20% zniżki na SEO i Google Ads do końca września!
688CE84A-69B3-4183-AAEF-288688AF4E6E 2. Przemek Michalek gmc 2022

Zespół ekspertów

Zespół ekspertów

Przemysław Michałek

In 2C 21px RPrzemysław Michałek na LinkedIn

Menadżer działu pozycjonowania, z wieloletnim doświadczeniem w branży SEO z wieloma ukończonymi szkoleniami na swoim koncie. Chętnie uczestniczy w konferencjach branżowych zarówno jako słuchacz, jak i prelegent. Do tej pory odwiedził takie eventy jak Brighton SEO czy też Festiwal SEO w Katowicach.

Jego talent to nie tylko skuteczne pozycjonowanie stron, ale również umiejętność wyjaśniania trudnych zagadnień prostym językiem i anielska cierpliwość. Te cechy z pewnością przydają się Przemkowi w zarządzaniu zespołem SEO w agencji oraz przy wdrażaniu nowych specjalistów.

Przemek stawia na rozwój osobisty i zawodowy. Jest entuzjastą snowboardu.

przemek michalek1

Fascynacja IT od najmłodszych lat

Cała moja historia z IT zaczyna się od lat wczesnoszkolnych. Pamiętam, jak podglądałem informatyka, który konfigurował nam w domu internet i ustawiał polskie znaki na klawiaturze. W tamtym latach internet nie był jeszcze tak powszechny, dlatego wielu rzeczy uczyłem się metodą prób i błędów.

Kolejne wydarzenia posunęły się lawinowo, technikum informatyczne, gdzie dowiedziałem się że "MySQL" nie jest skrótem od "moja szkoła" i inne takie. Tam też stworzyłem swoją pierwszą stronę internetową.  Po skończeniu szkoły średniej wybrałem studia informatyczne ale jednocześnie szukałem pracy w IT. 

widoczni 105
widoczni 24

W poszukiwaniu pierwszej pracy

Poszukiwania pracy rozpocząłem jeszcze w trakcie studiów. Na początku wcale nie celowałem w agencje SEO. Prawdę mówić wtedy jeszcze nie znałem pojęcia pozycjonowania. W każdym razie udało. Swoją przygodę zawodową rozpocząłem w 2015 roku w jednej z większych agencji SEO w poznaniu. Tam stawiałem pierwsze kroki jako pozycjoner i sporo się nauczyłem od specjalistów starszych stażem.

W swojej drodze zawodowej stawiałem na poznanie tajników SEO, ale również zrozumienie biznesów klientów którymi się opiekowałem.

46837122 1329921553809756 3054533805512589312 n
widoczni 60

Jak trafiłem do Widocznych?

Po dwóch latach pracy w jednej agencji miałem dość utarty sposób działania i myślenia. Postanowiłem to zmienić i spróbować czegoś innego. I tak moje drogi 2018 roku skrzyżowały się z Agencją Widoczni, z którą współpracuję do teraz. Z dzisiejszej perspektywy bardzo sobie cenię tę zmianę, ponieważ dało mi to możliwość większej autorefleksji nad swoją wiedzą, podejściem i sposobem optymalizacji klientów. 

36087066 10212469906802397 3021841223125041152 n
adam i przemek festiwal seo katowice
widoczni 35

Mój rozwój w SEO

Moje pierwsze zadania jako specjalisty SEO. dotyczyły przygotowania optymalizacji na wybranych już frazach kluczowych. Całkiem zabawnie to wspominam, szczególnie czas jaki potrzebowałem do utworzeniu odpowiednich meta tagów. Później przyszedł czas na rozszerzenie kompetencji. Ważnym zadaniem był audyt klienta i jego konkurencji, który ograniczyłem do zapisania ilości wyników danej frazy w Google, ilości linków odsyłających z narzędzia Ahrefs oraz ilości wystąpień danej frazy w treści. 

Po pracy jako specjalista ds. pozycjonowania przyszedł czas na dalszy rozwój.  Awansowałem na Team Leadera, gdzie miałem możliwość dzielić się wiedzą z młodszymi kolegami. Obecnie jestem Menadżerem Działu Pozycjonowania. 

akademia widoczni na wsb przemek
akademia widoczni przemek michalek

Co najbardziej cenię w swojej pracy?

Praca widocznych to ciągłe wyzwania, a więc także możliwość rozwoju. W tym momencie mam przyjemność współpracować ze świetnym zespołem, który wiele mnie nauczył. Opiekujemy się najważniejszymi klientami w firmie i każdego dnia szukamy sposobów na rozwój agencji oraz całego rynku pozycjonowania w Polsce. 

Cały czas mam wrażenie, że wielu zleceniodawców nie rozumie podstawowych założeń SEO, co rodzi wiele niecodziennych pytań czy wątpliwości. Zarówno ja, jak i cały mój zespół mamy tego świadomość, dlatego tak mocno stawiamy na edukację w naszej branży. Za to m.in. cenię Widocznych. Edukacja klienta to jeden z elementów naszych działań. Dzięki temu współpraca przebiega w atmosferze wzajemnego zrozumienia i zaufania. 

Nawet jeżeli nie zawsze to się udaje, to zdecydowanie się nie poddajemy!

widoczni 48 widoczni 36 widoczni 20 widoczni 129

Ty też możesz się tak rozwijać!


Zainteresowała Cię historia Przemka? Chcesz się rozwijać w naszym zespole? Zapoznaj się z aktualnymi ofertami pracy w agencji widoczni lub po prostu wyślij do nas swoje CV i list motywacyjny!

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej