11 skutecznych sposobów na reklamę lokalnej firmy w internecie

11 skutecznych sposobow na reklame lokalnej firmy w internecie
Spis treści

• Reklama strony na lokalnym rynku - dlaczego warto?

• Jak reklamować firmę lokalnie? 11 skutecznych sposobów

• Zainwestuj w pozycjonowanie lokalne

• Stwórz i zoptymalizuj profil firmy w Google

• Aktywnie pozyskuj opinie o swojej firmie

• Zoptymalizuj stronę pod kątem potrzeb społeczności lokalnej

• Umieść firmę w lokalnych katalogach

• Uruchom program lojalnościowy

• Uruchom kampanię Google Ads

• Rozważ promocję w Bing

• Organizuj lokalne wydarzenia i konkursy

• Reklamuj firmę lokalnie w mediach społecznościowych

• Edukuj lokalną społeczność

• Podsumowanie

Reklama lokalna stanowi kluczowy element strategii marketingowej wielu przedsiębiorstw, umożliwiając im budowanie silnej pozycji oraz lojalnej bazy klientów na ograniczonym geograficznie terenie. Jest to forma promocji, która pozwala firmom na bezpośrednie dotarcie do swojej docelowej grupy odbiorców, dostosowując komunikaty i ofertę do specyficznych potrzeb i oczekiwań lokalnej społeczności. Efektywna reklama firmy na lokalnym rynku łączy w sobie różnorodne kanały i narzędzia, takie jak media społecznościowe, lokalne wydarzenia, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Jak reklamować lokalną firmę w internecie i jakie strategie wykorzystać? Sprawdź nasze pomysły!

Chcesz rozkręcić swoją stronę?

Skorzystaj z indywidualnych porad ekspertów

 

Chcesz zwiększyć wyniki swojej firmy? Skorzystaj ze wsparcia naszych ekspertów i poznaj pełnię możliwości Twojej strony. 

Poznaj bezpłatne wskazówki od Widocznych zakresu:

 • Pozycjonowania
 • Kampanii Google Ads
 • Optymalizacji UX
Umów się na darmowy audyt
widoczni 54


Reklama strony na lokalnym rynku - dlaczego warto?

Dlaczego warto promować firmę na rynku lokalnym? Po pierwsze, pozwala dotrzeć do precyzyjnie określonej grupy odbiorców, co zwiększa szanse na osiągnięcie lepszych wyników sprzedażowych. Lokalni klienci często szukają produktów czy usług „blisko domu”, a obecność firmy w lokalnych mediach czy na lokalnych wydarzeniach buduje zaufanie i rozpoznawalność marki. Ponadto reklama lokalna może być bardziej efektywna i tańsza, pozwalając na zbudowanie silnych, osobistych relacji z klientami, co jest trudniejsze do osiągnięcia w przypadku kampanii ogólnonarodowych czy globalnych. Inwestycja w promocję lokalną może także przyczynić się do rozwoju i wzrostu firmy, umacniając jej pozycję na rynku i tworząc solidne fundamenty do dalszej ekspansji. Co więcej, obecnie odbiorcy często chętnie wspierają lokalne inicjatywy, biorąc pod uwagę, że w ten sposób ich pieniądze pozostają w polskiej gospodarce.


Jak reklamować firmę lokalnie? 11 skutecznych sposobów

Prowadzisz lokalną firmę? Musisz pokazać się na lokalnym rynku i wśród odbiorców w okolicy. Nie wiesz, jak to zrobić? Nic straconego — sprawdź nasze taktyki i pomysły, dzięki którym zyskasz skuteczną reklamę firmy lokalnej.


1. Zainwestuj w pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne to jeden z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na promocję marki na lokalnym rynku. Polega ono na optymalizacji strony internetowej pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania. W efekcie Twoja strona wyświetli się w odpowiedzi na zapytania lokalne powiązane z Twoją ofertą. W jaki sposób realizować lokalne SEO dla firmy?

 • Pozyskuj linki przychodzące z lokalnych stron.
 • Zoptymalizuj stronę pod kątem lokalnych zapytań, dodając w treściach informację o lokalizacji i stosując lokalne frazy kluczowe, np. hydraulik Poznań, renowacja mebli Warszawa Wola, kwiaciarnia Bemowo.
 • Dla każdej lokalizacji przygotuj odrębną podstronę. Na przykład — jeśli masz punkty w różnych dzielnicach, dla każdej z nich utwórz odrębną ofertę pod odrębnym adresem URL.
 • Pozyskuj opinie o firmie w profilu firmy w Google i aktywnie na nie odpowiadaj.

Sprawdź także:

Wyniki local packa dla sklepu zoologicznego, czyli trzy najlepiej dopasowane wyniki z map Google widoczne w wyszukiwarce w odpowiedzi na lokalne zapytanie


2. Stwórz i zoptymalizuj profil firmy w Google

Jak reklamować lokalną firmę w internecie? Nie sposób pominąć profilu firmy w Google. Jeśli jeszcze go nie masz, szybko go załóż. To wirtualna wizytówka Twojej firmy, która wyświetla się w wynikach wyszukiwania w odpowiedzi na zapytanie zawierające nazwę Twojej marki. Mogą ją założyć firmy, które mają fizyczną siedzibę, By jednak użytkownik faktycznie korzystał z informacji zawartych w profilu Twojej firmy, musisz go najpierw odpowiednio zoptymalizować. Jak to zrobić?

 • Umieść w wizytówce dane kontaktowe - dokładny adres, telefon, adres e-mail oraz adres strony internetowej.
 • Dodaj informacje o godzinach otwarcia i aktualizuj je każdorazowo przy wprowadzanych zmianach. Informuj także odbiorców, czy pracujesz w sylwestra, wigilię o inne dni.
 • Dbaj o pozyskiwanie opinii w wizytówce Google. Im masz ich więcej, tym większa szansa, że Twoja marka wyświetli się w odpowiedzi na zapytanie.
 • Uzupełnij profil o odpowiedzi na najczęstsze pytania użytkowników.
 • Informuj klientów, co u Ciebie słychać, dodaj za pośrednictwem postów informację o promocjach, zniżkach, nowych wpisach na blogu. Pamiętaj, by regularnie aktualizować takie informacje.
 • Dodaj zdjęcia do profilu firmy w Google. Zadbaj, by były one wysokiej jakości i kompleksowo prezentowały Twoja markę. Rozważ także wdrożenie opcji wirtualnego spaceru.

Sprawdź również:

Profil firmy — Rogalowego Muzeum w Poznaniu w Google

Godziny otwarcia agencji widoczni widoczne w profilu firmy w Google

Sekcja pytań i odpowiedzi w profilu firmy w Google agencji widoczni

informacje o zniżkach i promocjach w profilu firmy widoczni w Google


3. Aktywnie pozyskuj opinie o swojej firmie

Opinie klientów są niezwykle cennym zasobem dla każdej firmy działającej lokalnie. Pokazują one wiarygodność, reputację oraz jakość oferowanych produktów lub usług. Aktywne pozyskiwanie opinii pomaga budować pozytywny wizerunek firmy oraz poprawia widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania. By jednak faktycznie działały na Twoją korzyść, musisz zadbać o kilka elementów:

 • Zachęcaj klientów do wystawiania opinii — nie wahaj się prosić zadowolonych klientów o pozostawienie opinii po zakupie produktu czy skorzystaniu z usługi. Możesz to zrobić bezpośrednio, mailowo lub za pomocą mediów społecznościowych.
 • Ułatw klientom proces wystawiania opinii, podając im bezpośrednie linki do Twojego profilu Google Moja Firma, Facebooka czy innych platform, na których możesz zbierać recenzje.
 • Staraj się odpowiadać na wszystkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pokaż, że cenisz feedback od klientów i jesteś gotowy poprawić ewentualne niedociągnięcia. Jeśli popełniłeś błąd — przeproś za niego i zaproponuj zadośćuczynienie. Postaraj się też przenieść dyskusję do rozmowy prywatnej, zamiast kontynuować ją na forum.
 • Wyróżnione opinie możesz wykorzystać na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych czy w materiałach reklamowych, pokazując, że Twoja firma jest dobrze oceniana przez klientów.

Sprawdź koniecznie:

Nie wiesz, jak skutecznie wypromować sklep w internecie? Wypróbuj pozycjonowanie dla e-commerce


4. Zoptymalizuj stronę pod kątem potrzeb społeczności lokalnej

Optymalizacja strony internetowej firmy z myślą o lokalnych użytkownikach jest niezbędna, aby przyciągnąć więcej klientów i zwiększyć widoczność w lokalnych wynikach wyszukiwania. Jest to proces, który obejmuje różne aspekty, takie jak zawartość strony, SEO oraz design. Oto kilka kroków, które pomogą Ci zoptymalizować swoją stronę dla lokalnych klientów:

 • Wprowadź do treści strony słowa kluczowe związane z lokalizacją firmy, takie jak nazwa miasta czy dzielnicy, aby poprawić pozycjonowanie w lokalnych wyszukiwaniach.
 • Dodaje dane teleadresowe — w widocznym miejscu strony umieść istotne informacje, takie jak nazwa, adres, numer telefonu (NAP - Name, Address, Phone) i godziny otwarcia. To podstawowe dane, które potencjalni klienci będą chcieli szybko znaleźć. Możesz dodać je na przykład w stopce na każdej podstronie.
 • Dodaj mapę lokalizacji — zintegruj mapę Google Maps z zaznaczoną lokalizacją Twojej firmy. Ułatwi to klientom znalezienie Twojego miejsca oraz zaplanowanie trasy dojazdu.
  Stwórz treści, które będą odpowiednie i atrakcyjne dla lokalnej grupy odbiorców, na przykład blogi czy artykuły o lokalnych wydarzeniach i problemach, które możesz rozwiązać swoją ofertą.
 • Zadbaj o optymalizację mobilną — upewnij się, że Twoja strona jest responsywna i łatwa do nawigacji na smartfonach czy tabletach, co jest szczególnie ważne dla osób szukających informacji „w drodze”.

Dane teleadresowe w stopce strony agencji widoczni


5. Umieść firmę w lokalnych katalogach

Obecność firmy w lokalnych katalogach internetowych jest jednym z fundamentalnych elementów strategii promocji na lokalnym rynku. Lokalne katalogi, takie jak Panorama Firm czy lokalne wykazy firm, pomagają zwiększyć widoczność Twojej firmy w sieci, poprawiają lokalne SEO i pomagają budować autorytet w lokalnej społeczności Jeśli działasz w branży kreatywnej, dodaj swój profil na platformie Clutch. Jak reklamować lokalną firmę za pomocą katalogów?

 • Znajdź katalogi, które są popularne w Twoim regionie oraz branży. Upewnij się, że wybrany katalog jest renomowany i ma pozytywny wpływ na SEO.
 • Dokładnie wypełnij profil firmy w wybranym katalogu, dodając takie informacje jak nazwa, adres, numer telefonu, godziny otwarcia, opis działalności, oraz link do strony internetowej.
 • Dodaj wartościowe informacje, które pomogą potencjalnym klientom lepiej zrozumieć, czym się zajmujesz. Mogą to być zdjęcia, menu, lista usług, cennik czy aktualne promocje.
 • Regularnie aktualizuj informacje w katalogach, reaguj na opinie i pytania klientów, aby pokazać, że jesteś aktywny i zainteresowany opiniami klientów.
 • Upewnij się, że informacje o Twojej firmie są spójne we wszystkich katalogach. Nieścisłości mogą wprowadzać klientów w błąd i negatywnie wpłynąć na pozycjonowanie strony.
 • Upewnij się, że profil firmy jest zoptymalizowany pod kątem lokalnych słów kluczowych, aby zwiększyć szansę na wyświetlanie się w lokalnych wynikach wyszukiwania.

Profil agencji widoczni na platformie Clutch


6. Uruchom program lojalnościowy

Program lojalnościowy to strategiczny instrument marketingowy, który ma na celu zwiększenie zaangażowania i lojalności klientów poprzez oferowanie różnych form nagród i benefitów za regularne korzystanie z oferty firmy. Jak reklamować firmę na lokalnym rynku, wykorzystując tę strategię?

 • Zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć dzięki programowi lojalnościowemu (np. zwiększenie częstotliwości zakupów, pozyskiwanie nowych klientów) i jakie benefity będą dla nich atrakcyjne (zniżki, prezenty, ekskluzywne oferty).
 • Tworząc program, upewnij się, że jest on prosty i zrozumiały dla klientów. Komunikuj zasady oraz korzyści jasno i precyzyjnie. Możesz je np. wyświetlić w swoim punkcie sprzedaży.
 • Staraj się personalizować ofertę w ramach programu, dostosowując nagrody i promocje do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów.
 • Regularnie informuj uczestników programu o aktualnych promocjach, nagrodach i zmianach w programie, używając do tego różnych kanałów komunikacji, takich jak e-mail, SMS czy media społecznościowe.
 • Rozważ użycie specjalistycznego oprogramowania lub aplikacji mobilnej do zarządzania programem lojalnościowym, co może pomóc w automatyzacji wielu procesów i zwiększyć atrakcyjność programu dla klientów.
 • Aby przyciągnąć nowych klientów, oferuj specjalne zachęty czy bonusy za dołączenie do programu, takie jak zniżki na pierwsze zakupy czy podwójne punkty.

Przykłady programów lojalnościowych, które możesz wdrożyć do promocji swojej lokalnej firmy:

 • Punkty za zakupy - za każdy zakup w firmie klienci otrzymują punkty, które mogą wymieniać na zniżki, produkty lub usługi. Na przykład, za każde wydane 10 zł klient zdobywa 1 punkt, a 100 punktów może być wymienionych na zniżkę 10%.
 • Karta stałego klienta - klient otrzymuje kartę, która jest stemplowana lub skanowana przy każdym zakupie. Po zebraniu określonej liczby stempli klient otrzymuje prezent lub zniżkę czy darmowe wejście.
 • Program urodzinowy - oferty specjalne dla klientów w dniu ich urodzin, takie jak zniżki, małe prezenty czy specjalne vouchery.


7. Uruchom kampanię Google Ads

Reklama Google Ads sprawdzi się również do promocji lokalnej firmy. W jaki sposób wykorzystać jej możliwości do pozyskiwania klientów z okolicy?

 • Zainwestuj w reklamę w sieci wyszukiwania.
 • Uruchom kampanię Performance Max ukierunkowaną na promowanie fizycznej lokalizacji sklepu. Ten typ kampanii wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe, by jak najlepiej zoptymalizować Twoje reklamy. To świetna opcja dla lokalnych firm z niedużym budżetem, ponieważ umożliwia reklamę lokalnej firmy w różnych miejscach docelowych w ramach jednej kampanii.
 • Wykorzystaj możliwość targetowania geograficznego, aby Twoje reklamy wyświetlały się tylko użytkownikom w określonym obszarze, na którym działasz.
 • Wykorzystaj rozszerzenia reklamy (komponenty), które pozwalają na dodanie dodatkowych informacji do Twojej reklamy, takich jak lokalizacja (dokładny adres) czy numer telefonu.
 • Rozważ użycie remarketingu, aby ponownie dotrzeć do użytkowników, którzy odwiedzili twoją stronę, ale nie dokonali zakupu lub innego pożądanego działania.

Sprawdź również, co to jest kampania Performance Max.

Reklama w sieci wyszukiwania z komponentem (rozszerzeniem) lokalizacji


8. Rozważ promocję w Bing

Promocja firmy w wyszukiwarce Bing jest często pomijana przez marketerów, którzy skupiają swoją uwagę głównie na Google. Jednak Bing, jako druga co do wielkości wyszukiwarka internetowa, również oferuje wiele możliwości, które warto wykorzystać w strategii marketingowej. Jak reklamować firmę lokalnie w Bing?

 • Utwórz profil w Bing Places,
 • Zainwestuj w pozycjonowanie w Bing - w tym celu zoptymalizuj stronę, pozyskuj opinie o firmie w Bing Places, dodaj zdjęcia do profilu.
 • Wykorzystaj reklamę w Microsoft Advertising. Możesz skorzystać z targetowania geograficznego, rozszerzeń reklam i innych funkcji, które umożliwią Ci reklamę lokalnej strony w Bing.

Sprawdź:

profil firmy w Bing


9. Organizuj lokalne wydarzenia i konkursy

Reklama firmy na lokalnym rynku może opierać się także na angażowaniu lokalnej społeczności. Ten cel możesz osiągnąć, organizując wydarzenia i konkursy o lokalnym zasięgu skierowane do osób z okolicy. Jakie działania warto podjąć?

 • Organizuj spotkania czy warsztaty, które są związane z Twoją branżą. Mogą to być szkolenia, prezentacje produktów czy pokazy.
 • Zorganizuj dzień otwarty w Twojej firmie, gdzie klienci mogą zapoznać się z Twoimi produktami/usługami i zespołem.
 • Współpracuj z innymi lokalnymi przedsiębiorstwami, aby zorganizować wspólne wydarzenia, które przyciągną więcej osób.
 • Rozważ organizację loterii z atrakcyjnymi nagrodami związanymi z Twoją firmą lub branżą.
 • Weź udział w lokalnych targach czy festiwalach, gdzie możesz promować swoją firmę, produkty czy usługi.
 • Rozważ sponsorowanie lokalnych wydarzeń czy drużyn sportowych, aby zwiększyć rozpoznawalność marki w lokalnej społeczności.
 • Możesz również zorganizować wydarzenia dobroczynne, takie jak zbiórki czy wolontariat, pokazując, że Twoja firma angażuje się w życie społeczności.

Chcesz poprawić widoczność swojej strony w Google? Postaw na pozycjonowanie


10. Reklamuj firmę lokalnie w mediach społecznościowych

Media społecznościowe są potężnym narzędziem w promocji lokalnej firmy, umożliwiającym dotarcie do szerokiej, zaangażowanej publiczności i budowanie silnych relacji z klientami. Do reklamy strony na lokalnym rynku możesz wykorzystać m.in. Facebook Ads, Instagram Ads czy reklamy na TikToku. Jak to zrobić i jak pozyskiwać więcej klientów poprzez reklamę firmy w mediach społecznościowych?

 • Wybierz platformy, które są najbardziej popularne wśród Twojej lokalnej publiczności, takie jak Facebook, Instagram, LinkedIn czy TikTok.
 • Stwórz atrakcyjną stronę lub konto firmy, zawierające wszystkie niezbędne informacje, takie jak nazwa firmy, lokalizacja, godziny otwarcia i opis oferowanych produktów/usług.
 • Poznaj swoich odbiorców w mediach społecznościowych — ich potrzeby, preferencje i sposób korzystania z mediów społecznościowych. Dane pozyskasz np. w Meta Business Suite i Audience Insights.
 • Dziel się treściami, które są interesujące i przydatne dla lokalnej publiczności, takie jak aktualności, promocje, wydarzenia lub ciekawostki z życia firmy.
 • Wykorzystaj w reklamach opinie i recenzje użytkowników.
 • Wykorzystaj możliwości targetowania geolokalizacyjnego, aby Twoje reklamy dotarły do lokalnej publiczności. Możesz także użyć innych filtrów, takich jak wiek, płeć czy zainteresowania.
 • Utwórz kampanię z celem Rozpoznawalność. Skupiają się one na dotarciu do jak największej grupy odbiorców.

Zobacz:


11. Edukuj lokalną społeczność

Edukowanie lokalnej społeczności nie tylko pomaga budować zaufanie i autorytet w swojej branży, ale także umacnia relacje z klientami i potencjalnymi klientami. W jaki sposób możesz dostarczać swoim klientom przydatną wiedzę?

 • Zaplanuj i zorganizuj regularne warsztaty lub szkolenia, które pomagają lokalnej społeczności zdobyć nowe umiejętności czy wiedzę związaną z Twoją branżą.
 • Publikuj blogi, artykuły czy e-booki, które dostarczają wartościowej i przydatnej wiedzy. Upewnij się, że treści są dostosowane do potrzeb i zainteresowań lokalnej społeczności.
 • Weź udział w wydarzeniach edukacyjnych organizowanych przez inne instytucje, szkoły czy organizacje, gdzie możesz dzielić się swoją ekspertyzą.
 • Wykorzystaj technologię do organizowania webinarów czy kursów online, które są dostępne dla lokalnej społeczności, nawet jeśli nie mogą uczestniczyć osobiście.
 • Regularnie publikuj edukacyjne treści w social mediach, takie jak krótkie filmy, infografiki czy wskazówki.
 • Rozważ wysyłanie regularnych newsletterów e-mail z ciekawymi informacjami, poradami czy aktualnościami branżowymi.
 • Nawiąż współpracę z lokalnymi edukatorami, szkołami czy uniwersytetami w celu prowadzenia wspólnych projektów edukacyjnych czy wykładów.
 • Staraj się, aby Twoje inicjatywy edukacyjne były interaktywne i angażujące, zachęcając uczestników do zadawania pytań i uczestnictwa w dyskusji.
 • Dostosowuj treści edukacyjne do poziomu wiedzy i zainteresowań odbiorców, aby były jak najbardziej przystępne i atrakcyjne.

Lokalne wydarzenia organizowane przez agencję widoczni w Poznaniu dla branży marketingowej oraz przedsiębiorców


11 skutecznych sposobów na reklamę lokalnej firmy w internecie. Podsumowanie

Reklamowanie firmy lokalnie nie jest już opcją, ale koniecznością. Efektywna promocja lokalna potrafi zwiększyć widoczność marki, przyciągnąć nowych klientów i zbudować lojalność wśród obecnych. Zastosowanie się do przedstawionych w tym artykule strategii, takich jak pozycjonowanie lokalne, edukacja lokalnej społeczności, kampanie w mediach społecznościowych umożliwia przekształcenie lokalnej firmy w prężnie działającą markę, docenianą przez lokalną społeczność. Adaptacja tych metod do indywidualnych potrzeb i charakterystyki firmy może przynieść oczekiwane rezultaty i sukces na lokalnym rynku.

Jakie są najskuteczniejsze metody lokalnej reklamy?
Down arrow

Najskuteczniejsze metody lokalnej reklamy to często te, które są najbardziej dostosowane do specyfiki lokalnej społeczności. Do popularnych i efektywnych metod należą: reklama w lokalnych mediach, uczestnictwo w lokalnych wydarzeniach i festiwalach, optymalizacja strony internetowej pod kątem lokalnego SEO oraz wykorzystanie mediów społecznościowych do nawiązywania relacji z lokalnymi klientami.

Jak zmierzyć skuteczność mojej lokalnej kampanii reklamowej?
Down arrow

Skuteczność lokalnej kampanii reklamowej można zmierzyć na różne sposoby, w zależności od wybranych metod i celów kampanii. Można użyć narzędzi analitycznych dostępnych w mediach społecznościowych, obserwować ruch na stronie internetowej, śledzić konwersje czy też zbierać opinie i recenzje od klientów.

Czy lokalna reklama jest kosztowna?
Down arrow

Koszty lokalnej reklamy mogą się różnić w zależności od wybranych strategii i narzędzi. Niektóre formy, takie jak reklama w social mediach czy udział w lokalnych wydarzeniach, mogą być stosunkowo niedrogie, a nawet darmowe. Inne, takie jak reklama radiowa czy telewizyjna, mogą wymagać większego budżetu. Ważne jest, aby dostosować strategię do swoich możliwości finansowych i celów biznesowych.


Poznaj historie sukcesów naszych klientów 

widoczni 56
Clitch
4.9
Google
4.8
Corner

Clutch.co to jedna z najbardziej wiarygodnych platform z opiniami na świecie!

opinie

Ponad 500 pozytywnych opinii w Google i 70 opinii na Clutch.co

 

Jesteśmy jedną z najlepiej i najczęściej ocenianych agencji marketingu internetowego w Polsce na największych platformach do ocen: Google i Clutch.co. Zobacz, nasze oceny i przekonaj się, że warto z nami współpracować.

 

 

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Katarzyna Kapelczak
Katarzyna Kapelczak

Zawodową karierę zaczynała od dziennikarstwa sportowego, by następnie trafić do agencji widoczni i tworzyć treści dla klientów. Od 2018 roku przeszła drogą od juniora do stanowiska Content Managerki. Obecnie planuje i koordynuje proces tworzenia merytorycznych treści o digital marketingu na blogu widoczni, szuka nowych pomysłów na treści i usprawnienia. Tworzy artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego – m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads, optymalizacji konwersji oraz UX. Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Neil'a Patela). W swojej pracy wykorzystuje szereg narzędzi marketingowych, takich jak: Planer słów kluczowych, Ahrefs, Surfer, Senuto, Semstorm, a ChatGPT powoli przestaje mieć przed nią tajemnice. Swoje treści publikuje nie tylko na blogu widocznych, ale także w branżowych magazynach, np. Nowa Sprzedaż, E-commerce & Digital Marketing, Online Marketing.

Jest trenerką Akademii Widoczni, w ramach której realizuje szkolenia z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w content marketingu. Uczy, jak z powodzeniem wykorzystywać ChatGPT i inne narzędzia AI do tworzenia treści, by zwiększyć wydajność content marketingu bez utraty jakości i zaufania klientów.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
11 skutecznych sposobów na reklamę lokalnej firmy w internecie

Średnia ocen użytkowników4.99 na podstawie 129 głosów

UDOSTĘPNIJ