SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2022

PRASOWKA STYCZEN 2022

Przejście ze starego w nowy rok to czas prognoz i zmian. Aktualizacji uległy różne narzędzia Googla, a wśród społeczności internetowej pojawiły się nowe trendy!
Sprawdźcie czym konkretnie zaskoczyło nas wejście w nowy rok :)

 

Aktualizacja wyników wyszukiwania lokalnego

Google potwierdza zmiany w niedawno wprowadzonym algorytmie wyszukiwania lokalnego z listopada 2021. Aktualizacja obejmowała „zrównoważenie” czynników rankingowych, które Google uwzględnia podczas generowania lokalnych wyników wyszukiwania. Mowa o:

  • trafności
  • odległości
  • ekspozycji

Zobacz cały news

 

Rok pod znakiem TikToka

Z corocznego rankingu Cloudflare wynika, że w 2021 to Tiktok jest najpopularniejszą domeną na świecie! Do tej pory do Google wiodło prym w tej kategorii. Dla porównania, w zeszłym roku TikTok zajmował 7. miejsce w tym samym rankingu

Zobacz cały news

 

Słowa kluczowe a pozycjonowanie

W Nowym Roku warto zweryfikować niektóre z czynników rankingowych. Według Johna Muellera Google gęstość słów kluczowych wciąż nie jest czynnikiem rankingowym wyszukiwania SEO.

Zobacz cały news

 

Wzrost frekwencji w live na LinkedIn

Frekwencja w wydarzeniach live na LinkedIn zwiększyła się o 231% rok do roku! Wzrost frekwencji koreluje ze wzrostem liczby wirtualnych wydarzeń na żywo na LinkedIn, ponieważ w porównaniu z 2020 w 2021 powstało 150% więcej eventów online. Idąc za ciosem LinkedIn uruchamia wydarzenia na żywo z samym dźwiękiem.

Zobacz cały news

 

Czy w systemie rozumienia synonimów Googla pomaga ludzka dłoń? 

Czy system rozumienia synonimów przez Google jest w pełni zautomatyzowany, czy jest w tym może jakiś czynnik ludzki? Na to pytanie niedawno odpowiedział John Mueller. Według niego nie ma ludzi ręcznie piszących kod, który nauczyłby algorytmy Google powiązań między słowami. A więc cały ​​system rozumienia synonimów Google jest w pełni zautomatyzowany.

Może właśnie stąd tyle błędów w rozpoznawaniu synonimów?

Zobacz cały news

 

Nowość w indeksowaniu treści na stronie  

Nowy tagu robots daje witrynom większą kontrolę nad treścią indeksowaną w wynikach wyszukiwania. Nowy znacznik indexifembedded zastępuje znacznik noindex.

Za jego pomocą  można nakazać Google indeksowanie treści na stronie tylko wtedy, gdy jest ona osadzona za pomocą elementów iframe i podobnych tagów HTML.

Zobacz cały news

 

 

Najświeższe eksperymenty z identyfikacją reklamodawcy  

Google potwierdziło mały eksperyment, który może pomóc użytkownikom łatwiej zidentyfikować reklamodawcę. Mowa o favikonach dodanych przy adresie URL w reklamach tekstowych Google Ads.

Zobacz cały news

 

 

Bezpłatna konsultacja SEO/ADS
Wyślij zapytanie
Wyślij zapytanie
Adrianna Nowak
Adrianna Nowak

Menadżer Marki w agencji widoczni i trenerka Akademii Widoczni. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocją treści w sieci i kontaktem z mediami branżowymi.

Z wykształcenia jest dziennikarką ze specjalnością reklama i promocja. Doświadczenie zdobyte podczas pracy dziennikarki i copywriterki pozwala jej szerzej widzieć tworzony content i lepiej dostosować go pod wymogi użytkowników, jak i Google.

Od 7 lat pracuje w branży marketingu internetowego. Cyklicznie zajmuje się szkoleniem klientów Agencji z zakresu prowadzenia profili na LinkedIn w ramach cyklu “Oko w Oko z Marketingiem Internetowym”.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
SEO Prasówka z Widocznym - styczeń 2022

Średnia ocen użytkowników4.65 na podstawie 110 głosów

UDOSTĘPNIJ