów, którzy prawne aspekty przedstawiają w sposób przystępny, lekki i łatwy do zrozumienia

 

Ile trwa proces pozycjonowania i kiedy zobaczysz pierwsze efekty? Sprawdź nasz poradnik!

 

praKreacja.pl

 AGENCJA WIDOCZNI POLECA

Autor: Wojciech Wawrzak - prawnik, obsługuję branżę kreatywną i e-commerce. Pomaga przedsiębiorcom, twórcom, freelancerom. 

Na blogu znajdziecie porady prawne dla: 

 • wszystkich przedsiębiorców,
 • spółek,
 • sklepów internetowych,
 • freelancerów,
 • twórców,
 • programistów,
 • marketerów,
 • blogerów.

Dla tych którzy wolą słuchać niż czytać, autor tworzy regularne podcasty 'Prawo dla Kreatywnych".

Odwiedź bloga praKreacja

 

prakreacja widoczni

 

 

TomaszPalak.pl

 AGENCJA WIDOCZNI POLECA

Autor: Tomasz Palak - radca prawny. Jego blog ma pokazać, że o prawie można mówić jasno, a mecenas nie musi być nudny. Pomaga oszczędzić czas, przekładając paragrafy na praktyczne działania. Rozwiązuje problemy, łącząc podejście prawne i biznesową sprawność.

Na blogu znajdziecie mnóstwo prawnych porad m.in z zakresu RODO, Zaiks'u, prawa autorskiego, czy mediów społecznościowych. W zakładce Palak Movie znajdują się materiały wideo (dostępne także na kanale Youtube)

 

Odwiedź Bloga Tomasza Palaka

 

tomasz palak widoczni

 

 

O Prawie Prościej

Autor: Karolina Georges - Towalska - radca prawny. Pomaga przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym przejść przez prawne labirynty i pokazuje, że to, co wydaje się nam takie skomplikowane, często może mieć proste rozwiązanie.

Blog o prawie dla przedsiębiorczych, podany w prostej formie: porady, wskazówki, informacje jak prawo wykorzystać do skuteczniejszego prowadzenia własnego biznesu i nie tylko. Blog prowadzony jest regularnie i stale aktualizowany nowymi wpisami. 

 

Odwiedź bloga O Prawie Prościej

 

3. o prawie prosciej widoczni

 

Z jakich etapów składa się proces pozycjonowania? Sprawdź!

 

 

Co Do Zasady

O portalu: Portal o prawie nie tylko dla przedsiębiorców. Skomplikowane kwestie prawne opisane są w sposób jasny i przystępny. Autorzy piszą o ciekawych orzeczeniach sądów polskich i unijnych, wprowadzanych i planowanych zmianach przepisów, a także tych niuansach prawa, które mogą mieć szczególnie istotne przełożenie na działalność gospodarczą.

Wydawcą portalu jest Kancekaria Wardyńscy i Wspólnicy. Co Do Zasady powstało z połączenia Portalu Procesowego (istniejącego od 2008 roku) i Portalu Transakcyjnego (istniejącego od 2012 roku). 

 

Odwiedź bloga Co Do Zasady

 

4 co do zasady widoczni

 

 

LexLog

O autorach: blog zawiera artykuły prawników Kancelarii Pakulski, Kilarski i Wspólnicy. Autorzy specjalizują się w zakresie prawa podatkowego, gospodarczego, karnego oraz w prawie własności intelektualnej. Ich celem jest przybliżenie podstawowych zagadnień prawnych, które są istotne w działalności gospodarczej. 

Blog aktualizowany jest co tydzień o nowy wpis. Prócz zagadnień stricte prawnych jest też trochę o lifestyle'u. W zakładce Prawnik Po Godzinach można przeczytać opinie na temat filmów, książek oraz innych rzeczy, które autorzy robią w wolnym czasie. 

 

Odwiedź bloga LexLog

 

5 lexlog widoczni

 

 

Prawna Ochrona Znaków Towarowych

O autorze: Mikołaj Lech - prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.

Blog odpowiada na pytania: Co warto wiedzieć z zakresu prawa, aby zabezpieczyć swoją markę? Jak zarejestrować znak towarowy? Na blogu przeczytamy także dramatyczne historie osób zmuszonych do zmiany nazw swoich firm. Znajdziemy tu także regularnie publikowane podcasty, a także materiały wideo. Mikołaj Lech prowadzi kanał na YT z kilkumunutowymi poradami w różnych cyklach tematycznych.

 

Odwiedź blog Mikołaja Lecha

 

6 mikolaj lech widoczni

 

 

Lookreatywni.pl

O serwisie: znajdziemy tu artykuły o prawie w mediach, kulturze i biznesie. Serwis tworzy  10-osobowy team prawniczy, który świadczy usługi prawno-biznesowe dla branży kreatywnej oraz edukuje i inspiruje przedsiębiorców do skutecznego wdrażania i komercjalizowania rozwiązań innowacyjnych.

Serwis dedykowany jest, wszystkim, którzy coś tworzą: piszą, malują, rysują, rzeźbią, fotografują, tańczą, grają. Autorzy przybliżają prawo własności intelektualnej -  przedstawiają czytelnikom ich prawa i możliwości, jakie się z nim wiążą.

 

Odwiedź blog Lookreatywni

 

7 lookreatywni widoczni

 

 

Patent Na Kreatywność

O autorach: Autorami bloga są prawnicy i aplikanci Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Blog dotyczy przede wszystkim obszarów prawa w własności intelektualnej i i przemysłowej. 

Z artykułów dowiemy się o historiach znanych marek i tak, jak one musiały się uporać z kwestiami prawnymi. Ponadto autorzy nie stronią od kwestii związanych z prawem podatkowym, znakami towarowymi i prawem autorskim. Ciekawe przykłady z popkultury i showbiznesu sprawiają, że wpisy czyta się lekko i przyjemnie.

 

Odwiedź blog Patent Na Kreatywność

 

8 patent na kreatywnosc widoczni

 

 

Temida Jest Kobietą

O autorce: Katarzyna Przyborowska - radca prawny, od 2009 prowadzi własną kancelarię. Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, prawie pracy oraz prawach kobiet. Pomaga przedsiębiorczym kobietom w prowadzeniu i rozwoju ich działalności gospodarczych. 

Nie da się ukryć, że jest to blog o prawie pisany przez prawniczkę. O prawie, ale widzianym z punktu widzenia kobiety i dla Kobiet przede wszystkim. Blog pomaga wyjaśnić zawiłości przepisów prawa dotyczących przede wszystkim sytuacji Kobiet:

 • pracowników,
 • właścicielek własnych firm,
 • matek i żon
 • niań i dziennych opiekunek

Odwiedź blog Temida jest Kobietą

 

9 temida jest kobita widoczni

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę dla e-commerce!

 

Matka Prawnik

O autorce: Katarzyna Łodygowska - do założenia bloga zainspirowało mnie życie. Zauważyła, że setki kobiet takich szukają w internecie wiarygodnych informacji prawnych dotyczących prawa pracy, opieki okołoporodowej, macierzyństwa i wszelkich aspektów z tym związanych. Celem bloga jest zebranie wszystkich tych aspektów w jednym miejscu.   

Na blogu znajdziemy informacje informacje dotyczące:

 • prawa pracy,
 • praw kobiet w ciąży,
 • opieki okołoporodowej,
 • zasiłków,
 • działalności gospodarczej.

Odwiedź blog Matka Prawnik

 

10 matkaprawnik widoczni

 

 

CyberLaw

O autorce: Beata Marek - prawnik. Analizuje innowacje e-usług i możliwości ochrony. Łączy biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Pomaga zyskać przewagę na rynku projektom online i firmom technologicznym. 

Artykułu blogowe obejmują tematykę prawną z zakresu: e-commerce, ochrony danych osobowych, ochrony prywatności, ochrony wizerunku, ochrona znaków towarowych, czy patentów IT. 

 

 Odwiedź blog Cyber Law

 

11 cyber law widoczni

 

 

FutureTech.legal

O blogu: Autorem bloga jest Arkadiusz Szczudło.  Blog dotyczy prawa nowych technologie i przeznaczony jest głównie dla branży technologicznej. Znajdziemy tu niezbędne informacje do zgodnego z prawem poruszania się po świecie nowych technologii, w szczególności: prawa nowych technologii, blockchaina, crowdfundingu, czy ogólnie pojętego IT.

Arkadiusz Szczudło prowadzi także vloga na YouTube pt. "Okiem Prawnika". 

 

Odwiedź blog FutureTech.legal

 

12 future tech widoczni

 

 

Law 2 Business

O blogu: Blog Kancelarii prawnej Kochański, Zięba i Partnerzy, która zatrudnia ok. 100 prawników, adwokatów i radców prawnych. Specjalizują się w sektorach: Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny; Infrastruktura i Budownictwo; Nieruchomości; Sektor Usług Finansowych; Nowe Technologie i Telekomunikacja; Przemysł Farmaceutyczny i Ochrona Zdrowia; Media; Przemysł Obronny i Lotnictwo, Private Equity oraz FMCG, Handel Detaliczny i Motoryzacja.

Na blogu znajdziemy szeroko omówione i zanalizowane kwestie prawne z powyższych obszarów. 

 

Odwiedź blog Law2Business

 

13 law 2 business widoczni

 

Zastanawiasz się, ile kosztuje pozycjonowanie? Sprawdź nasz cennik!

 

 

Leszek Bloch

O autorze: radca prawny, specjalizujący się w zabezpieczaniu i dochodzeniu roszczeń w obrocie gospodarczym tj. popularnie mówiąc – windykacją. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych. Doradza, jak formułować i zabezpieczać umowy z kontrahentami. 

Blog przeznaczony jest dla wierzycieli. Powstał z myślą o dochodzących zapłaty małych i średnich przedsiębiorcach, zwłaszcza tych nie posiadających profesjonalnej obsługi prawnej.  Autor dzieli się zarówno swoimi doświadczeniami z zakresu procesu sądowego i egzekucji, jak i doświadczeniem współpracujących z nim adwokatów, komorników i radców prawnych. 

 

 

Odwiedź bloga Leszka Blocha

 

14 leszek blog widoczni

 

 

Przesył Energii

O autorze: Piotr Zamroch - radca prawny, specjalizujący się w problematyce energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień pozyskiwania przez przedsiębiorców przesyłowych praw do nieruchomości. 

Na blogu znajdziemy informacje o służebności przesyłu, korytarzach przesyłowych i bezumownym korzystaniu z nieruchomości. Autor przybliża także temat lokalizowania urządzeń przesyłowych w drogach publicznych oraz specyficzne rozwiązania prawne przewidziane przepisami prawa miejscowego.

 

 

Odwiedź blog Przesył Energii

 

15 przesyl energii widoczni

 

Jak zdobyć linki do strony pod pozycjonowanie?

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
TOP 15 Blogów Prawniczych Polsce

Średnia ocen użytkowników4.83 na podstawie 144 głosów

UDOSTĘPNIJ