Marketing & Technologia no. 5 - konferencja Collegium Da Vinci

hall congress architecture building 159213

W piątek 25 listopada w Poznaniu odbyła się konferencja Marketing & Technologia, organizowana już po raz piąty przez Collegium Da Vinci. Jako pasjonaci i praktycy w tej tematyce z prawdziwą przyjemnością wzięliśmy w niej udział. Tym samym spędziliśmy cały dzień, słuchając inspirujących prelekcji obejmujących takie tematy jak social media, behawiorystyka, socjologia, sztuczna inteligencja, technologia czy oczywiście szeroko pojęty marketing.

 

resizedimage900471 MiT5grafikadoartykuu

 

Wśród dotychczasowych gości konferencji można wymienić takie osoby jak:

 • Jacek Kotarbiński,
 • Michał Sadowski,
 • Maciej Budzich,
 • Natalia Hatalska.

 

W tym roku mieliśmy przyjemność słuchać:

 • Romana Łozińskiego (Deloitte Polska),
 • Wojtka Ławniczaka (Service Design Polska),
 • Karoliny Majewskiej (Socjomania),
 • Pawła Loedla (VML Poland),
 • Izabeli Stachurskiej (Instytut Adama Mickiewicza),
 • Dominika Komara (18 Havas Warsaw),
 • Alberta Stęclika (Dziadek Do Orzechów),
 • Macieja Mazurka (Zuch),
 • Agaty Grabowskiej (ONE ELEVEN 11OE).

Romek Łoziński w niezwykle barwny sposób opowiedział, jak przebiegał proces konfrontacji agencji reklamowych “starej daty” z nowymi agencjami interaktywnymi oraz jaki to wszystko miało wpływ na relację z klientem. Dominik Komar zainspirował uczestników do eksperymentowania ze sztuczną inteligencją w marketingu i udowodnił, że technologia ta ma nie tylko ogromny potencjał, ale również błyskawicznie zdobywa popularność. Z kolei Izabela Stachurska zwróciła uwagę na specyfikę pokolenia millenialsów i trudności w dotarciu do nich z przekazem reklamowym.

Karolina Majewska, na co dzień zajmująca się tematyką mediów społecznościowych, wskazała również na negatywne aspekty gwałtownej zmiany sposobu komunikacji. Wymieniła między innymi zwiększającą się liczbę wypadków spowodowanych patrzeniem pieszych w ekrany urządzeń przenośnych, nasilenie się uzależnień od telefonu czy wzrost liczby osób mających problemy z kręgosłupem (przez ciągłe pochylanie głowy w stronę smartfona).

Najciekawszym aspektem wydarzenia okazała się jednak prelekcja Pawła Loedla, który podzielił się z nami swoimi przewidywaniami dotyczącymi marketingu, technologii i świata e-commerce. W jednej ze swoich tez przekonywał nas, że do 2020 roku Biedronka oraz Lidl zostaną liderami polskiego e-commerce rynku spożywczego.

resizedimage600383 pobrane

 

Wskazując na malejącą popularność Snapchata i Twittera, Paweł Loedl przekonywał, że liderem wśród sieci społecznościowych pozostanie wielofunkcyjny Facebook, a żaden inny portal lub aplikacja nie będą w stanie przebić jego sukcesu. Zauważył też, jak wielki sukces odniósł Amazon oraz Spotify, które w tej chwili są bezkonkurencyjne na rynku. Odważył się przewidzieć, że w związku z faktem, iż Facebook nie posiada swojej platformy muzycznej (w przeciwieństwie do Amazona, Apple czy Google), spróbuje wykupić Spotify. Będzie to jedna z największych transakcji na świecie.

Chyba najbardziej kontrowersyjną z tez było jednak to, że w najbliższej przyszłości Apple zostanie znacząco wyprzedzone przez… Microsoft. Czy teza ta się sprawdzi? Trudno powiedzieć - nie pozostaje nam nic innego, jak czekać :-)

Materiały z konferencji zostaną niebawem udostępnione online, więc każdy zainteresowany będzie mógł się z nimi zapoznać. My na pewno powrócimy do niektórych prelekcji, by jeszcze raz się nimi zainspirować. Was również zachęcamy, nie tylko do oglądania, ale także do uczestnictwa - to z pewnością interesujące, wartościowe wydarzenie na mapie Poznania. Jeśli jesteście entuzjastami marketingu lub nowych technologii, bez wątpienia znajdziecie tam coś dla siebie.

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Oceń ten artykuł:
Marketing & Technologia no. 5 - konferencja Collegium Da Vinci
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ