Uwaga, oszuści podszywają się pod agencje na platformach społecznościowych!
Close
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E tl cz2 36 of 61

Dział marketingu

Jeden zespół - kilkadziesiąt różnych talentów
Zespół ekspertów

Katarzyna Kapelczak

Katarzyna Kapelczak na LinkedIn

Choć zawodową karierę zaczynała od pracy dziennikarza sportowego, dziś w agencji widoczni z powodzeniem tworzy merytoryczne artykuły blogowe dotyczące różnych aspektów marketingu internetowego - m.in. pozycjonowania, content marketingu, płatnych kampanii Google Ads. Odbyła szkolenia “Google Analytics dla początkujących” oraz “Podstawy marketingu internetowego”.

Regularnie poszerza swoją wiedzę, czytając polskie i zagraniczne blogi o pozycjonowaniu i promowaniu biznesu w internecie (m.in. Search Engine Journal, Search Engine Land, MOZ, Content Marketing Institute, blog Google). Sprawnie posługuje się nie tylko słowem pisanym - do tworzenia treści wykorzystuje takie narzędzia jak SurferSEO, SENUTO, Ahrefs czy SEMSTORM.

Prywatnie fanka sportu - w 2016 roku udało jej się nawet połączyć pracę z przyjemnością i pojechała na zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich jako akredytowana dziennikarka. Kiedy nie śledzi sportowych rozgrywek czyta książki, najchętniej kryminały.

 

Katarzyna Kapelczak strona2

Poznaj moją historię kariery

Jak wyglądały początki mojej kariery?

Byłam tym “dzieckiem szczęścia”, które niemal od zawsze wiedziało, że będzie zawodowo pisać. Już w gimnazjum twierdziłam, że pójdę na studia dziennikarskie. Ostatecznie nigdy na nie nie poszłam, skończyłam prawo, ale nigdy nie pracowałam w zawodzie. W trakcie studiów zorientowałam się, że nie chcę pracować jako prawnik. Zaczęłam wdrażać w życie plan polegający na równoczesnym studiowaniu i rozwijaniu warsztatu pisarskiego. Trafiłam najpierw do gazety Fenestra działającej na WNPiD UAM, a później do… portalu o skokach narciarskich. Byłam m.in. akredytowaną dziennikarką na Mistrzostwach Polski w skokach w Szczyrku 2015 czy Pucharze Świata w Zakopanem 2016. Na koncie mam co najmniej kilkanaście wywiadów ze sportowcami znanymi z pierwszych stron gazet i pewnie kilkaset tekstów o tej tematyce. Specjalizowałam się przede wszystkim w humorystycznych felietonach, pod którymi nieraz miałam przyjemność czytać miłe komentarze Czytelników ;)

W redakcji sportowej przeszłam prawdziwą szkołę życia - wielokrotnie w jednym czasie nie tylko pisałam swoje teksty, ale równocześnie sprawdzałam artykuły innych osób, pełniąc rolę redaktor wicenaczelnej. Zbliżał się koniec studiów i czas podejmowania decyzji. Ze względu na miejsce zamieszkania dziennikarstwo związane ze sportami nie wchodziło do końca w grę, a prawnikiem być nie chciałam. Postanowiłam poszukać rozwiązania, które pozwoli mi pisać i jednocześnie dalej mieszkać w Poznaniu.

Jak stawiałam pierwsze kroki w agencji Widoczni?

Pierwsze kroki w marketingu stawiałam, pisząc teksty SEO dla jednej z wrocławskich agencji. Niemal w tym samym czasie wysłałam CV do Widocznych. W październiku 2018 trafiłam do działu Content Marketingu - miałam już pierwsze doświadczenia i dlatego od razu zostałam specjalistką. Mimo to umieszczenie kluczowej frazy w pierwszych 150 znakach tekstu początkowo było dla mnie niemałym wyczynem i wydawało się absolutnie niemożliwe.

W dziale content marketingu pracowałam przez niemal dwa lata, realizując różnorodne treści dla klientów. To tam zdobywałam nie tylko wiedzę o tworzeniu tekstów SEO, ale także o wielu specjalistycznych dziedzinach, np. maszynach rolniczych. Pisałam opisy produktów, opisy kategorii, artykuły blogowe. Okazjonalnie publikowałam też na blogu widocznych.

Jak wyglądał rozwój i awans w Widocznych?

Miałam zróżnicowaną grupę klientów, ale już na pierwszej rozmowie podsumowującej z Panem Arturem powiedziałam, że kiedyś chciałabym trafić do działu marketingu. Po 2 latach plan został zrealizowany - we wrześniu 2020 nie zmieniłam firmy, ale zmieniłam pracę i przeszłam na stanowisko specjalisty ds. marketingu internetowego. O ile wcześniej artykuły na firmowy blog tworzyłam sporadycznie, o tyle teraz ich tworzenie stało się moją codziennością. Na tym stanowisku spędziłam kolejne 2 lata, poznając marketing internetowy od podszewki. Nauczyłam się korzystać ze specjalistycznych narzędzi SEO i tworzyć kompleksowe, merytoryczne treści, stopniowo rozwijając się także w kierunku Team Leadera. Na koncie mam także kilkanaście publikacji w branżowych magazynach, takich jak Nowa Sprzedaż E-commerce & Digital Marketing czy Online Marketing i… wciąż chcę więcej.

Po 2 latach przyszedł czas na kolejny awans i tak zostałam Content Managerkąm. Obecnie nie tylko tworzę treści na firmowy blog, ale także współpracuję z moim małym, kreatywnym zespołem conentowym oraz rozwijam się w obszarze AI, realizując autorskie szkolenia o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w content marektingu. Do moich zadań należy m.in.:

  • planowanie pracy zespołu,
  • weryfikacja jakość treści,
  • wdrażanie i szkolenie nowych osób, 
  • branie udziału w procesach rekrutacji po tej drugiej stronie, przekonując się, że ocena kandydatów wcale nie jest łatwa.

Co najbardziej lubię w swojej pracy i w Widocznych?

Co najbardziej lubię w widocznych? Atmosferę! Miałam szczęście, że moja pierwsza praca była i jest związana z przyjaznym miejscem. Kiedyś z uśmiechem przychodziłam do biura, dziś to samo robię zdalnie, ale zawsze wiem, że mogę liczyć na mój zespół i wsparcie. Rozwinęłam się też w obszarach, które kiedyś uważałam za absolutnie nie dla mnie, np. zarządzanie zespołem. Z pewnością nie uwierzyłabym, gdyby ktoś mi powiedział 4 lata temu, że będę prowadzić rekrutację, a jednak!