TOP 15 Blogów Prawniczych Polsce

blogi prawnicze widoczni

Prawo, podobnie jak marketing internetowy, jest dziedziną stale zmieniającą się i wymagającą aktualizowania wiedzy. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, pracujesz na etat, jesteś związany z marketingiem, bądź z jakąkolwiek inną branżą  - warto znać swoje prawa i jego granice.. Skąd czerpać wiedzę, aby być na bieżąco z obowiązującymi ustawami i rozporządzeniami? Gdzie przeczytamy o prawie, tak aby je zrozumieć? Jak się okazuje, źródeł informacji z rzetelnymi poradami prawnymi jest naprawdę sporo. 

Język prawników i adwokatów wcale nie musi być niezrozumiały i mało przejrzysty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych blogerów, którzy prawne aspekty przedstawiają w sposób przystępny, lekki i łatwy do zrozumienia

 

Ile trwa proces pozycjonowania i kiedy zobaczysz pierwsze efekty? Sprawdź nasz poradnik!

 

praKreacja.pl

 AGENCJA WIDOCZNI POLECA

Autor: Wojciech Wawrzak - prawnik, obsługuję branżę kreatywną i e-commerce. Pomaga przedsiębiorcom, twórcom, freelancerom. 

Na blogu znajdziecie porady prawne dla: 

 • wszystkich przedsiębiorców,
 • spółek,
 • sklepów internetowych,
 • freelancerów,
 • twórców,
 • programistów,
 • marketerów,
 • blogerów.

Dla tych którzy wolą słuchać niż czytać, autor tworzy regularne podcasty 'Prawo dla Kreatywnych".

Odwiedź bloga praKreacja

 

prakreacja widoczni

 

 

TomaszPalak.pl

 AGENCJA WIDOCZNI POLECA

Autor: Tomasz Palak - radca prawny. Jego blog ma pokazać, że o prawie można mówić jasno, a mecenas nie musi być nudny. Pomaga oszczędzić czas, przekładając paragrafy na praktyczne działania. Rozwiązuje problemy, łącząc podejście prawne i biznesową sprawność.

Na blogu znajdziecie mnóstwo prawnych porad m.in z zakresu RODO, Zaiks'u, prawa autorskiego, czy mediów społecznościowych. W zakładce Palak Movie znajdują się materiały wideo (dostępne także na kanale Youtube)

 

Odwiedź Bloga Tomasza Palaka

 

tomasz palak widoczni

 

 

O Prawie Prościej

Autor: Karolina Georges - Towalska - radca prawny. Pomaga przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym przejść przez prawne labirynty i pokazuje, że to, co wydaje się nam takie skomplikowane, często może mieć proste rozwiązanie.

Blog o prawie dla przedsiębiorczych, podany w prostej formie: porady, wskazówki, informacje jak prawo wykorzystać do skuteczniejszego prowadzenia własnego biznesu i nie tylko. Blog prowadzony jest regularnie i stale aktualizowany nowymi wpisami. 

 

Odwiedź bloga O Prawie Prościej

 

3. o prawie prosciej widoczni

 

Z jakich etapów składa się proces pozycjonowania? Sprawdź!

 

 

Co Do Zasady

O portalu: Portal o prawie nie tylko dla przedsiębiorców. Skomplikowane kwestie prawne opisane są w sposób jasny i przystępny. Autorzy piszą o ciekawych orzeczeniach sądów polskich i unijnych, wprowadzanych i planowanych zmianach przepisów, a także tych niuansach prawa, które mogą mieć szczególnie istotne przełożenie na działalność gospodarczą.

Wydawcą portalu jest Kancekaria Wardyńscy i Wspólnicy. Co Do Zasady powstało z połączenia Portalu Procesowego (istniejącego od 2008 roku) i Portalu Transakcyjnego (istniejącego od 2012 roku). 

 

Odwiedź bloga Co Do Zasady

 

4 co do zasady widoczni

 

 

LexLog

O autorach: blog zawiera artykuły prawników Kancelarii Pakulski, Kilarski i Wspólnicy. Autorzy specjalizują się w zakresie prawa podatkowego, gospodarczego, karnego oraz w prawie własności intelektualnej. Ich celem jest przybliżenie podstawowych zagadnień prawnych, które są istotne w działalności gospodarczej. 

Blog aktualizowany jest co tydzień o nowy wpis. Prócz zagadnień stricte prawnych jest też trochę o lifestyle'u. W zakładce Prawnik Po Godzinach można przeczytać opinie na temat filmów, książek oraz innych rzeczy, które autorzy robią w wolnym czasie. 

 

Odwiedź bloga LexLog

 

5 lexlog widoczni

 

 

Prawna Ochrona Znaków Towarowych

O autorze: Mikołaj Lech - prawnik, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie autorskim.

Blog odpowiada na pytania: Co warto wiedzieć z zakresu prawa, aby zabezpieczyć swoją markę? Jak zarejestrować znak towarowy? Na blogu przeczytamy także dramatyczne historie osób zmuszonych do zmiany nazw swoich firm. Znajdziemy tu także regularnie publikowane podcasty, a także materiały wideo. Mikołaj Lech prowadzi kanał na YT z kilkumunutowymi poradami w różnych cyklach tematycznych.

 

Odwiedź blog Mikołaja Lecha

 

6 mikolaj lech widoczni

 

 

Lookreatywni.pl

O serwisie: znajdziemy tu artykuły o prawie w mediach, kulturze i biznesie. Serwis tworzy  10-osobowy team prawniczy, który świadczy usługi prawno-biznesowe dla branży kreatywnej oraz edukuje i inspiruje przedsiębiorców do skutecznego wdrażania i komercjalizowania rozwiązań innowacyjnych.

Serwis dedykowany jest, wszystkim, którzy coś tworzą: piszą, malują, rysują, rzeźbią, fotografują, tańczą, grają. Autorzy przybliżają prawo własności intelektualnej -  przedstawiają czytelnikom ich prawa i możliwości, jakie się z nim wiążą.

 

Odwiedź blog Lookreatywni

 

7 lookreatywni widoczni

 

 

Patent Na Kreatywność

O autorach: Autorami bloga są prawnicy i aplikanci Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy. Blog dotyczy przede wszystkim obszarów prawa w własności intelektualnej i i przemysłowej. 

Z artykułów dowiemy się o historiach znanych marek i tak, jak one musiały się uporać z kwestiami prawnymi. Ponadto autorzy nie stronią od kwestii związanych z prawem podatkowym, znakami towarowymi i prawem autorskim. Ciekawe przykłady z popkultury i showbiznesu sprawiają, że wpisy czyta się lekko i przyjemnie.

 

Odwiedź blog Patent Na Kreatywność

 

8 patent na kreatywnosc widoczni

 

 

Temida Jest Kobietą

O autorce: Katarzyna Przyborowska - radca prawny, od 2009 prowadzi własną kancelarię. Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, prawie pracy oraz prawach kobiet. Pomaga przedsiębiorczym kobietom w prowadzeniu i rozwoju ich działalności gospodarczych. 

Nie da się ukryć, że jest to blog o prawie pisany przez prawniczkę. O prawie, ale widzianym z punktu widzenia kobiety i dla Kobiet przede wszystkim. Blog pomaga wyjaśnić zawiłości przepisów prawa dotyczących przede wszystkim sytuacji Kobiet:

 • pracowników,
 • właścicielek własnych firm,
 • matek i żon
 • niań i dziennych opiekunek

Odwiedź blog Temida jest Kobietą

 

9 temida jest kobita widoczni

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę dla e-commerce!

 

Matka Prawnik

O autorce: Katarzyna Łodygowska - do założenia bloga zainspirowało mnie życie. Zauważyła, że setki kobiet takich szukają w internecie wiarygodnych informacji prawnych dotyczących prawa pracy, opieki okołoporodowej, macierzyństwa i wszelkich aspektów z tym związanych. Celem bloga jest zebranie wszystkich tych aspektów w jednym miejscu.   

Na blogu znajdziemy informacje informacje dotyczące:

 • prawa pracy,
 • praw kobiet w ciąży,
 • opieki okołoporodowej,
 • zasiłków,
 • działalności gospodarczej.

Odwiedź blog Matka Prawnik

 

10 matkaprawnik widoczni

 

 

CyberLaw

O autorce: Beata Marek - prawnik. Analizuje innowacje e-usług i możliwości ochrony. Łączy biznes z prawem i bezpieczeństwem teleinformatycznym. Pomaga zyskać przewagę na rynku projektom online i firmom technologicznym. 

Artykułu blogowe obejmują tematykę prawną z zakresu: e-commerce, ochrony danych osobowych, ochrony prywatności, ochrony wizerunku, ochrona znaków towarowych, czy patentów IT. 

 

 Odwiedź blog Cyber Law

 

11 cyber law widoczni

 

 

FutureTech.legal

O blogu: Autorem bloga jest Arkadiusz Szczudło.  Blog dotyczy prawa nowych technologie i przeznaczony jest głównie dla branży technologicznej. Znajdziemy tu niezbędne informacje do zgodnego z prawem poruszania się po świecie nowych technologii, w szczególności: prawa nowych technologii, blockchaina, crowdfundingu, czy ogólnie pojętego IT.

Arkadiusz Szczudło prowadzi także vloga na YouTube pt. "Okiem Prawnika". 

 

Odwiedź blog FutureTech.legal

 

12 future tech widoczni

 

 

Law 2 Business

O blogu: Blog Kancelarii prawnej Kochański, Zięba i Partnerzy, która zatrudnia ok. 100 prawników, adwokatów i radców prawnych. Specjalizują się w sektorach: Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny; Infrastruktura i Budownictwo; Nieruchomości; Sektor Usług Finansowych; Nowe Technologie i Telekomunikacja; Przemysł Farmaceutyczny i Ochrona Zdrowia; Media; Przemysł Obronny i Lotnictwo, Private Equity oraz FMCG, Handel Detaliczny i Motoryzacja.

Na blogu znajdziemy szeroko omówione i zanalizowane kwestie prawne z powyższych obszarów. 

 

Odwiedź blog Law2Business

 

13 law 2 business widoczni

 

Zastanawiasz się, ile kosztuje pozycjonowanie? Sprawdź nasz cennik!

 

 

Leszek Bloch

O autorze: radca prawny, specjalizujący się w zabezpieczaniu i dochodzeniu roszczeń w obrocie gospodarczym tj. popularnie mówiąc – windykacją. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych. Doradza, jak formułować i zabezpieczać umowy z kontrahentami. 

Blog przeznaczony jest dla wierzycieli. Powstał z myślą o dochodzących zapłaty małych i średnich przedsiębiorcach, zwłaszcza tych nie posiadających profesjonalnej obsługi prawnej.  Autor dzieli się zarówno swoimi doświadczeniami z zakresu procesu sądowego i egzekucji, jak i doświadczeniem współpracujących z nim adwokatów, komorników i radców prawnych. 

 

 

Odwiedź bloga Leszka Blocha

 

14 leszek blog widoczni

 

 

Przesył Energii

O autorze: Piotr Zamroch - radca prawny, specjalizujący się w problematyce energetycznej, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień pozyskiwania przez przedsiębiorców przesyłowych praw do nieruchomości. 

Na blogu znajdziemy informacje o służebności przesyłu, korytarzach przesyłowych i bezumownym korzystaniu z nieruchomości. Autor przybliża także temat lokalizowania urządzeń przesyłowych w drogach publicznych oraz specyficzne rozwiązania prawne przewidziane przepisami prawa miejscowego.

 

 

Odwiedź blog Przesył Energii

 

15 przesyl energii widoczni

 

Jak zdobyć linki do strony pod pozycjonowanie?

 

Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
TOP 15 Blogów Prawniczych Polsce

Średnia ocen użytkowników4.81 na podstawie 143 głosów

UDOSTĘPNIJ