SEO Prasówka z Widocznym - czerwiec 2021

prasowka czerwiec 2021

W czerwcu pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili powszechne mity na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowinek związanych z narzędziami do analityki... Sprawdźcie czym konkretnie zaskoczył nas poprzedni miesiąc :)

 

Nowe formy reklam w Google Maps

W Google Maps pojawią się nowe formaty reklam dla firm lokalnych. Tzw. automatyczne sugerowanie reklam polega na wyświetlaniu reklamy na podstawie lokalizacji osoby wyszukującej. Gdy użytkownik jest w pobliżu i szuka pokrewnego produktu lub usługi w Mapach Google, reklama automatycznie zasugeruje tej osobie wyszukującą lokalizację reklamodawcy w pobliżu.

Zobacz cały news

 

Wpisy blogowe a podstrony  

Podczas indeksowania i oceniania treści Google nie rozróżnia postów na blogu i stron internetowych. „Wpis” może pozycjonować się równie dobrze jak „strona”. Mówił o tym John Mueller podczas cotygodniowego spotkania SEO 4 czerwca.

Zobacz cały news

 

Nowa karuzela w Google

Google testuje nową karuzelę w wynikach wyszukiwania zatytułowaną „wyszukiwania zyskujące popularność”. Karuzela z obrazami pokazuje, jakie wyszukiwania związane z Twoim pierwotnym zapytaniem zyskują popularność.

Zobacz cały news

 

Rozszerzenie dla WooCommerce od Google

WooCommerce uruchomił rozszerzenie, które umożliwia teraz łatwe przesyłanie produktów do Google. Dzięki tej integracji sprzedawcy WooCommerce mogą teraz zsynchronizować swój sklep z Google, aby bezpłatnie wyświetlać produkty, płatne reklamy i śledzić wydajność.

Zobacz cały news

 

Google chce chronić ofiary nękania w internecie

Według raportu New York Times, ​​Google planuje zmienić swój algorytm, aby degradować strony internetowe, które publikują niezweryfikowane lub oszczercze twierdzenia na temat innych osób.

Zobacz cały news

 

Nowe narzędzie analityczne od Google 

Google wprowadza Search Console Insights, które ma być połączeniem danych z Search Console i Google Analytics. Dostępne tam informacje mają pomóc właścicielom witryn lepiej zrozumieć, jakie treści są najchętniej odwiedzane przez użytkowników oraz jak je znajdują.

Zobacz cały news

 

Skala reklam o niskiej jakości 

Prawie połowa całego ruchu reklamowego Google pochodzi ze stron wprowadzających w błąd/ przedstawiających fałszywe lub satyryczne informacje, czy tzw. clickbait-y.

Badanie przeprowadzone przez badaczy z University of Michigan School of Information pokazuje że wielcy gracze, tacy jak Google, mimo że uzyskują niewielkie przychody z tych reklam, nadal są „odpowiedzialni za dostarczanie znacznej części reklam na witrynach o niskiej jakości".

Zobacz cały news

 

Narzędzie do kreatywnego tworzenia reklam

Firma Google ogłosiła uruchomienie nowego narzędzia do kreatywnego tworzenia reklam o nazwie „Ads Creative Studio”. W skład narzędzia będzie wchodzić:
➡ Director Mix ( do tworzenia zasobów wideo na dużą skalę, które wcześniej nie było dostępne dla wszystkich reklamodawców).
➡ Narzędzia do tworzenia dynamicznych reklam displayowych i HTML5
➡ Mikser audio i narzędzia Dynamic Audio
➡ Biblioteka projektów

Czekamy na oficjalną premierę! :)

Zobacz cały news

 

Nowe funkcje e-commerce na Facebooku

Facebook wprowadza 4 nowe funkcje dla sklepów internetowych! Pozwolą one trafić do większej liczby klientów i zwiększyć sprzedaż! Mowa o:

  • Przenoszeniu produktów ze sklepu do większej liczby miejsc (na Facebooku i Instagramie)
  • Opiniach klientów na Instagramie
  • Spersonalizowanych reklamach dla sklepów
  • Rozszerzonym zastosowaniu AR

 Zobacz cały news

 

Oceny sprzedawców w wynikach wyszukiwania

Google wprowadza oceny sprzedawców także do bezpłatnych wyników wyszukiwania. Do tej pory funkcja ta była uwzględniania tylko w płatnych wynikach Google.  Oceny w postaci gwiazdek są wyświetlane na podstawie oceny witryny w Google Merchant Center.

Zobacz cały news

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - czerwiec 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ