Zajęcia w Zespole Szkół Ekonomicznych od #akademiaWidoczni

autor: Adrianna Nowak

Wakacje się skończyły, a więc #AkademiaWidoczni ponownie powraca ze swoim projektem edukacyjnym dla uczniów poznańskich szkół średnich. Razem z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu rozpoczęliśmy cykl dziesięciu spotkań, które przybliżą uczniom świat marketingu internetowego. 

Zajęcia prowadzi Anna Zalewska - manager marketingu w agencji widoczni. Z uczniami klasy 3R technikum spotykamy się co piątek, po lekcjach, w ramach ich szkolnego projektu "Marketing bez zeszytu".

Pomagamy budować biznes dzięki reklamom w Google

Marketing internetowy praktycznie

Najnowszych trendów z dziedziny marketingu internetowego nie znajdziemy w książkach i podręcznikach branżowych. Dynamika naszej branży wymaga stałego aktualizowania wiedzy.

Nasi specjaliści są zawsze na bieżąco i swoim doświadczeniem postanowili dzielić się z młodszymi kolegami. Uczniowie technikum z klasy o specjalizacji "reklama", wiedzą już naprawdę sporo. Mimo, to ich dotychczasowe zajęcia opierały się na teoretycznej wiedzy podręcznikowej. Teraz mają niebywałą okazję szkolić się od praktyków czynnych zawodowo.

Otwartość Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu na zajęcia z zakresu marketingu i nowych mediów bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Proponując nowoczesne lekcje dla uczniów udowadniają, że idą z duchem czasu i tym samym zwiększają szanse młodych ludzi na rynku pracy.

Poznańskie technikum stawia także na nowoczesne formy komunikacji. Na potrzeby naszego wspólnego projektu została założona zamknięta grupa na Facebooku dla uczniów i prowadzącej. To tam uczniowie dostają materiały oraz dzielą się wrażeniami z zajęć.

Pierwsza lekcja za nami

Na pierwszych zajęciach zatytułowanych "Wstęp do marketingu internetowego" uczniowie, prócz poznania wielu branżowych pojęć, mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce

Zostali podzieleni na cztery grupy, w których każda pracowała nad swoją stroną internetową z innej branży. W ramach zadań zespołowych uczniowie:

  • określili strategię dla swojego biznesu,
  • przeprowadzili analizę rynku,
  • zaproponowali cele długo i krótko terminowe,
  • dostosowali działania marketingowe do odpowiedniego kanału
  • wyznaczyli potrzebny budżet do realizacji celów
  • opisali wizję i misję swojej firmy

Młodzież wykazała się sporą aktywnością i zdyscyplinowaniem. Ich wiedza m.in. na temat praktyk marketingowych w social mediach była naprawdę imponująca. Nasza agencja zaproponowała uczniom zaangażowanie do kolejnego projektu, w formie wypowiedzi do artykułu blogowego. Zaproszenie do materiału zostało przyjęte, także już niedługo podzielimy się z Wami unikalnym materiałem we współpracy uczniami technikum.

 

Poleć ten artykuł znajomym:

Autor
adrianna
Adrianna Nowak

Głównymi zadaniami Adrianny jest prowadzenie kanałów społecznościowych, promocja treści w sieci oraz kontakt z mediami i blogosferą. W swojej pracy najbardziej lubi nawiązywanie relacji z twórcami internetowymi, portalami oraz ekspertami z branży, którym bliskie jest nasze podejście do marketingu internetowego. Godziny pracy spędzone przez komputerem Adrianna równoważy spędzając czas aktywnie na rowerze, czy rolkach.

Autor
Wyślij zapytanie

W ciągu max 2 godzin skontaktujemy się z Tobą.

Nie lubisz formularzy? Zadzwoń do nas: 61 224 83 26 lub wyślij e-mail na: zawsze@widoczni.pl
Zobacz, dlaczego polecamy książkę "Lost&Founder" Randa Fishkina!

Masz pytania?

Zadzwoń do Nas

61 224 83 26