Szkolenie z Senuto - poznajemy nowe funkcje narzędzia

autor: Adrianna Nowak

Senuto to jedno z wielu specjalistycznych narzędzi, z których na co dzień korzystają nasi pozycjonerzy, copywriterzy, marketingowcy, a także specjaliści Google Ads. Platforma SENUTO nieustannie się rozwija i wprowadza nowe możliwości. 

Dzięki danym, które widzimy w narzędziu możemy zanalizować miliony domen i fraz, sprawdzić widoczność danej strony w Google, czy monitorować konkurencję. 

Aby lepiej zrozumieć działanie nowych funkcji i wyciągnąć z narzędzia jeszcze więcej, do naszej siedziby zaprosiliśmy przedstawiciela Senuto, Kamila Wawera. Nasz gość opowiedział o mniej oczywistych zastosowaniach narzędzia, szczególnie przydatnych dla seowców. 

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Optymalizacja pracy pozycjonera

Dobre praktyki zastosowania SENUTO

Spotkanie skupiało się na omówieniu praktycznych zastosowań narzędzia. Dowiedzieliśmy się, na jakie dane szczególnie zwracać uwagę pracując w agencji SEO. Kamil pokazał, do czego mogą wykorzystywać poszczególne moduły różne działy w agencji. 

To, co szczególnie nam się spodobało to dodatkowe funkcje, które pozwolą zoptymalizować naszą codzienną pracę:

  • kanibalizacja słów kluczowych (narzędzie do sprawdzania, które podstrony serwisu wyświetlają się w Google na te same frazy),
  • porównanie dni (porównanie pozycji domeny na dane słowo kluczowe w wybranych dniach),
  • analiza konkurencji (porównanie, jak witryny konkurencji są widoczne w Google w porównaniu do naszego serwisu),
  • porównanie SERP (narzędzie do sprawdzania, jakie zmiany zaszły w TOP10/20/50 wyników wyszukiwania na konkretną frazę). 
DSC0522
kamil wawer senuto
  • DSC0522
  • kamil wawer senuto
DSC0520
DSC0523
  • DSC0520
  • DSC0523

Senuto Enterprise - zaawansowane funkcje narzędzia

Na koniec nasz gość opowiedział kilka słów zaawansowanych funkcjach Senuto. Jak się okazje narzędzie może być bardzo przydatne m.in. w:

  • planowaniu contentu - narzędzie generuje kompleksowy plan publikacji z uwzględnieniem tytułów, nagłówków i słów powiązanych semantycznie.  
  • linkowaniu wewnętrznym - narzędzie generuje szczegółową mapę linkowania, pokazuje gdzie umieszczać linki źródłowe i jak powinien brzmieć anchor text.

 

Serdecznie dziękujemy Kamilowi za wartościowe spotkanie i podzielenie się praktycznymi case'ami zastosowania narzędzia!

Autor
adrianna nowak widoczni
Adrianna Nowak

Specjalista ds. marketingu internetowego. W agencji widoczni zajmuje się prowadzeniem kanałów społecznościowych, a także promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą.

W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Cieszy ją, gdy blogerzy doceniają nasze działania i z chęcią dzielą się naszymi treściami. Rosnąca liczba pozytywnych komentarzy na naszym blogu daje jej poczucie, że to, co robi ma sens i wartość dla innych.

Godziny pracy spędzone przed komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach. Jako absolwentka filmoznawstwa i kultury mediów, jest wielką miłośniczką kina.

Autor
Wyślij Zapytanie
Bezpłatna konsultacja SEO

Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji?
Wyślij zapytanie - umówimy się na BEZPŁATNĄ konsultacje SEO i prześlemy DOBRĄ ofertę


Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań.
Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej

Czy wiesz ile tracisz ruchu bez optymalizacji
strony pod kątem pozycjonowania?  

Dowiedz się jakie błędy zawiera Twoja strona oraz jak wygląda jej widoczność w Google na tle konkurencji.
 

Zamów Bezpłatny Audyt SEO