Butik internetowy, który przynosi zyski. Co wpływa na sukces e-sklepu?

autor: Adrianna Nowak

Wartość rynku e-commerce stale się zwiększa. Butiki internetowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Polacy coraz chętniej kupują w sieci. Panująca epidemia koronawirusa dodatkowo wymusza na kupujących zmianę przyzwyczajeń i przyspiesza rozwój branży. Firmy odzieżowe chcą szybko i przebojem wejść do sieci. Szukają kompleksowych rozwiązań, które pozwalają w bardzo krótkim czasie uruchomić pełnowartościowy sklep internetowy. Na sukces e-butiku składa się wiele czynników.

Wpis gościnny: Gabriel Besta, Medializer

Layout tworzony od podstaw, nie z szablonu

Dedykowany layout strony daje o wiele więcej niż gotowe szablony. Jest dostosowany do potrzeb konkretnej marki i sprawia, że butik wyróżnia się na tle konkurencji. Ważnymi elementami w wyglądzie e-sklepu są między innymi:

  • efektowne logo,
  • intuicyjne menu,
  • elementy i butony rozmieszczone w taki sposób, by uczynić proces zakupowy intuicyjnym, a do tego podnieść konwersję.

Butiki stawiające pierwsze kroki w sieci potrzebują spójnej strategii komunikacji wizualnej marki. To dzięki niej mogą stać się rozpoznawalne. W jej skład wchodzą nie tylko wygląd e-sklepu, ale też szereg grafik i banery promocyjne. Częścią identyfikacji wizualnej jest także to, co wykracza poza strefę wirtualną, czyli oprawa druków, metek, a nawet pudełek fasonowych, które powinny nawiązywać do wyglądu e-sklepu. To o wiele więcej niż można zyskać modyfikując gotowy szablon.

Najlepsze darmowe narzędzia SEO

Łatwy system obsługi sklepu

Profesjonalne firmy zajmujące się marketingiem e-commerce są w stanie uruchomić profesjonalny butik odzieżowy w kilka dni. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą inteligentnych rozwiązań, które są fundamentem działania e-sklepu. Dzięki nim strona funkcjonuje w oparciu o sprawdzony system, który jest atrakcyjny dla klientów i przyjazny sprzedawcom. Co więcej, większość rozwiązań tego typu pozwala na to, by właściciel sklepu sam zarządzał produktami i zawartością butiku internetowego.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy autorski, sprawdzony system zarządzania treścią. Dzięki niemu można nie tylko łatwo dodawać produkty czy content na stronie, ale także zarządzać sprzedażą i monitorować rezultaty. Kupujący, którzy zalogują się w e-sklepie, otrzymują dostęp do szeregu funkcjonalności, takich jak m.in. śledzenie cen czy otrzymywanie powiadomień o obniżkach. Nie można zapominać o tym, że efektywność butiku internetowego opiera się na skutecznym marketingu. Dlatego naszych klientów wspieramy również w prowadzeniu działań promocyjnych, szytych na miarę potrzeb konkretnej marki.

 Gabriel Besta, CEO w Medializer, agencji e-commerce specjalizującej się w tworzeniu butików internetowych

Oryginalne grafiki i zdjęcia, które budzą chęć posiadania

W przypadku butików internetowych obraz jest niezwykle ważny. To atrakcyjne zdjęcia decydują o tym, jak klienci będą postrzegali produkty. Bardzo ważne, aby fotografie były zgodne z obowiązującymi trendami. Ich potencjał warto wykorzystać nie tylko na podstronach zakupowych. Zdjęcia produktów sprawdzają się także w przypadku działań marketingowych, a zwłaszcza jako element remarketingu, newslettera, reklam w Google Ads i Instagram Ads, czy jako skuteczne narzędzie wspierające content zamieszczany na blogu oraz w artykułach promocyjnych.

Szukasz sprawdzonej agencji z dobrymi opiniami?
Mamy ponad 200 pozytywnych opinii w Google.

Spersonalizowane działania marketingowe

Butik internetowy to nie tylko strona e-sklepu, choć zwykle to tam dochodzi do sprzedaży. Skuteczny marketing to przede wszystkim nawiązanie relacji z klientem, które zaowocują zakupem. Do ich kształtowania wykorzystuje się szereg działań promocyjnych, m.in. kampanie reklamowe czy newslettery z aktualną ofertą i informacjami o okazjach. Ich bardzo ważną częścią są również social media. W przypadku butików internetowych istotne funkcje pełnią Facebook i Instagram, gdzie można naprawdę efektownie zaprezentować modę. Ważne, by wszystkie kroki, związane z promowaniem marki w mediach społecznościowych, były starannie przemyślane. Atrakcyjnie i konsekwentnie prowadzona kampania w social mediach przynosi wymierne rezultaty.

Skuteczny content, który napędza sprzedaż

Istotnym elementem sklepu internetowego jest content. Niestety właściciele firm często bagatelizują jego wagę. Odpowiednio zredagowane treści są atrakcyjne dla klientów, przez co podnoszą sprzedaż. Dodatkowo wpływają pozytywnie na atrakcyjność sklepów w Google. Jednym z najpoważniejszych błędów popełnianych przez osoby debiutujące w e-handlu jest kopiowanie opisów ze strony producenta. Takie działanie jest nieskuteczne. Przede wszystkim obniża wartość strony, a ponadto producenci często skupiają się na aspektach technicznych oferowanych produktów. Oczywiście, że skuteczny tekst sprzedażowy powinien przede wszystkim zawierać wszystkie informacje o produkcie. Muszą być one jednak przedstawione w taki sposób, by zachęcić klientów do zakupu i skłonić ich do natychmiastowego podjęcia działań, zmierzających do sfinalizowania zakupu.

Jak jest recepta na skuteczną sprzedaż w sieci? Trzeba działać profesjonalnie i kompleksowo

Nad tym, by butik internetowy przyniósł zyski, pracuje cały szereg ekspertów. To nie tylko właściciel firmy, który pozyskuje atrakcyjny towar, ale przede wszystkim specjaliści od marketingu internetowego, grafiki, contentu i social mediów. To właśnie oni tworzą markę, która staje się rozpoznawalna i atrakcyjna dla klientów.

Zapraszamy Was także do naszego artykułu gościnnego na blogu Medializer: 

Pozycjonowanie sklepu a sprzedaż. Tych działań nie może zabraknąć!

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Inne artykuły o podobnej tematyce:
kluczowe wskazniki efektywnosci pozycjonowania
Poznaj kluczowe wskaźniki efektywności do analizy pozycjonowania, Google Ads i content marketingu + ...
Zobacz więcej
spadek w google widoczni
Co może powodować utratę widoczności i odwiedzin na stronie? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę i jak...
Zobacz więcej
Optymalizacja sprzedazy
Zapraszamy do przeczytania gościnnego wpisu blogowego, którego autorem jest Michał Skurowski z Lives...
Zobacz więcej
Oceń ten artykuł
Butik internetowy, który przynosi zyski. Co wpływa na sukces e-sklepu?
Średnia ocen użytkowników 4.23 na podstawie 118 głosów
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO