SEO Prasówka z Widocznym - maj 2020

Mówiąc o maju 2020 cały czas mamy przed oczami perspektywę branż zastygłych z powodu światowej pandemii. W dziedzinie SEO skutki kryzysu także stają się powoli dostrzegane. Wyszukiwarka Google stara się wprowadzać rozwiązania i funkcjonalności ułatwiające prowadzenie biznesów.

Sprawdźcie, jakie zmiany branżowe przyniósł poprzedni miesiąc. Zapraszamy na majowy przegląd prasowy.

1
Kryzys Google Moja Firma?

Kryzys Google Moja Firma? Badanie przeprowadzone przez Reputation.com pokazuje, że COVID-19 wpływa znacząco także na lokalne wyszukiwanie. Liczba wyświetleń w Google Moja Firma spadła średnio o 59% we wszystkich branżach! Jak myślicie, jak długo ta tendencja się utrzyma?

Zobacz cały news

2
Kolejna aktualizacja

4 maja Google ogłosił drugą podstawową aktualizację 2020 roku. Pierwsza miała miejsce w styczniu tego roku. Patrząc wstecz widać, że Google wdraża co kilka miesięcy kolejne aktualizacje algorytmu.

Aktualizacja może potrwać 1-2 tygodnie. Warto w tym czasie monitorować ranking swojej strony.

Zobacz cały news

3
Luka we wtyczce Wordpress

Badacze z Wordfence odkryli lukę we wtyczce Google Site Kit do WordPressa. Luka w zabezpieczeniach umożliwiała eskalację uprawnień - np. modyfikowanie mapy strony.

Na szczęście problem został zgłoszony do Google i od razu naprawiony.

Zobacz cały news

4
Nowe oznaczenia reklam

Google testuje nowe oznaczenia dla lokalnych reklam produktowych: "In store" - dla sklepów oferujących sprzedaż stacjonarnie, "Curbside pickup" - dla sklepów, które oferują odbiór towaru bez wchodzenia do sklepu.

Aby włączyć te funkcje w karuzeli Google trzeba oferować odbiór tego samego dnia lub następnego dnia od momentu złożenia zamówienia.

Zobacz cały news

5
Majowa aktualizacja wdrożona

Podstawowa majowa aktualizacja Google jest już wdrożona. To najlepszy czas, aby przyjrzeć się bliżej swoim witrynom i sprawdzić, czy aktualizacja ta wpłynęła na jej pozycję rankingu Google.

Zobacz cały news

6
Panele wiedzy Google

Czy wiecie, że w panelach wiedzy Google znajduje się obecnie ponad 500 miliardów faktów na temat około 5 miliardów podmiotów (osób, miejsc i rzeczy).

Tak zwany Knowledge Graph został wprowadzony w 2012 r. Pobiera informacje z treści internetowych oraz licencjonowanych baz danych. Wikipedia jest jednym z najczęściej cytowanych źródeł, ale nie jedynym.

Zobacz cały news

7
Bing: "Tak" lub "Nie"

Wyszukiwarka Bing odpowiada teraz na zapytania użytkowników za pomocą prostego „Tak” lub „Nie”. Funkcja ta jest dostępna w formie karuzeli z rozszerzonymi odpowiedziami z różnych źródeł.

Specjaliści SEO powinni śledzić słowa kluczowe, które obecnie pozycjonują pod kątem tej funkcji, i monitorować, jak ta zmiana wpływa na wyświetlenia i ruch.

Zobacz cały news

8
Zmiany w Google Maps

Użytkownicy Map Google mogą teraz włączyć nową funkcję „Dostępnych miejsc” która umożliwia znajdowanie miejsc dostępnych dla wózków inwalidzkich. Po włączeniu tej funkcji można szybko sprawdzić, czy dane miejsce jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych (siedzenie, toalety, parking itp.)

Zobacz cały news

9
Ręczne mapy witryn

„Mapy witryn dla dużych witryn nie powinny być tworzone ręcznie”, mówi John Mueller, analityk trendów Google dla webmasterów. Dlaczego Mueller odradza takie rozwiązanie? Ponieważ bardzo ważna jest aktualność mapy strony.

Witryna z rozbudowanym katalogiem produktów mogłaby dodawać i usuwać dziesiątki tysięcy produktów każdego dnia. Niemożliwe jest więc ręczne utrzymanie takiej zaktualizowanej mapy witryny.

Zobacz cały news

10
Fonty a SEO

Obalamy mity! Niedawno John Mueller dostał zapytanie na Twitterze, jakie czcionki są SEO Friendly? Odpowiedź jest prosta - Czcionki nie wpływają w żaden sposób na pozycjonowanie.

Oczywiście warto wybrać takie, które są czytelne i zwrócą uwagę odbiorców.

Zobacz cały news

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
prasowka widoczni sierpien 2020
Jakimi nowinkami branżowymi zaskoczył nas sierpień? Czy na część tych zmian wpływ nadal ma światowa ...
Zobacz więcej
widoczni co to jest marketing internetowy
Sprawdź, czym jest e-marketing, dlaczego się opłaca,oraz jakie rodzaje marketingu internetowego wart...
Zobacz więcej
Poznaj 45 fachowych definicji w słowniczku SEO, do którego zaprosiliśmy także ekspertów z innych age...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
SEO Prasówka z Widocznym - maj 2020
Średnia ocen użytkowników 4.65 na podstawie 110 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO