SEO Prasówka z Widocznym - maj 2021

prasowka maj 2021

W maju pojawiło się kilka branżowym rewelacji! Eksperci Google obalili powszechne mity na temat SEO. Pojawiło się także sporo nowości w narzędziach analitycznych. Sprawdźcie o jakich ciekawostkach mowa!

 

AI w walce ze spamem

Google wykorzystuje sztuczną inteligencję do walki ze spamem! Dzięki temu aż 99% spamu w wynikach wyszukiwania zostaje zablokowana.

Zobacz cały news

 

Zdjęcia wpływają na pozycję w Google?  

Obalamy mity SEO! Samo dodanie zdjęć do strony wcale nie pomaga uzyskać wyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Być może strona będzie wtedy bardziej angażująca i przyjazna dla użytkowników, jednak nadal jest to pośredni sposób na podniesienie pozycji w rankingu.

Zobacz cały news

 

Szersze pole wyników Google Images?

Google testuje niewiarygodnie szerokie pole wyników wyszukiwania obrazów. Pole obrazów zamiast przylegać do pola pozostałych wyników wyszukiwania, rozszerza się do poziomu okna przeglądarki.

Zobacz cały news

 

Jak robić nagłówki H1?

Ponad 50% specjalistów od SEO błędnie robi nagłówki H1? Tak wynika z ankiety przeprowadzonej na Twitterze przez Cyrus Shepard na grupie prawie 2000 ankietowanych. Prawie 60% zaznaczyło, że Google zaleca tylko jedną H1 kierującą na stronę internetową.

Zobacz cały news

 

Page Experience także na desktopach

Aktualizacja Google Page Experience pojawi się nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale także na desktopach! Ogłosił to wczoraj Jeffrey Jones z Google. Według zapowiedzi aktualizacja ma zostać uruchomiona w połowie czerwca.

Zobacz cały news

 

Nowa technologia "Mum" od Google 

Google opracowuje nową technologię odpowiadania na złożone zapytania wyszukiwania o nazwie „MUM”(Multitask Unified Model). Według Google " MUM nie tylko rozumie język, ale także go generuje. Jest przeszkolony w 75 różnych językach i wielu różnych zadaniach naraz, co pozwala mu lepiej rozumieć informacje i wiedzę o świecie niż poprzednie modele".

Zobacz cały news

 

Zmiany w Search Console

Google wycofuje z raportów skuteczności Search Console ogólny wygląd wyników wyszukiwania z elementami rozszerzonymi. Teraz dostępne są indywidualne filtry dla większości tego typów wyników.

Zobacz cały news

 

Hasło dla historii wyszukiwania

Użytkownicy Google mogą od teraz chronić hasłem całą swoją historię wyszukiwania oraz aktywność w Mapach Google. Hasło uniemożliwia innym osobom zalogowanym na tym samym urządzeniu dostęp do aktywności użytkownika.

Zobacz cały news

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - maj 2021

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ