Oko w oko z marketingiem internetowym - kwietniowe szkolenie dla klientów

szkolenie GA4 3

W kwietniu spotkaliśmy się z naszymi klientami na ostatnim szkoleniu z serii wprowadzającej do Google Analytics 4. Ponownie przeprowadził je Daniel Chruściński, nasz menadżer działu Optymalizacji Konwersji oraz specjalista ds. Google Ads z wieloletnim doświadczeniem. Pierwsza część spotkania obejmowała podsumowanie dotychczasowych tematów, m.in. różnicy między GA Universal a GA4, podstawowych funkcji narzędzia oraz analizy efektów. Natomiast główna część dotyczyła raportów niestandardowych.


Daniel Chruściński “Tworzenie raportów niestandardowych w GA4”

W trakcie szkolenia skupiliśmy się w szczególności na:

  • eksploracji ścieżki,
  • eksploracji sekwencji ścieżki,
  • eksploratorze pojedynczych użytkowników GA4,
  • analizie kohortowej.

Pojęcie ścieżka odnosi się do sposobu poruszania się użytkownika po stronie internetowej. Daniel podkreślił, że mamy dwie rodzaje eksploracji ścieżki. Nominalna ścieżka eksploracji odnosi się do sytuacji wprowadzenia konkretnych kroków, które powinien przejść użytkownik i analizowania ich. Z kolei eksploracja sekwencji ścieżki pokazuje jak użytkownik faktycznie się porusza. Daniel przeprowadził uczestników szkolenia przez proces stworzenia obu rodzajów ścieżek, a następnie wskazał na co warto zwrócić uwagę w trakcie analizy. Jako eksperci cieszymy się, że mogliśmy przekazać naszą wiedzę i tym samym dbać o poprawę komunikacji i wzajemnego zrozumienia z klientami.

Dziękujemy wszystkim za obecność zarówno zdalnie, jak również stacjonarnie. Zamknęliśmy cykl z zakresu Google Analytics 4, ale to nie koniec naszych szkoleń!

 

Bezpłatna konsultacja eksperta
Wyślij zapytanie
Wyślij
Karolina Dopierała
Karolina Dopierała

Specjalistka ds. marketingu internetowego. Ukończyła studia na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja o specjalizacji Nowe media. Swoją wiedzę uzupełnia na szkoleniach z zakresu copywritingu, strategii marki, SEO, Google Ads i Analytics.

W swojej pracy dba o przejrzysty wizerunek Widocznych i budowanie rozpoznawalności agencji. Zagłębia się w tajniki mediów społecznościowych, optymalizacji strony internetowej oraz marketingu w szerokim tego słowa znaczeniu.

W wolnej chwili Karolina lubi wpaść w wir książek o tematyce fantasy lub fotografować świat i ludzi przez pryzmat starych aparatów analogowych.

Przeczytaj o autorze
Oceń ten artykuł:
Oko w oko z marketingiem internetowym - kwietniowe szkolenie dla klientów
Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Badź pierwszy
UDOSTĘPNIJ