Najlepsze Podcasty w Polsce! Zobacz nasze zestawienie - część II

microphone 2343043 960 720

Podcasty - coraz bardziej popularna w Polsce forma dzielenia się wiedzą. Świadczy o tym wiele nowych nazwisk podcasterów, inspirujących nas słowem i dźwiękiem.

Dlaczego warto słuchać podcastówPrzede wszystkim to okazja do rozwoju podana w przystępny i czytelny sposóbW przeciwieństwie do materiałów wideo, nie angażują tak bardzo naszej uwagi. Możemy ich słuchać jadąc samochodem, wykonując obowiązki domowe, czy podczas spaceru.

Dla tych, którzy dopiero odkrywają tę formę nauki, przygotowaliśmy drugą część zestawienia najlepszych podcastów w Polsce w kategorii: Biznes oraz Motywacja i Samorozwój: 

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Zobacz naszą ofertę

Kategoria BIZNES

Menedżer PLUS

Autorem podcastu Menedżer Plus jest Mariusz Chrapko, który w poszczególnych odcinkach opowiada o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. Audycja przeznaczona jest dla wszystkich liderów, menedżerów oraz członków zespołów projektowych, którym zależy na własnym rozwoju.

Te podcasty polecamy!

Jak przebiega proces pozycjonowania? - sprawdź nasz poradnik!

 

Pomagamy budować biznes dzięki pozycjonowaniu stron Zobacz więcej

 

To się opłaca

Autorką podcastu jest Agnieszka Skupieńska, która od 7 lat jest freelancerką. W swoich audycjach uczy innych, jak zarabiać, pracując zdalnie. Podcasty świetnie trafią do właścicieli małych firm, freelancerów oraz osób, które myślą o zmianie ścieżki zawodowej.

Te podcasty polecamy:

 

Mała Wielka Firma

Podcast Marka Jankowskiego prowadzony jest regularnie od 2009 roku. Swoje nagrania kieruje do przedsiębiorców, radząc w dziedzinie marketingu, zarządzania, sprzedaży, zatrudnienia, czy pomysłów na biznes. 

Te podcasty polecamy:

 

Tuż Przy Uchu

Katarzyna Bieleniewicz, autorka podcastu, swoje audycje dedykuje osobom przedsiębiorczym i kreatywnym. Wraz z zaproszonymi gośćmi podpowiada słuchaczom jak odkrywać swoje pasje, poznawać słabe i mocne strony, czy efektywnie zarządzać swoją pracą.

Te podcasty polecamy:

 

Greg Albrecht Podcast: wszystkie twarze biznesu

Podcasty Grega Albrechta to prezentacja sylwetek polskich przedsiębiorców, którzy startowali ze swoimi firmami "od zera"Rozmowy przybliżają słuchaczom modele myślenia, strategie działania i umiejętności, które zadziałały w prowadzeniu biznesu. 

Te podcasty polecamy!

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? - zobacz poradnik!

 

Chcesz zwiększyć sprzedaż na stronie internetowej? Zobacz naszą ofertę.

 

 

Pani Swojego Czasu "Od Kuchni"

Ola Budzyńska przygodę z podcastami rozpoczęła ponad rok temu. Audycje skupiają się wokół tematu biznesu online i sposobach na efektywne zarządzanie projektami. Znajdziemy tu także przydatne porady z zakresu mediów społecznościowych.

Te podcasty polecamy!

 

Klientomania

Maciej Buś podcast Klientomania prowadzi od roku 2015. Ze swoimi gośćmi rozmawia o mądrym podejściu do konsumenta i jego obsługi. Każdy podcast to komentarz świata sprzedaży i relacji na linki marka - klient.

Te podcasty polecamy!

 

Kategoria: Motywacja i Samorozwój

 

Lepiej Teraz

Radek Budnicki w swoich audycjach opowiada o mądrym i kreatywnym życiu w poszukiwaniu wolności, nie tylko zawodowej. Do podcastów często zaprasza gości, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i filozofią życia. 

Te podcasty polecamy!

 

Kłosiński

Jacek Kłosiński doradza swoim słuchaczom i czytelnikom w kilku obszarach: biznes, design, kreatywność, kariera, rozwój i produktywność. Audycje mają być inspiracją do wprowadzenia zmian w swoim stylu życiu.

Te podcasty polecamy!

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty pozycjonowania? - zobacz poradnik

 

Z pasją o mocnych stronach

W swoimi podcastach Dominik Juszczyk opowiada o tym, jak odkrywać swoje talenty, budować swoje mocne strony i jak z nich korzystać w codziennym życiu. Audycje są przeprowadzane s formie rozmowy z gośćmi z różnych specjalizacji.  

Te podcasty polecamy!

 

Each One Teach One

 Podcast Michała „Vasquez” Plewniaka charakteryzują trzy przymiotniki: kreatywnie, pozytywnie, zdrowo. Jego audycje dotyczą różnorodnych form spędzania wolnego czasu, lifestyle'u oraz odżywiania. Na jego stronie znajdziemy już ponad 40 odcinków.

Te podcasty polecamy!

 

Nie tylko Design

Podcast prowadzi Tomasz Skórski, którzy w branży informatycznej ma ponad 16-letnie doświadczenie. Nie tylko Design to miejsce gdzie możemy posłuchać o polskim designie, jego problemach, ciekawych projektach cyfrowych. 

Te podcasty polecamy!

Chcesz, aby Twoja strona znalazła się w TOP 10 Google? Zobacz, co trzeba zrobić!

 

FAQ - pytania i odpowiedzi

1. Co to jest podcast?

Podcasting to rodzaj audycji radiowej, transmitowanej cyklicznie i podzielonej najczęściej na odcinki. Podcaster, czyli prowadzący dzieli się w poszczególnych odcinkach wiedzą, spostrzeżeniami i obserwacjami na dany temat. Podcasty przeważnie dotyczą konkretnej branży/dziedziny.

2. Skąd czerpać pomysły na podcast?

Najlepszą inspiracją do kolejnych odcinków podcastów mogą być zaproszeni do audycji goście. Warto nawiązać kontakt z ekspertami w danej dziedzinie i osobami z autorytetem, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

3. Ile powinien trwać podcast?

Najbardziej optymalną długością będzie ok.30 min. W tym czasie można spokojnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami lub przeprowadzić wartościowy wywiad. Odcinki przekraczające 1h mogą być już męczące dla słuchaczy.

4. Jak zacząć przygodę z podcastingiem?

Wystarczy dobry pomysł na serię odcinków, sprawny sprzęt do nagrywania  - mikrofon i interfejs audio, a także podstawowe umiejętności montowania plików audio. W tym celu warto skorzystać z bezpłatnego i prostego w użyciu narzędzia Audacity. 

5. Gdzie publikować podcasty?

Najbardziej popularnym i polecanym rozwiązaniem jest dystrybucja podcastu za pośrednictwem Spreaker. Dzięki temu narzędziu twój podcast opublikowany na wszystkich najważniejszych platformach streamingowych.

Co to jest optymalizacja techniczna strony i jak ją zrobić?

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Najlepsze Podcasty w Polsce! Zobacz nasze zestawienie - część II

Średnia ocen użytkowników4.72 na podstawie 197 głosów

UDOSTĘPNIJ