Szkolenie z Google Analytics dla copywriterów i nie tylko

autor: Anna Zalewska

28 stycznia 2019 roku ponownie połączyliśmy siły z poznańską przestrzenią pracy wspólnej Plus Jeden. Tym razem przeprowadziliśmy szkolenie z Google Analytics dla początkujących. Szczególnie zależało nam, aby na szkoleniu skorzystali copywriterzy. Co obejmowało szkolenie?

Zarządzanie kontem Google Analytics

Ponieważ szkolenie miało być dostosowana do osób, które nie miały styczności z tym narzędziem, nie mogło zabraknąć garści teorii na temat zarządzania kontem. Pokazaliśmy najważniejsze funkcje w panelu administracyjnym od zarządzania użytkownikami po ustawianie list remarketingowych.

DSC0903
DSC0928
  • DSC0903
  • DSC0928

Powtórka szkolenia z Google Analytics 5 marca 2019 roku.

Analiza contentu w Google Analytics

Szkolenie miało na celu pokazanie, które cele content marketingu możemy mierzyć w GA. Nie wszystko można sprawdzić w tym narzędziu, dlatego zasugerowaliśmy uzupełnienie podstawowych ustawień GA za pomocą reguł z Google Tag Managera oraz sięgnięcie po takie narzędzia jak:

  • Mouse Flow
  • Yandex Metrica
  • Hot Jar
  • Adobe Analytics i inne.
Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Szkolenie z raportów Google Analytics

Uczestnicy poznali najważniejsze funkcji podstawowych raportów Google Analytics: odbiorców, pozyskiwania, zachowanie i konwersje. W ramach raportów omówiliśmy wskaźniki, które często są mylnie interpretowane jak np. sesje, wsp. odrzuceń czy też źródło konwersji.

Obejrz prezentację z warsztatów "Google Analytics W rękach copywritera"

Google Analytics w rękach copywritera Plus Jeden from Widoczni

Dla kogo szkolenie Google Analytics?

W związku z dużym zainteresowaniem program szkolenia powtórzymy 5 marca w Plus Jeden. Przypominamy, że jest to szkolenie dla początkujących, a nawet dla tych, którzy nigdy nie widzieli Analyticsa. Zapisy uruchomimy na ok. 2 tyg. przed wydarzeniem.

Szkolenia w ramach #Akademii widoczni są bezpłatne. Dzielimy się naszą wiedzą z Wami, naszymi potencjalnymi przyszłymi współpracownikami, partnerami, klientami i osobami, które chcą nas wspierać. Poza wydarzeniami otwartymi planujemy także wizyty na uczelniach poznańskich. Więcej informacji na temat naszej działalności edukacyjnej znajdziecie na akademiawidoczni.pl

Autor
anna zalewska widoczni
Anna Zalewska

Pasjonatka content marketingu i marketingu internetowego. Chętnie sięga po wszelkie książki od powieści po wegańskie książki kucharskie. Dzień zaczyna od dobrych biznesowych i psychologicznych podcastów, a kończy na macie z jogą lub z hantlami. W pracy najbardziej ceni kreatywne zadania realizowane z zespołem inspirujących ludzi.

Zobacz więcej o autorze

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO